Прави ли бяха полицаите?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Прави ли бяха полицаите?

#16 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 фев 2014 18:37

stinbg написа:...

Аз не казвам да се абсолютизира всичко, просто трябва да се мисли и анализира - все пак има малка разлика между случаите, нали ...
Да, има съвсем малка разлика - в единия случай моториста пренебрегва собствената и чужда (на околните и приятелката си) безопасност, бягайки от полицията (не се зачетох по-подробно дали например полицейската кола е пуснала буркан/светлини), и се самоубива / самокатастрофира.
В другия случай водача отново бяга безуспешно от полицията, отново се блъска в нещо, но оживява в този момент и отново прави опит да се самоубие, започвайки да стреля по полицаите. При което полицаите слагат точка на въпроса в него момент за щастие без други жертви. Ако бе убил полицай не знам точно какви са правилата в него щат, но е възможно да бе присъдена смъртна присъда...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Прави ли бяха полицаите?

#17 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 фев 2014 20:03

Колкото и да коментирате, докато не угодите на Стоян с мнение, няма да е доволен. Аз, за това си изтрих и мнението по темата. Щом такъв капацитет не го разбира, какво остава за простолюдието.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Прави ли бяха полицаите?

#18 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 фев 2014 20:31

Стоян го разбира, но се опитва да оправдае определени действия, с които лично аз не съм съгласен (Стояне, да не те е напекло слънцето - върна ли се? :lol: :handshake: )...
Митак, не го приемай толкова лично - и със Стоян и с теб сме седели на една маса, и диалога винаги е бил съвсем приятен.
Просто понякога интернет изкривява мнението за даден човек, особено когато не си го срещал очи в очи...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Прави ли бяха полицаите?

#19 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 фев 2014 20:59

Докато не погледнете с моите очи,няма да разберете полицейската работа.Когато имаш контролни функции и докато работата ти се оценява на база санкционирани нарушители, работата на полицията ще си остане неразбрана. В самата полиция също има разделение,основно между униформен и оперативен състав. Униформените си мислят,че само те работят, оперативните в криминална пият кафета по заведенията, а ние, криминалистите се размятаме с едни фотоапарати никаква не я вършим.
Само те хващат престъпници, а всички останали им пречат и усложняват службата им с ненужни доклади и бумащина.
Много се разприказвах, а и няма смисъл.
Каквото и да напиша, Стоян няма да го разбере.
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Прави ли бяха полицаите?

#20 Непрочетено мнение от Ilyan » 09 фев 2014 21:13

Узунов, това е едно от основните правила в България - всеки гледа в канчето на другия. Не само при вас е така. Относно полицаите, за мен не е нормално да не се подчиняваш на полицейски разпореждания. Моториста с кара с 300 (даже и рима има :) ) и изведнъж насреща му катастрофа, пътя задръстен и ... .

Гърците ми казаха, че там полицаите не спират мотористи, защото може ли да се стреснат и да паднат. По магистралата, като чуят мотор, се обръщали на другата страна.
Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Прави ли бяха полицаите?

#21 Непрочетено мнение от stinbg » 09 фев 2014 21:17

dsuzunov написа:Каквото и да напиша, Стоян няма да го разбере.
Ти пък сега и на обидчив се правиш - какво трябва да разбера, сподели си мнението и толкова, може пък този път да те разбера (кога всъщност не съм те разбрал?!). В крайна сметка, какво ти пука дали аз ще те разбера - нали всички останали ще те разберат?
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Прави ли бяха полицаите?

#22 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 фев 2014 21:24

При нас Илияне, ако се обърнеш на другата страна, а моториста се нацепи в някой стълб след 2-3 км. ще ти търсят сметка, защо не си направил всичко възможно да го спреш. И никой няма да ти позволи да обясниш твоята гледна точка. Особено, това важи за младите полицаи, със стаж до 10г. При нас, в по-голямата част от случаите, се върши определена работа, не защото трябва да се свърши, а защото после началникът ще те пита дали си свършил еди какво си. Всичко е тотално сбъркано, при това с 25-годишна давност.
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Прави ли бяха полицаите?

#23 Непрочетено мнение от dsuzunov » 09 фев 2014 21:27

Стояне, ако имаш мнение по темата за моториста, по-добре е да го развиваш, а не да коментираш останалите такива.
Много е ясно, че аз ще взема страната на полицията. Предпочитам, моето мнение да го коментира мой колега, защото гледните ни точки съвпадат.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”