Дата и час: 21 Фев 2018 14:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Изтичане на лизинг
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Мар 2013 21:43 
Редовен
Редовен

МПС: Chevrolet Captiva
От: Sofia

Здравейте след няколко дни ми е последната вноска по лизинга което е хубаво,но възниква един казус,понеже колата се води на фирма искам при прехвърлянето да си я прехвърля на мен,така да се каже прехвърляне на трето лице,някой от вас дали е минал по този път нека сподели евентуални проблеми.

Съобщение от модератор:
Темата е преместена от раздел " Captiva".
Izparitel

Профил  

Заглавие: Re: Изтичане на лизинг
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Мар 2013 22:54 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Според мен попитай лизингодателя...
Това което предполагам като най-работим вариант е, да си прехвърлиш лизинга на твое име преди последната вноска...
Т.е. последната вноска да я платиш лично, като преди това си прехвърлил документално лизинга на твое име...
При приключването на лизинга само я прехвърляте при нотариус към теб (на основание на това, че фактически ти вече си лизингополучателя)...
Ако лизинга е приключил, то вероятно ще трябва да си я препродаваш от фирмата към теб лично, което е допълнителен нотариус, бумащина и такси..

П.С. точно сега погледнах молбата при приключване на лизинга - 'в качеството си на лизингополучател моля да бъде прехвърлена собствеността на автомобил.... с оглед изтичане на лизинга (погасяване на всички лизинговни вноски)'

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Мар 2013 23:47 
Редовен
Редовен

МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov

На лизингодателя му е все тая на кого ще прехвърли собственост. Необходимо е тристранно споразумение между лизинга, лизингополучателя и третото лице-приобретател. В това споразумение се договаряте и съгласявате кой да придобие собствеността.
Пздрави!

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 10:19 
Минаващ
Минаващ
Аватар

МПС: Chevrolet Aveo 1.4 16v
От: Г.Оряховица

И аз бях така.Копие от личната ти карта,нотариално заверено пълномощно между теб и фирмата,че фирмата се отказва от актива в твоя полза по образец от лиз.компания,заявление от твое име за прехвъляне на актив пак по образец,застрахователна оценка на колата и това е.Но се свържи с лиз.компания и обясни случая.От лизинговата компания на която беше моята колата бяха много учтиви и до последно ми оказваха съдействие.От там трябва да ти изпратят образци на всички необходими документи.Но това става,когато са изчистени всички плащания.При мен от последната вноска до прехвърлянето минаха 2 месеца.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Мар 2013 12:48 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Внимавай при такива операции, защото при директно прехвърляне/подаряване ще имаш проблеми с данъчните: лизинга е бил разход на фирмата, а в края на краищата фирмата е подарила стоката на физическо лице (най-вероятно свързано лице)...
Освен ако е ЕТ де...

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]