Ксенон

За оптичен, силов, или аудио тунинг - покажете резултатите, похвалете се, или дайте идеи за повече комфорт и излъчване на возилото.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Ксенон

#46 Непрочетено мнение от ogi » 01 фев 2010 23:52

vikaes написа:Здравейте колеги. Четох темата с интерес и аз реших да си сложа ксенон. От Пловдив съм и карам Матиз, я кажете къде има добър майстор в Пловдив, където ги слага на добри цени и колко горе-долу ще ми струва със що годе читав ксенон.
Май не си прочел темата внимателно...иначе всеки може да ти сложи ксенон, даже и сам ти.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

vikaes
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 18 яну 2010 23:19
МПС: Matiz
От: PLD

Re: Ксенон

#47 Непрочетено мнение от vikaes » 02 фев 2010 13:00

ogi написа:
vikaes написа:Здравейте колеги. Четох темата с интерес и аз реших да си сложа ксенон. От Пловдив съм и карам Матиз, я кажете къде има добър майстор в Пловдив, където ги слага на добри цени и колко горе-долу ще ми струва със що годе читав ксенон.
Май не си прочел темата внимателно...иначе всеки може да ти сложи ксенон, даже и сам ти.
Да ти кажа Аз трудно май ще мога ,поради причината че двете ми ръце са в ........... Та да ми препоръчате някъв където вие сте били и т.н

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Ксенон

#48 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 фев 2010 16:27

Един познат от Тойота форума се занимава с такива ксенони в Пловдив. Виждал съм поставени от него системи.
Бе направил максималното, което може да се очаква при такъв монтаж..
А и други колеги са останали с много добри впечатления като професионална работа и коректност.
Но и с него водим безкрайни спорове дали въобще е етично да се слага ксенон на рефлекторен фар....
Ако толкова много държиш за монтаж на ксенони - ще ти пратя координати, пък натам се оправяйте....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

vikaes
Нов
Нов
Мнения: 63
Регистриран: 18 яну 2010 23:19
МПС: Matiz
От: PLD

Re: Ксенон

#49 Непрочетено мнение от vikaes » 02 фев 2010 17:20

slowtraveler написа:Един познат от Тойота форума се занимава с такива ксенони в Пловдив. Виждал съм поставени от него системи.
Бе направил максималното, което може да се очаква при такъв монтаж..
А и други колеги са останали с много добри впечатления като професионална работа и коректност.
Но и с него водим безкрайни спорове дали въобще е етично да се слага ксенон на рефлекторен фар....
Ако толкова много държиш за монтаж на ксенони - ще ти пратя координати, пък натам се оправяйте....
Ами просто фаровете са ми доста слаби и вечер нищо не се вижда(А ми казаха като ги сменям крушките тея били стандартните ако се сложело по силни може фасонките да изгорат или нещо такова каза) А какво ще рече рече рефлекторен фар и защо нее си съгласен (Нищо не разбирам за това може би те питам тъпи въпроси)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Ксенон

#50 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 фев 2010 17:44

За да са ти слаби фаровете, значи има друга причина.
Например заминали рефлектори, матови стъкла, или пад на напрежението някъде по веригата (лоша маса, лоша връзка, понагоряло реле/ключе и т.н.).
Под 'рефлекторен' фар имах впредвид тези фарове, при които формата на лъча са определя от формата на рефлектора. При тези фарове разсейките на светлина (които са недопустими при ксенона, заради повишената му яркост) са доста големи.
При такива фарове обикновено не може да се получи добро 'отрязване' на лъча, колкото и добър майстор да ти монтира допълнителния ксенон и колкото и да подбира фокусно разстояние.
Едно любителско сравнение между ксенон на рефлекторен фар и заводски ксенон на 'лупа' можеш да видиш тук: http://toyotabg.net/viewtopic.php?t=9225
Личното ми впечатление при гледане срещу фара е, че заслепява, въпреки, че се вижда, че фаровете са регулирани (доколкото е възможно при такъв поразмазан лъч).
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Тунинг”