Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
la_hate
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2011 16:43
МПС: ford fiesta
От: Пловдив

Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#1 Непрочетено мнение от la_hate » 30 ное 2011 16:50

Вижте за какво става въпрос, поставяте смартфона на предното стъкло като като обикновено GPS устройство. На екрана на мобилното устройство започва да се показва пътната линия по която се движите заедно с колите на нея, като се отчита разстоянието между тях. http://markerlessar.com/equipments_and_ ... ing-safety" onclick="window.open(this.href);return false;

p.s Можете да го изтеглете безплатно от Android Market.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 ное 2011 20:57

Ще ме накарат да си сменя телефона :lol:
Браво - добра идея...
В момента си пробвам HUD базиран на Симбиан, но е доста постен, а и се вижда само нощем :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
tosco
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 24 фев 2010 21:25
МПС: Хубав
От: София
Име: Tosco

Re: Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#3 Непрочетено мнение от tosco » 30 ное 2011 22:08

Значи да не си гледам пътя, а да си гледам телефона на таблото???
Малко тъпо, при положение, че тел ми е 3" а стъклото и гледката-да кажем 50".
[url]https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%95%D0%9E%D0%9E%D0%94-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-906949189363464/timeline/?ref=hl[/url]

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#4 Непрочетено мнение от ogi » 30 ное 2011 22:22

Гледах и други клипове в youtube и нещо не ми допадна, замисъла е много добър, но трябва да се доразвие - разстоянието трябва да се мери динамично спрямо скоростта (което автоматично замесва и джипиес приемник в схемата), така първо ще варира безопасната дистанция, защото едно са 5 метра при 50, друго при 100км/ч, второ ще може да се алармира адекватно в случай на аварийно спиране отпред, а водача примерно блее, или дреме, както понякога ми се случва да наблюдавам, возейки се при някои колеги, което автоматично ме кара да съм неспокоен пътник, натискащ педали :D ... Предупрежденията трябва да са повече звукови, отколкото визуални.
Виждам в бъдеще перфектния вариант - джипиес софтуер с включена подобна програмка към него, пък в края на краищата дори и като отделно приложение за андроид, симбиан, уиндоус, или просто жава и един телефон, ще имате екстра, която ще струва като хардуер за кола хиляди евра...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

la_hate
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2011 16:43
МПС: ford fiesta
От: Пловдив

Re: Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#5 Непрочетено мнение от la_hate » 01 дек 2011 14:26

ogi написа:Гледах и други клипове в youtube и нещо не ми допадна, замисъла е много добър, но трябва да се доразвие - разстоянието трябва да се мери динамично спрямо скоростта (което автоматично замесва и джипиес приемник в схемата), така първо ще варира безопасната дистанция, защото едно са 5 метра при 50, друго при 100км/ч, второ ще може да се алармира адекватно в случай на аварийно спиране отпред, а водача примерно блее, или дреме, както понякога ми се случва да наблюдавам, возейки се при някои колеги, което автоматично ме кара да съм неспокоен пътник, натискащ педали :D ... Предупрежденията трябва да са повече звукови, отколкото визуални.
Виждам в бъдеще перфектния вариант - джипиес софтуер с включена подобна програмка към него, пък в края на краищата дори и като отделно приложение за андроид, симбиан, уиндоус, или просто жава и един телефон, ще имате екстра, която ще струва като хардуер за кола хиляди евра...
Значи аз си мисля, че на това приложение му ползваме само звуковия сигнал, а същевременно пускаме GPS- на същото мобилно устройство. Пише, че програмата може да работи съвместно с други. Измислили са го хората.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 01 дек 2011 17:02

Днес пробвах т.н.HUD на Нокията...
В първия момент си казваш - супер...
Във втория усещаш, че за разлика от оригиналния HUD, при 'нашенския' окото има нужда постоянно да се префокусира заради различната дистанция... Което е много дразнещо и уморително.
Сега си мисля дали няма да стане ако сложа телефона в една кутия с лупа над нея, която да 'измества' фокуса надалеч по пътя...
При всички случаи - това е вид разсейване, ако не се ползва само звуковия сигнал...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

la_hate
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2011 16:43
МПС: ford fiesta
От: Пловдив

Re: Augmented Reality приложениe за безопасно шофиране

#7 Непрочетено мнение от la_hate » 13 дек 2011 14:19

Не знам дали ще слагаме лупи ама вижте японците каква навигация са направили. Все едно управляваме космически кораби, а не автомобили! http://markerlessar.com/equipments_and_ ... -functions" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”