Дата и час: 25 Фев 2018 12:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 3 от 3 [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Висока скорост?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Апр 2015 13:00 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Стояне, автобуса вдигна без притеснения 202...
Аеродинамиката малко си я оправя (окачването влиза в аеродинамичен режим - смъква леко колата) при скорости над 90км/ч...
Относно засичането - джипа се вижда по принцип добре (а и обикновено преди всяко изпреварване се прибирам в дясна лента дори и да няма нужда, и започвам 'стандартно изпреварване' с мигач и т.н. - така сработва автоматизма на повечето шофьори, като освен всичко друго ме виждат 'на стандартното място' в огледалата (предния мигач е трепач - много яки LED светлини - разправяли са ми, че дори денем на слънце почи заслепява)......
Относно дизайна на пътното платно - големите гуми филтрират изключително добре неравностите, като от друга страна не 'отлепят' от платното, защото ъгъла на подхода към неравностите е много по-малък от колкото при малък диаметър на гумата...
Например при отрязан рязко асфалт на 5см дълбочина въобще не намалява - спокойно си преминава с 90-100км/ч без да усетиш какъвто и да е дискомфорт...
Досега само веднъж навярно съм отлепял гума от платното - вчера преминах с около 40км/ч през място, на което леките автомобили спират за да преминат рова... Да, преминаването не бе комфортно (дори на камерата сработи 'краш' сензора, защото съм го направил много чувствителен - май 2G), но пък не стигна до тампоните окачването...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 3 [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]