Автоматични скорости ?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
G_Vlad
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 11 юли 2008 13:42

Автоматични скорости ?

#1 Непрочетено мнение от G_Vlad » 18 юли 2008 13:34

Здравейте, харесала съм си Ланос за първа кола. Дали някой може да каже какъв разход на градско в София мога да очаквам от автоматик. Прочетох в украинските форуми главоломни цифри от типа на 16, че и 20/100 и се попритесних :)
Не питайте защо автоматик :))) - кьопава съм колкото си искам(всъщност, доста повече отколкото искам), а и ми дадоха книжка едва преди около две седмици :)
А дали има и други "подводни камъни" при автоматиците?
Благодаря ви предварително :)

ogi: понеже се получи изкривяване на друга тема, премествам долните мнения и създавам нова по дискутираният въпрос

Потребителски аватар
grogomatic
Нов
Нов
Мнения: 88
Регистриран: 10 дек 2007 18:32
Skype: pruclio
МПС: BMW E39
От: Sofia
Контакти:

Re: Разход на гориво

#2 Непрочетено мнение от grogomatic » 18 юли 2008 15:41

ей аутомата е кофти тва даевоо абе недей карал съм и харчеше мисля 12 абе над 10 11 литра.недей да взимаш аутомата пък и това ти е първата кола не се пенсионирай от сега

Забележка от модератор: Пиши ПОНЕ правилно марката! За другото да не говорим ... спазвай правописа и пунктуацията на българския книжовен език.
Lanos 1.5

G_Vlad
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 11 юли 2008 13:42

Re: Разход на гориво

#3 Непрочетено мнение от G_Vlad » 18 юли 2008 16:30

:) 12/100 не е чак толкова непосилно, ако е толкова. Какво имаш предвид под "ей автомата е кофти това деу" - че автоматиците въобще са кофти, че точно това - Деу Ланос - автоматика е кофти изпълнение или че това, което в момента върви в мобиле-то е кофти?
А за пенсионирането :lol: - хич ме няма със съединителя, затова предпочитам него да го няма :)

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Разход на гориво

#4 Непрочетено мнение от Ilyan » 18 юли 2008 16:42

G_Vlad написа:А за пенсионирането :lol: - хич ме няма със съединителя, затова предпочитам него да го няма :)
Никой не се е родил научен. С желание и търпение се научава. На мен също ми беше трудно да потеглям по нагорнище, а назад и нагоре ми беше почти невъзможно.
За разхода - 20/100 зимата в софийските задръствания не е невъзможно.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Разход на гориво

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 18 юли 2008 19:05

G_Vlad написа:Здравейте, харесала съм си Ланос за първа кола. Дали някой може да каже какъв разход на градско в София мога да очаквам от автоматик. Прочетох в украинските форуми главоломни цифри от типа на 16, че и 20/100 и се попритесних :)
Не питайте защо автоматик :))) - кьопава съм колкото си искам(всъщност, доста повече отколкото искам), а и ми дадоха книжка едва преди около две седмици :)
А дали има и други "подводни камъни" при автоматиците?
Благодаря ви предварително :)
Здравей и добре дошла във форума.Колегата grogomaticмного добре те е предупредил ,че кола автоматик не е за взимане.
харчеше мисля 12 абе над 10 11 литра.недей да взимаш аутомата пък и това ти е първата кола не се пенсионирай от сега
.Сменя се маслото на скоростната кутия на 10 000,харчи доста гориво ...а не дай боже да ти се развали скоростната автоматична кутия-1000лв не ти мърдат за ремонта...и то ако намериш вообще някой да се хване да ти я ремонтира.И най важното-кола със автоматична скоростна кутия си остава вечно твоя-нема продаване!

G_Vlad
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 11 юли 2008 13:42

Re: Разход на гориво

#6 Непрочетено мнение от G_Vlad » 18 юли 2008 22:14

Благодаря :) ще имам предвид съветите.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Разход на гориво

#7 Непрочетено мнение от Vesko1 » 18 юли 2008 23:51

G_Vlad написа:Благодаря :) ще имам предвид съветите.
Радваме се ,че сме ти били полезни.Ориентирай се към по "неекзотичен Ланос".Ланоси от 3 до 4 хиляди дал Господ ...така че автоматиката да ти е последен избор!Поздрави! :wink:

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

Re: Разход на гориво

#8 Непрочетено мнение от lanos » 20 юли 2008 22:36

Това е убийство- автоматик ! При тия пътища ? В никакъв случай!Чупиш я и няма оправяне Тоест има но е много скъпо. Има много малко майстори на автоматичните скоростни кутии и вземат много скъпо. За Ланос не е необходимо автоматик.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Автоматични скорости ?

#9 Непрочетено мнение от ogi » 21 юли 2008 20:14

Преди и аз си мислех, че съм против автоматиците, но всъщност нямам нищо против да карам такова. Карам съм само Мерцедеси досега с автоматична скоростна кутия и трябва да ви кажа, че е ужасно удобно нещо. Що се отнася до здравината - двете америки карат 80-90% автоматици и се чудят на нас как караме с ръчни скорости, специално в Южна Америка доста от колите са корейски и са в окаяно състояние (тамошните ги мързи да гледат и са немърливи собственици), но си работят безпроблемно, а стандарта им на живот хич не е висок. Според мен това с ремонтите и чупенето е широко разпространена заблуда.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Автоматични скорости ?

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 21 юли 2008 20:53

За удобството-спор няма удобни са.Също и средностатистическия американец не го бърка 2-3 литра отгоре бензин ,тъй като литъра му е 1,40лв.Сигурно имат и сервизи като хората ,а и майстори ,които ги оправят тези автоматични кутии.
Уви ,ние в БГ нямаме нищо от гореизброеното при нас като хората ,така че затова хората бягат от покупката на автоматики.

Потребителски аватар
makso
Редовен
Редовен
Мнения: 108
Регистриран: 05 авг 2007 14:56
МПС: Chevrolet-Aveo; Daewoo-Evanda
От: София
Име: Makso

Re: Автоматични скорости ?

#11 Непрочетено мнение от makso » 22 юли 2008 15:51

Няма нищо лошо и страшно в автоматичните скоростни кутии. Използваш ли я разумно, нищо чудно да надживее и самата кола. Маслото в скоростите се сменя не на 10000, а на 60000км и то при тежък режим на експлоатация /поне при мен е така / . Вече има доста добри майстори и сервизи, ремонтиращи автоматични кутии. Разхода на гориво наистина е малко по голям от ръчната скоростна кутия / в рамките на 1-2 литра максимум /, но в никакъв случай не е такъв за какъвто си чела в някой руски сайт или форум. Само за пример: карам Деу Еванда автоматик 2000кубика 136 коня и преди да монтирам метанова уредба, разхода на бензин в София / само градско кормуване / ми беше 14-15 литра на 100 км. Ланоса ми се върти в главата че беше около 1500 кубика, така че и консумацията на гориво ще бъде и значително по малко от Евандата.
Автоматичната скоростна кутуя ти осигурява едно конфортно и спокойно шофиране, а за града си е направо супер. А ако е от типа на интелигентните / сма се адаптира към начина ти на шофиране /, сама си направи извод какво печелиш.
Но ако искаш да се научиш да караш и да не те е страх от колата, по добре си вземи кола с ръчна скоростна кутия.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Автоматични скорости ?

#12 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 апр 2011 00:01

Европата май минава на ръчни скорости.
Не защото автоматиците са неудобни, а защото няма кой да ги произвежда. :D Оказа се, че голяма част от автоматичните скоростни кутии са се произвеждали в Япония и сега няма от къде производителите да се снабдят с тях.
Основните играчи на пазара са немската ZF, американските Allison и BorgWarner, и две японски JATCO и Aisin.
Клиентите на JATCO са Nissan, Mazda, Subaru, Isuzu, Suzuki, BMW, VW, Renault Samsung Motors, Ford Europe и Land Rover, а на Aisin: Nissan, BMW, VW, Porsche, Renault, Ford, Mazda, Isuzu Suzuki, Toyota, Volvo, SAAB, Yamaha, Chrysler, Mitsubishi, Audi, Daihatsu, Hino, General Motors, Daimler, Daewoo, Honda, Kia.
Волво вече е обявил, че има автоматични скоростни кутии за три седмици. Понеже преминаването към друга автоматична скоростна кутия не може да стане бързо и лесно се очаква производителите да компенсират заменяйки автоматичните с ръчни скорости.

Източник: news.autoua.net

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Автоматични скорости ?

#13 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 19 апр 2011 13:33

Карал съм и двете и смея да твърдя, че автоматика е огромно удобство (поне за мен). Лишен съм от удоволствието, да ръчкам като изоглавен по няколко стотин пъти и да ритам като изоглавен съединителя. Разликата в разхода не е чак толкова фрапираща. Отделмно съпругата ми на автомата си свикна за два дни, докато на ръчната си беше жива трагедия ...

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Автоматични скорости ?

#14 Непрочетено мнение от stinbg » 19 апр 2011 13:52

Така е колега, трябва да си карал автоматик за да разбереш какво е. Досега не съм срещал някой да е имал автоматик и да предпочита ръчни скорости - естествено има си цена за всяко удобство, но измежду всички екстри в една кола бих сложил автоматика веднага след климатика.
Life's a journey, not a destination

htsh
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 25 апр 2008 16:25
МПС: Шевролет Авео 1.4 16v
От: Шумен
Име: H.Hristov

Re: Автоматични скорости ?

#15 Непрочетено мнение от htsh » 19 апр 2011 17:48

Имахме в семейството преди 2-3 години ML 350.Един път ходих до южна Испания-3250км.отиване и толкова връщане.Като за джип конските сили бяха добре (272к.с.), но определено щеше да бъде по-добре със 8 цилиндровия двигател.Никога преди това не бях карал автомобил с автоматични скорости.На Мерцедес-а, както знаете са седем скоростите и останах повече от доволен.Скоростният лост е зад волана и има 3 положения.Който е измислил тази кутия е голяма работа.С един пръст буташ нагоре, надолу или върху него за паркиране.Все пак, едно е кола с 80-90к.с. и съвсем друго с над 200к.с.Страшно удобство е.Спокойно можеш да говориш по телефон (като пример го давам, не че говоря), да пиеш вода или каквото пие човек.Дясната ръка ти е свободна.Сега в момента не се сещам кой производител гледах (в сайта на Фолксваген ли беше?), но с автоматични скорости автомобила гори по-малко.Единствено мисля, че от темпомат нямаме нужда.Задавам примерно 150км. и все настигам някой и натисна ли спирачката, се изключва.Трафика по магистралите е голям, а и човек с мощна кола постоянно настъпва газта.Сега есента излиза новия ML с девет скорости.Имахме Волво S80 (2001год.).Не знам на кой производител е била автоматичната скоростна кутия, но зет ми разправя, че не издържала на неговото каране. Преди 4години на Мазерати Куатропорте скоростната кутия също не издържа на карането. Мисля, че я сменяхя цялата.Там марката беше ZF-6 скорости.На другото Мазерати (Гран Туризмо) проблеми с кутията нямаше, но и ги върнахме преждевременно.Извинявайте за лиричните отклонения!

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”