Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#91 Непрочетено мнение от miroki » 07 фев 2015 12:19

The Stig написа:Аз бих пропуснал 1,4 16 V мотора в Голф/Фабия/Поло...
Мда на батко ми е такъв. Въпреки, че му казах да не взема голф 4. Като продаде пасата и...
Иначе дърпа добре и на газ, а голфа 4 е комби.
Ма се оплаква и му се чуват клапаните като на дизел.
пп. А фюжъна е с много малък багажник, гледах няколко такива. Иначе си е фиеста.
Но ми харесва и на мен.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#92 Непрочетено мнение от ogi » 07 фев 2015 13:18

Позагубих си време да се ровя в мобилето, заложих 4-6000 лв, след 2002, регион Пловдив. Аз лично бих посетил и проверил това:

Много ми хареса на снимките, оборудването е хубаво, особено стъкления таван. Има вероятност да е на истински км. Колата е регистрирана и спестява сума разправии, аз лично бих я огледал. Видях, че този мотор го има 90 коня версия, та... няма нужда да обяснявам :)
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8s67wp" onclick="window.open(this.href);return false;

Карал съм такова и имам много добри впечатления, само заради това бих го погледнал. Колата е идеална за черни пътища с това въздушно окачване и вози много комфортно, доколкото знам е здраво и не е толкова трошливо като въздушното на аудитата. оборудването също е богато. Мотора е много еластичен, управлява се с удоволствие.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8s67wp" onclick="window.open(this.href);return false;

Още едно лъскаво 307, което изглежда добре:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8s67wp" onclick="window.open(this.href);return false;

Интересен автомобил, но тук нямам никакви лични и косвени впечатления, Миро да каже, щом е чел рено-форума:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8s67wp" onclick="window.open(this.href);return false;
Предполагам, че с тия електроники и системи има ядове и може да коства суми, диагностики и т.н.
Аз поне съм вече доста на "ти" с ВАГ и си имам кабелче и малко опит и почти нищо не може да ме смути, нито завися от сервизи, но с тия френските не знам как е...

Бих погледнал и това, но с регистрацията и АГУ, ще отиде доста над 6000, отделно пак е доста сложна кола и не знам как е там положението, тук е в сферата на Жоро и Стоян (stinbg) беше купувал такова.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8s67wp" onclick="window.open(this.href);return false;

За 5 прегледани страници от най-новите обяви, само това ми хвана окото. Обобщено - най масово за тия пари, в тоя регион се продават 307-ци, като има нелош избор. Бензинките ги избягвах - малките мотори не са оферта за мен, защото съм в силно съмнение за останалия им ресурс, а големите пък харчат много, за АГУ виждам само драми с по-новите коли. В общи линии, за мен първия линк е най-доброто на пазара в Пловдив, което си струва оглед. Имам преки наблюдения над такъв автомобил от 0 до 200 000хил км на един приятел.

Иначе ако е нещо за ВАГ групата мога да окажа съдействие, ама не видях нищо читаво...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#93 Непрочетено мнение от miroki » 07 фев 2015 14:05

Има една тема за него:
"Един Сценик си подритва здравната книжка, ма да видим до кога...."
http://www.renault-bg.com/smf/index.php ... msg1191393
Това е модела от който се оплакват във форума на рено.
1,5 бил по-добре.
От телефона пиша и не мога да линкна.
От сценик най- добре 1,6 16в мисля 115 или107 коня беше. Сценик 1 фаза2.
Малко е "удушена" главата заради повечето клапани и валовете са набити за забчатките без шлици или шплент, но рядко правел беля от там.
За газов инжекцион е.
Последна промяна от miroki на 07 фев 2015 14:34, променено общо 1 път.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#94 Непрочетено мнение от dsuzunov » 07 фев 2015 14:24

Обиколил съм 80% от автосалоните и нищо не ми хареса.
Грохнали коли навсякъде.
Това е останало от преди Коледа и сега чакат новите автовози.
Ще чакам.
Малко ненадейно ми купиха колата - половин час след обаждането вече беше прехвърлена и сега ми е терсене с автобусите. Пътувам безплатно, но не е същото като с колата.
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#95 Непрочетено мнение от miroki » 07 фев 2015 14:26

Казва ли са ми , че 2000, 90 коня пежо ситроен е обикновен съединител, не знам дали е вярно. Както и , че на някои модели демпферния може да се замени с обикновен.
Другото хубаво е, че с късмет може да се сменя само феродовия диск , без демпферния маховик.
Пп. От салоните сега си препращат колите, та като гледаш автовоз може да е с бараките от Варна, а не от вън.
Кумеца ми има 307 sw
От преди моя ланос, 5-6 години. Той е с малкия двигател и демпфер, но няма оплаквания от колата.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#96 Непрочетено мнение от ogi » 07 фев 2015 14:41

miroki написа:Както и , че на някои модели демпферния може да се замени с обикновен.
Ей от такива казвания, един колега (друг, не споменатия приятел, който я има от нова) си смени на 307-цата 2.0HDI 107 коня демпферния с обикновен, колкото и да го съветвах да не го прави, защото знам опитите от такава манипулация на 1.9ТTDI и сега, след 2 месеца ще даде парите и за демпферен. :) Както се казва - евтиното излиза скъпо за пореден път. Нещо не му харесаха вибрациите и всичко останало.

Да припомня - ако може преглед на първия линк от по-горния ми пост.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#97 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 фев 2015 14:47

miroki написа:1,6 на Опел освен маслото има склонност да издухва и гарнитури.
То маслото не е много голям проблем, казвам го като човек на който колата му гореше 4 години 2 лира на 10 000, а преди ремонта 3 литра. Не са някакви пари за които да се вайкам. А колата си вървеше нормално. И не е кой знае какъв проблем, освен психологически....
Гарнитура не бе мръднала до момента, в който бе тотализиран автомобила от новия собственик в Боаза до Търговище (за щастие - хората невредими)...
Обаче маслото е проблем... Караш спокойно и няма разход. Наложи се да бързаш за някъде, и глътне литър на 1000км... А като я настъпиш и настане синя следа след теб, за синхрон ти изгрее жълта лампа на таблото и ти убие ентусиазма... Абе затова точно 1.6 не го препоръчвам на Опела...
Пежо бях пробвал (90к.с.) като търсих кола на сина...
Общо взето ми хареса като комплектация и държане... Да, малко бе 'убито' за моя стил, ама все пак за градски автомобил навярно ще е идеално...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#98 Непрочетено мнение от miroki » 07 фев 2015 16:59

Като ми се прецака бобината миналия месец (по-точно, като ми я бяха сменили с друга) и ме дърпаха до сервиза, с пежото 307 мисля 1,6 дизел- 110 коня SW ме дърпа из целия град над 8 км. от най-ниско на баира чак. 1200 кила кола, с мен 1300.
Изненадах се, вярно, че на 2 ра ме дърпа, но не е толкова зле, дори с малкия двигател.
Ето нещо интересно, малкия данък, комби ( не SW който е 7 местен), с регистрация.
От гледанията ми, на снимките са чудесни, но реално като ги видиш...
http://www.cars.bg/c1017351" onclick="window.open(this.href);return false;
За съжаления Мерива 1,8 - 125к. си е кът. По-лесно е да се намери 1,4. Който не знам дали няма само да бръмчи, въпреки, че не е толкова голяма.
Последна промяна от miroki на 07 фев 2015 19:24, променено общо 1 път.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#99 Непрочетено мнение от ogi » 07 фев 2015 18:27

Аз явно съм ги запомнил, всичките страници и коли :lol: Тая я гледах в мобилето и не я предложих, защото салона ми се стори доста захабен.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#100 Непрочетено мнение от miroki » 07 фев 2015 19:19

Така е, захабена е. Като се види на живо ще плаши повече. :tmi:
Но като модел се вписва мисля в параметрите.
Тя си е 12 г. кола, на нормалните предполагам 350 000 км. за дизел.
Съвсем ориентировъчно средно дизела се кара 30 000 км. годишно. Бензина от 15 до 20 000. Но това е ясно, че не е за всички коли.
Съвета ми е, каквато и да е колата компресия преди покупка.
pp. Горе ще се коригирам дърпаха ме с 1,6 - 110 коня дизел.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#101 Непрочетено мнение от ogi » 07 фев 2015 22:09

miroki написа: Съвсем ориентировъчно средно дизела се кара 30 000 км. годишно. Бензина от 15 до 20 000.
Миро, тебе ще те призная за цар на легендите, направо не знам как ги решаваш тия работи, седиш, седиш по некое време родиш едно такова... и те така тръгват слуховете и притчите...

Аз карам дизел и правя по 10 хил. км на година. Колега с опел астра на газ върти по 30 хил. км и т.н. По-скоро бих приел такава връзка между малката и голямата кола, ама пак не е гаранция, защото ако се кара ежедневно малолитражката градско, може да навърти повече км от лимузина, ползвана повече извънградско. Другата ми теория за малките двигателчета и краткия им живот е, че се карат основно градско - спри-тръгни, кратки разстояния, студени и т.н., а извънградско са на високи обороти постоянно.

Всичко е относително и просто трябва да се гледа конкретен екземпляр. Аз така си избирам коли, нито тази, нито предната кола съм ги избирал по марка и слухове. Просто гледам оферта и възможно най-добро състояние/екстри/цена/обслужване и т.н. и си правя сметката, доколкото може предварително...
Офтопик:
Малко спам - ей това не бих го пожелал никому :lol:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 761&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#102 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 фев 2015 22:21

Да, още в началото смятах да пиша - за 10 годишен автомобил вече няма такова голямо значение марката, а конкретното състояние на екземпляр...
А за пробег/разход - има автомобили и автомобили...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#103 Непрочетено мнение от авео » 08 фев 2015 00:47

Узунов,иди дай някаква първоначална вноска за кола върната от лизинг или демонстрационна от дилър и не се занимавай с глупости. Знам,че имаш умения,като автомонтьор,но тия пежа и ситроени,ще ти дойдат в повече :lol: П.С Я кажи,колко корейски автомобила видя в тия автосалони?
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#104 Непрочетено мнение от dsuzunov » 08 фев 2015 09:42

Опел Мерива ще да е колата. Мой съсед ще ходи другата седмица до Белгия и Холандия. В някакъв автосалон видял бензинова Мерива на около 95000км. за 1800 евро. Ако му хареса ще ми я докара. Ако не я хареса, продължавам търсенето.
Вчера гледах ето тази:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=8sgqy9" onclick="window.open(this.href);return false;
Почти нови зимни гуми и работещ климатик. Салона вътре е без забележки, а външно има едно-две дребни неща да дооправяне. Цената е окончателна. 1.4 мотора е слаб и затова ще чакам 1.6, който е 101кс. и е точно на границата.
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Избор на компактен 10-годишен автомобил до 6 000 лв.

#105 Непрочетено мнение от The Stig » 08 фев 2015 10:30

Карал съм Астра със същия мотор(1,4)...мъка си беше. Дори и Ланосът се представя по-добре от към динамика- заради ниското тегло и къса скоростна кутия.
1,6 ще бъде по-адекватен за купето...дано нямаш ядове с разхода на масло.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”