Audio

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Audio

#31 Непрочетено мнение от ogi » 15 мар 2009 22:44

Fantomasss написа:Не ти знам нито усилвателя, нито говорителя, знам че моя говорител е двунамотков с мощност 1200 вата, каквото и да значи това, дал съм 230 лева само за него, чисто нов, кутията отделно. Усилвателя ми е 300 лева пак чисто нов (не обичам нещата за озвучаване да са секънд хенд) 480 вата 4-канален. Кабела за захранване на тубата е JAMO, с възможно най-малко съпротивление.
Ами те и моите параметри са горе-долу същите, ама тея 1200W не ги казвай на някой, дето разбира :D Разбрах къде е ключа - говорителя ти е с 2 намотки и ползваш цялата мощност на усилвателя в 2 канала на мост. Аз пък имам 2-ри субуфър и мисля да пробвам и него да сложа, но сегашната мощ ми е предостатъчна, отделно че се съмнявам в анихилации на вълните с 2 субуфъра, а и с 2 субуфъра в багажника ще стане като багажник на ланос :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Audio

#32 Непрочетено мнение от Fantomasss » 15 мар 2009 22:59

ogi написа:
Fantomasss написа:Не ти знам нито усилвателя, нито говорителя, знам че моя говорител е двунамотков с мощност 1200 вата, каквото и да значи това, дал съм 230 лева само за него, чисто нов, кутията отделно. Усилвателя ми е 300 лева пак чисто нов (не обичам нещата за озвучаване да са секънд хенд) 480 вата 4-канален. Кабела за захранване на тубата е JAMO, с възможно най-малко съпротивление.
Ами те и моите параметри са горе-долу същите, ама тея 1200W не ги казвай на някой, дето разбира :D Разбрах къде е ключа - говорителя ти е с 2 намотки и ползваш цялата мощност на усилвателя в 2 канала на мост. Аз пък имам 2-ри субуфър и мисля да пробвам и него да сложа, но сегашната мощ ми е предостатъчна, отделно че се съмнявам в анихилации на вълните с 2 субуфъра, а и с 2 субуфъра в багажника ще стане като багажник на ланос :lol:
Не е така, ползвам само едната намотка на говорителя, а на усилвателя единия канал е за задните говорители , а за буфера са други 2 канала на бридч свързани.
Последна промяна от Fantomasss на 07 апр 2009 20:55, променено общо 1 път.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Audio

#33 Непрочетено мнение от sasho » 07 апр 2009 19:03

Днеска си взех говорители за предните врати от Технополис.Три лентови 13см Sony Explode 55лв комплекта.Сложих си ги и съм повече от доволен!Свирят чудесно,не изкривяват и вадят доста добър звук за това място.

Потребителски аватар
kaiser666
Нов
Нов
Мнения: 54
Регистриран: 14 фев 2009 23:22
МПС: Opel kadet
От: Батановци
Име: Евлоги

Re: Audio

#34 Непрочетено мнение от kaiser666 » 09 апр 2009 02:33

Тия говорители не ги ли купи за 15 лв от vw форума?

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Audio

#35 Непрочетено мнение от Fantomasss » 09 апр 2009 07:35

kaiser666 написа:Тия говорители не ги ли купи за 15 лв от vw форума?
Офтопик:
Хе хе, Саше и на мен ми е чудно как са ти се откъснали 55 лева от сърцето, като знам че си по тънките лайсни... :devil: ;)
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Audio

#36 Непрочетено мнение от sasho » 09 апр 2009 11:36

kaiser666 написа:Тия говорители не ги ли купи за 15 лв от vw форума?
Не оня пичага каза,че едната била прецакана.
Еми не знам,отидох чух ги,много ми харесаха и викам айде...Сега в интерес на истината музиката ми в колата доста повече се доближава до истината!Трябва да ви покажа на някоя сбирка какво прави лудото САНГ-че в комплект с 2 елипси Деу,2 Сони-та и усилвателче Конкорд :lol:

Потребителски аватар
expose
Редовен
Редовен
Мнения: 126
Регистриран: 26 апр 2008 13:17
МПС: -> SL
От: -> VN

Re: Audio

#37 Непрочетено мнение от expose » 30 апр 2009 23:37

Днес пристигнаха тези за таблото DCX100
Изображение
и за задната кора DCX165
Изображение (малко неподходящи, обаче тиксото няма възможност за по- големи на оригиналната кора)
Плеъра е този
Изображение
Тия дни мисля да ги изтипосам, че с тия тъндър в момента голяма какафония.
Изображение

jah
Минаващ
Минаващ
Мнения: 35
Регистриран: 14 апр 2011 15:51
МПС: Kalos 1.4 Sedan
От: Sofia

Re: Audio

#38 Непрочетено мнение от jah » 30 ное 2011 13:37

Здравейте,

Ммного ме дразни как звучат заводските говорители на Калос седан 2004, предните също са зле но задните са кошмарни.
Та въпроса ми е колко инча са говорителите на Калос седан (задните и предните) за да знам какви да търся.

Отговори

Върни се в “Тунинг”