Търся един фар...

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Търся един фар...

#1 Непрочетено мнение от ogi » 18 ное 2007 11:56

...всъщност чифт :) Търся фарове за нубира 1 които са с две секции вътре - една с нормален рефлектор и една с лупа. Виждал съм такива нубири в БГ. Ето това търся:
Изображение
Ако си ги намеря мисля да им монтирам ксенонче. Ако не се лъжа, фаровете с лупите са само къси светлини, нали?
Колеги какво мислите за кристални стопове - фешън, или турбо-село-раста-тунинг ? Повечето модели са ужасно грозни, а и съм чувал че се топят, особено тези от Илиянци.
Последна промяна от ogi на 10 дек 2007 22:40, променено общо 1 път.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от авео » 18 ное 2007 21:05

Селско,неселско направи го,щом ти е мерак.След време няма да ти хареса и сам,ще ги махнеш. Моето мнение,че щом не е правено заводски,малко или много простее.

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#3 Непрочетено мнение от DufuZ » 18 ное 2007 21:10

щом за опел има заводски лупи, и то били над 20 вида :!: само за Вектра Б, може да има и за Нубира...
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#4 Непрочетено мнение от ogi » 19 ное 2007 20:04

Има фабрични и съм виждал със собствените си очи на живо на кола. Личат си, че са си фабрични, има същата разновидност и за Нубира 2, явно е като екстра. само не знам къде да ги търся... Прерових нета, без резултат.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от DufuZ » 19 ное 2007 22:20

предполагам,че са с поръчка...при дилъри на Деу?
за опела за който говоря е така ... в сервиз Авел ( Бош )могат да му го поръчат, те си бачкат с каталог
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
vassyadmin
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 89
Регистриран: 04 авг 2007 13:54
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos
От: Пловдив
Име: Васил
Контакти:

#6 Непрочетено мнение от vassyadmin » 01 дек 2007 23:41

Във фирмата, в която работя имаше фарове с лупи за Nubira, но се изкупиха буквално за часове. Ако дойдат скоро пак, направо да запазвам един комплект.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#7 Непрочетено мнение от ogi » 02 дек 2007 00:16

designer написа:Във фирмата, в която работя имаше фарове с лупи за Nubira, но се изкупиха буквално за часове. Ако дойдат скоро пак, направо да запазвам един комплект.
Точно така, само все пак звънни за уточняване...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#8 Непрочетено мнение от ogi » 10 дек 2007 22:39

Vesko1 написа:
ogi написа:..мдаа проблемите с редките корейски модели... няма поддръжка! ако няма от къде да си намериш броня, или фар...
А за моите фарове от аватара какво ще кажете ,има ли ги ...и къде....и колко струват (да не дава Господ да ги строша).Пластмасови са ако не греша!В 3 фирми съм питал досега-КолосМС,Данек,Косер,.....ей така за инфо ..и цена .....-НЕМА ВНОС!
...по повод питането на Веско в друг раздел - да, има фарове и за Нубира II - обикновени и 2-секционни (с лупа за късите и рефлектор за дългите, демек с разделни крушки H1 и H7) - последното е много подходящо за ксенонови крушки. Ето как изглеждат за Нубира II (без оранжевата част) - Изображение, или ИзображениеИзображение
Даже на Нубирата (двойка) която обсъждахме в друга секция от форума, която се разпродава на части са й такива фаровете, можеш да се поинтересуваш.
Другото е, че всички по-съвременни автомобили от 99-2000 насам са с пластмасови фарове от изискване на европейската комисия по безопасност, така, че за Нубира са пластмасови "стъклата", което води до помътняване с времето. Дори и на Мерцедесите им се случва - всеки е виждал "очиларка" (е-Клас) с помътнени фарове.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#9 Непрочетено мнение от Vesko1 » 12 дек 2007 19:17

Даже на Нубирата (двойка) която обсъждахме в друга секция от форума, която се разпродава на части са й такива фаровете, можеш да се поинтересуваш.
Пост-а ми беше ,за това ,че ги няма чисто нови когато ти се наложи,защото засега не ми трябват ...но знае ли човек.И като ги няма в постоянна наличност,може да се наложи и 1 месец да пътуваш с градския транспорт заради един фар! :wink: А не може да се запасиш с 2 фара и да чакаш да ти потрябват-затова ми беше думата! :D

Отговори

Върни се в “Тунинг”