Покупка на автомобил.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dragerg
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 07 авг 2010 11:33
МПС: chevrolet lacetti 1,6 16V
От: Dimitrovgrad

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#16 Непрочетено мнение от dragerg » 08 мар 2013 07:39

ogi написа:
dragerg написа:И за да не говоря само празни приказки, мисля че, Форд Мондео от 2002-2004г. с 1.8 или 2.0 бензин е един не лош вариант :)
Карал съм такова 1.8 бензиново Мондео 2006, нещо мотора трудно си заявяваше зададените коне, не знам как ще е при пълна кола... Условията на служебен автомобил го разсипаха, докато тойотките държаха фронта доста по-дълго. Кормилната рейка се разтрака още гаранционно. Не знам защо, но на всички употребявани хечбек и комби фордове усилено се разтракват задните седалки и нещо в багажника... Направо нетърпимо и неоткриваемо!
Напълно възможно е, за 1.8 нямам наблюдения :) . Карал съм само 2.0 мотора, хетчбек и се държеше много прилично, беше с ГИ. Варианти има много... :D
Изображение

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#17 Непрочетено мнение от human1970 » 08 мар 2013 07:56

Е това последното мнение си е точно от първа ръка. Това което е изброил Лео директно ме отказа - ще продължавам да я гледам и да и се радвам на колата - отстрани.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#18 Непрочетено мнение от The Stig » 08 мар 2013 08:58

Правилно си се отказал и от Alfa 166. Имам преки впечатления от едно 2,4 JTD- да, много добър мотор(разход-динамика) и по принцип е здрав, но точно този автомобил прекарваше повече време в сервиза от колкото се кара. Ремонти по двигателя за над 3 000 лв и доста проблеми по електрониката.... Много ме радват Алфите, но едва ли някога бих си взел такава.

За избор на друг автомобил- предлагането и избора от модели е огромно(Vectra, Nubira, Mondeo, Passat, Accord и т.н....). Всичко зависи от сумата, с която си готов да се разделиш.
Изображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#19 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 08 мар 2013 12:11

human1970 написа:Малко е сложно да отговоря какво търся. Миналото лято купих Ланоса с идеята да е на сина ми. Наложи се в рамките на една седмица да потърся в Бургас кола с параметри зададени от мен самия - след 2000г., до 100 к.с., с 4/5 врати, газ/метан, климатик, до 2500лв. Резултат - Деу Ланос - това успях да намеря. Причините да бързам беше, че сина работеше лятото и беше заделил 1000лв. с които активно си търсеше кола. Препоръчах му да си запази парите и му предложих варианта да купя кола на негово име, на която аз да плащам данъци, винетки и текуща поддръжка, но да я ползваме и ние с майка му и сестра му /живеем близо до центъра, нямаме село и обикновено ходим в един от почивните дни до мола или някой съседен град/. Той се съгласи, но като отивахме към нотариуса отказа да е на негово име защото аз съм бил давал парите. Понеже предната ни кола той я блъсна идеята ми беше да е на негово име, че ако пак стане нещо подобно да не ме занимава, а да се оправя сам. Както и да е, до преди 20 дни всичко беше идеално, но той одра при потегляне цялата дясна страна на Мерцедеса на един съсед и ... "татко ела!". Взех му ключовете за колата и сега той ми се сърди и непрекъснато мърмори на майка си, че съм го бил излъгал.
Това е историята и причината да се оглеждам да семеен автомобил, макар че никак не му е времето в тая криза да харча пари от сметката си за излишни покупки.
А ХМ-ма просто всеки път като го видя и ми се приисква да го купя - харесва ми външния му вид.
Най-доброто, което можеш да правиш в криза е да харчиш! Ако имаш разбира се...

По-скоро ми бе интересно какъв тип кола търсиш, защото много мои приятели имат комбита (семейни са) и не могат да ми дадат логично обяснение, защо ги карат тия катафалки, а не ги ползват...
Другото - проста количка, която да потдържаш "пред блока" ли търсиш или нещо, което е по-ново, по-съвременно и плачещо за майстори.
Изображение

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#20 Непрочетено мнение от human1970 » 08 мар 2013 12:40

Ами и аз нямам ясна идея. Не съм се насочил към нещо определено. Ще се оглеждам да видя какво интересно излиза на пазара и в един момент ще взема нещо.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#21 Непрочетено мнение от todortv » 08 мар 2013 16:32

JelqzkoJelqzkov написа:....
По-скоро ми бе интересно какъв тип кола търсиш, защото много мои приятели имат комбита (семейни са) и не могат да ми дадат логично обяснение, защо ги карат тия катафалки, а не ги ползват...
Офтопик:
Не ми харесваха комбитата, но така стана, че купих комби.
Един приятел ми каза, че който веднъж е карал комби, после пак такава купува. Може и да излезе прав :dknow:
Поне 20 пъти ми се е налагало да я ползвам, не да се возя и си викам, ако не беше комби, сега какво щях да правя.....
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#22 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 08 мар 2013 17:58

Обзалагам се, че е прав. Аз също съм го забелязал. И голяма част от тези хора са хора носещи само резервна гума и аптечка в багажника...
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#23 Непрочетено мнение от ogi » 08 мар 2013 18:33

...и аз случайно минах към тази група :) Не знам как бих сменил комбито за седан, огромно удобство се оказа!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
human1970
Редовен
Редовен
Мнения: 175
Регистриран: 13 дек 2012 11:59
Skype: fisherman6511
МПС: Daewoo Lanos 1.5 - 2000г
Име: Иван

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#24 Непрочетено мнение от human1970 » 08 мар 2013 19:43

Да, комбито действително си има своите предимства, както и хечбека. Като се замисля почти всичките ми коли са били хечбек, както и едно Пежо 405 комби. Сега се замислям и друго. Дали колата да е до 100 к.с. заради по-малкия данък или да е малко по-мощна, но пък с по-комфортно купе и по-добра динамика при байр.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Покупка на автомобил.

#25 Непрочетено мнение от ogi » 08 мар 2013 19:50

На този въпрос не можеш да очакваш мнение от други хора, това си е лично твое решение... Знаеш + и - на двата варианта. Отделно 100 коня на малка, или голяма кола, на една марка, или друга марка, на дизел, или на бензин могат да се усещат по съвсем различен начин.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
JelqzkoJelqzkov
Редовен
Редовен
Мнения: 209
Регистриран: 14 яну 2013 22:44
МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Re: Покупка на автомобил.

#26 Непрочетено мнение от JelqzkoJelqzkov » 08 мар 2013 20:16

Аз съм по скоро слоутравлър :P от колкото привърженик на високите скорости.
Когато си търсех кола исках тя да има определени белези, които за съжаление не се предлагаха с мотор под 101 коня..
Иначе бих разчитал на по-малък данък, съответно и гражданска.
Имай в предвид, че данъка на 5 годишна кола 80 коня не е 20 лв, а 70. След като стане над 14 години тогава пада до под 30 лв.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Покупка на автомобил.

#27 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 мар 2013 20:28

JelqzkoJelqzkov написа:Аз съм по скоро слоутравлър :P от колкото привърженик на високите скорости....
Никнейма е за заблуда на катаджиите :lol: GPS логовете показват притеснителни стойности :lol:

Наистина всеки сам си решава за автомобила - не бих търсил съвет във форум за това какъв тип кола да избера...
Неслучайно всеки има различно мнение - защото има различни приоритети.
На времето имах комби и преминах на хечбек... След това твърдо реших, че седана е много по-добре: по-добре обезшумен е - не се чуват задните арки/окачване, а и не си цапа задния джам... :P
Затова - типа го избираш сам...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Покупка на автомобил.

#28 Непрочетено мнение от ogi » 08 мар 2013 20:34

Мощният автомобил не означава постоянно каране с 200+ км/ч. Означава удоволствие при потегляне, сигурност при изпреварване, независимост от теглово натоварване на автомобила ...както и хубав съответен данък+поддръжка.

PS
@slowtraveler - обезшумяването по-скоро зависи от самия автомобил, арките на калниците са част от пасажерския салон и при седана и при комбито. По-високият клас коли слагат нещо като кече в подкалника, което много намалява шума, плюс е също мекото покритие отвътре, вместо пластмаси.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Покупка на автомобил.

#29 Непрочетено мнение от slowtraveler » 08 мар 2013 20:43

Вярно, че обезшумяването зависи от класа на автомобила, но чисто физически седана има по-добра звукоизолация - окачването и калника 'работят' в багажника, който е затворен, и изолиран от облегалките и т.н...
Докато при хечбека и комбито - отзад всичко е един общ акустичен обем с купето...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Покупка на Ситроен ХМ

#30 Непрочетено мнение от stinbg » 08 мар 2013 21:56

todortv написа:Не ми харесваха комбитата, но така стана, че купих комби.
Един приятел ми каза, че който веднъж е карал комби, после пак такава купува.
:) Интересен извод - не се бях замислял, но определено след първото комби (Пасат 2 през далечната 1998г.) всички други видове ми малеят някак. Сега съм семеен с малко дете и определено комбито е задължително (морето с Авеото се състоеше от 2 курса в посока, което се приравни на 1 курс с Мазда 6 комби с горен багажник).
Та относно комбитата - Волво В40 ми е любимец (по-скоро заради марката) - за 4 години и 50 000 км. никакви забележки, не съм забелязал да е шумно,по-скоро е едно мъничко комби с добра заводска музика. Пасат 2 и сега Пасат 6 са едни големи комбита всяко със своите предимства и недостатъци, но определено спрямо Волвото цените са по-ниски, не съм ги карал повече от година за да кажа има ли някакви по-сериозни проблеми. Опел Астра - малко и дървено, както и евтино за потдръжка, а Омегата - определено е най-голямото комби с много приятна возия и ужасно трудно за паркиране в София - потдръжката определено не е драматична, цената на този модел е смешно ниска за това което предлага - от Опел определено са се постарали тук.
Комбито което ми остана на сърце е Мазда 6 - също не голямо, но с много приятен поне за мен интериор, както и екстериор и уникална музика, за части не мога да кажа нищо, бях собственик за около 4 месеца :( .
За двигатели не пиша, защото е ясно - по-голям двигател, повече разходи и повече вървеж. Всички без Омегата бяха бензинови и не съм имал проблеми с двигатели, дизелчето на Омегата 2.0 беше на Горублянски 200 000 и зимата на -10 много се чудеше дали да запали, въпреки новия мощен акумулатор Варта, който се принудих да закупя.
Като цяло комбитата лично за мен са по-практични от седаните (за хечбеци, двувратки, кабриолети и т.н. не говоря - те са несравними в случая). Вярно е че им се цапа задното стъкло заради което си имат чистачки, както и харчат малко повече от еквивалентния седан, но стане ли въпрос за транспорт на шкафове, маси, столове и изобщо мебели, както и ски, бордове, колела, детски кошари, ванички, багажи и т.н. - само бус може да ги измести, дори и 4 пътника тръгнали на почивка с нормален 20 кг куфар се вместват без проблеми - там седана ще събере същите 4-ма, но ако са бизнесмени с дипломатически куфарчета.
За феновете на музиката, комбито предлага онзи обем,в които могат да се вместят както доволно количество ватове, така и доволно количество качество.
Изобщо комбито си е комби и ако на външен вид на някой не му харесва, то е защото не е имал такова за да опознае по-добре същността на едно комби ...
Life's a journey, not a destination

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”