Колата извън движение след преотстъпване на човек без СУМПС!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Mailo
Минаващ
Минаващ
Мнения: 11
Регистриран: 16 авг 2012 17:00
МПС: Daewoo Espero
От: Sofia
Име: Mailo

Колата извън движение след преотстъпване на човек без СУМПС!

#1 Непрочетено мнение от Mailo » 03 ное 2012 20:50

Здравейте силно се надявам някой да има опит и да може да помогне с информация...

Днес взех приятелката да я уча да кара Daewoo-то да се научи да тръгва спира преди да започне курсовете. Патрулка изскочи на място където минава 1 кола на час и само такива като нас от време на време ходят.

След много разправии и уговорки минахме с варианта да не пишат акт и на мен все едно ме е нямало в колата а само на нея за каране без СУМПС като въобще никога не е имала такова. За да не пишат акт на мен трябваше да бъде спряна колата от движение, съответно лепнаха един стикер на предното стъкло и ми казаха, че мога да я закарам до вкъщи и да карам следващите 24 часа с него. Взеха ми и талона на колата и документ не получих освен стикера. Обясниха ми, че трябва да отида в КАТ Пловдив (действието се случва в София, където живея и работя) и да я върна обратно в движение.

Въпросите са следните:

1. Как се тълкува това от закона, след като тя е имала талона на колата, брои ли се това, че аз съм и го дал доброволно и ще понеса ли някакви санкции аз? Може ли да мине като "Тя е взела талона и ключа не съм разбрал какво е станало въобще."

2. Явно ще се взима отпуска към края на седмицата за да съм сигурен, че талона е пристигнал в Пловдив, когато отида в КАТ. Каква е процедурата да си взема талона обратно и трябва ли приятелката ми като съвсем отделен човек да е заплатила акта преди да мога да си взема талона или ще ми го дадат и без да е платено. В момента няма определена глоба така или иначе, пък и мислим да обжалваме.

3. Заминаваме за Молдова след 10 дни и ми е относително важно да я в движение и легална за да мога да изляза от ЕС с нея. Не знам какъв проблем може да е този акт. Ако започнем обжалване на акта дали това няма да забави цялата процедура по освобождаване на колата.


Много ще съм ви благодарен за всякакви съвети! Мерси!

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Колата извън движение след преотстъпване на човек без СУ

#2 Непрочетено мнение от miroki » 03 ное 2012 20:56

То не е за смях не е и за плач, не знам за какво е.
Ега ти късмета.
Кажи, че по време на секс колата тръгнала и тя скочила, хванала волана и успяла да спре, пред току що дошлите полицаи на помощ.
:x
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Колата извън движение след преотстъпване на човек без СУ

#3 Непрочетено мнение от dsuzunov » 03 ное 2012 21:28

Никой в КАТ П-в няма да се интересува по какъв начин колата ти е попаднала в ръцете на приятелката ти.
Каквото е написано в акта, това ще се приеме за истина.
Докато не те питат как се е озовала приятелката ти зад волана, не се напъвай да обясняваш. Ако те питат - не лъжи.
Най-добре е да звъннеш на тел. 032/932007 - дежурен Пътна полиция П-в и там ще получиш повече яснота.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Колата извън движение след преотстъпване на човек без СУ

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 ное 2012 21:41

Като гледам в ЗДвП пише ясно срока за спиране на автомобила от движение.Т.е. нещата не са съвсем оптимистични:
Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:
.....
2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:
.....
и) (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на собственик, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление и/или е употребило алкохол с концентрация в кръвта над 0,5 на хиляда или друго упойващо вещество - за срок до един месец.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Mailo
Минаващ
Минаващ
Мнения: 11
Регистриран: 16 авг 2012 17:00
МПС: Daewoo Espero
От: Sofia
Име: Mailo

Re: Колата извън движение след преотстъпване на човек без СУ

#5 Непрочетено мнение от Mailo » 03 ное 2012 22:21

Да, и аз четох закона... уви никъде не се казва процедурата за връщане към движение на автомобила и аз като собственик какви наказания търпя.

Благодаря ти за телефона, ще проверя какво могат да ми кажат там :)

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”