Какви документи са необходими при регистрацията на кола

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

Какви документи са необходими при регистрацията на кола

#1 Непрочетено мнение от lanos » 25 май 2008 15:16

Купувам кола от Германия .Какви документи са необходими за регистрацията и в България? Какво трябва да представя на КАТ? За пътуването какви документи са необходими също ( пътувам през Румъния)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 25 май 2008 18:18

1.Трябва да си направиш там договор за покупко-продажба на твое име с германеца...и оригиналните документи на колата с платен последен преглед за 2008(без тях не можеш да я регистрираш в България)
2.Трябва да си закупиш транзитни номера,тъй като не вярвам германеца да те остави да дойдеш до БГ с неговите.
3.Трябва да си направиш веднага след покупката необходимите застраховки...винетки ,тол такси и тн.(ако минаваш по магистрала).
4.По пътя си имай развалени парички (Румъния) по 20 евро за бутане на полицаи,гадове са особено в Румъния.
5.При пристигането веднага на следващия ден да идеш в Кат да я регистрираш.
Според мен най добре си потърси да я качиш на автовоз по безопасно е пък и не дай боже по пътя нещо да изкиха по колата така ще те одерат в некой западен сервиз...че 800лв за автовоза ще ти се стори приказка!

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

#3 Непрочетено мнение от lanos » 25 май 2008 23:18

Vesko1 написа:1.Трябва да си направиш там договор за покупко-продажба на твое име с германеца...и оригиналните документи на колата с платен последен преглед за 2008(без тях не можеш да я регистрираш в България)
2.Трябва да си закупиш транзитни номера,тъй като не вярвам германеца да те остави да дойдеш до БГ с неговите.
3.Трябва да си направиш веднага след покупката необходимите застраховки...винетки ,тол такси и тн.(ако минаваш по магистрала).
4.По пътя си имай развалени парички (Румъния) по 20 евро за бутане на полицаи,гадове са особено в Румъния.
5.При пристигането веднага на следващия ден да идеш в Кат да я регистрираш.
Според мен най добре си потърси да я качиш на автовоз по безопасно е пък и не дай боже по пътя нещо да изкиха по колата така ще те одерат в некой западен сервиз...че 800лв за автовоза ще ти се стори приказка!
Какво значи платен последен преглед за 2008. Платен къде - там или тук. И как се доказва това Не ли достатъчно големия бриф и договора за регистрацията тук

Няма мераклии да карат от северна Германия с платформа и трябва да ходя аз да я карам до тук ...
Изображение

Изображение

Bob1962
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 04 яну 2008 22:17

#4 Непрочетено мнение от Bob1962 » 26 май 2008 00:01

В КАТ София искат договора и талона + превод и легализация /правят ги и преди кат на будките/, гражданска отговорност и много чакане...
Lanos 1.4

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 26 май 2008 21:56

Какво значи платен последен преглед за 2008. Платен къде - там или тук. И как се доказва това Не ли достатъчно големия бриф и договора за регистрацията тук
В документите на колата ТАМ трябва да има печат и стикер за минат преглед ,което за наще в кат е доказателство ,че колата не е била свалена от регистрация ТАМ и не е купена от авто-морга в Германия!

Потребителски аватар
Gito
Минаващ
Минаващ
Мнения: 21
Регистриран: 06 мар 2008 23:37
МПС: Daewoo Nubira I

#6 Непрочетено мнение от Gito » 27 май 2008 22:02

http://www.thuringenauto.com/

Колега тази фирма предлага транспорт с автовоз от Германия и ЕС.Ползвал съм ги досега 2 пъти и съм ги препоръчвал на познати още няколко пъти-всички са доволни.Познавам собственика-сериозен е.Всичките му камиончета и платформи са нови-под една година.
Nubira SX 1600cc 16V Wagon

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

За водите ииии...колите

#7 Непрочетено мнение от lanos » 08 юни 2008 12:51

Мерси колега! Отивам да си докарам ЛАНОСА сам ,защото е на север - до Хамбург ,а до там не искат да пътуват.Нашите автоджамбази ходят до южна Германия - Бавария ( Мюнхен,Нюрнберт,Регенсбург,Пасау),защото там ако си спомянш имаше наводнение преди няколко години и им намокри колите и сега все още ги продават на безценица,а нашите момчета тук двойно и тройно повече.Кола обаче ,която е пълнена с вода не става за нищо т.к куплонгите и кабелите и минават по пода на купето и като се намокрят клеясват ,окисляват се и дават досадни дефекти. Германец ударена,,новоднена или дефектирала кола не кара,а ние сме нали знаеш по авантата и си тро-овим нервите именно с такива коли. Този Ланос ,който жена ми купи от Германия е купен от ръка и е реален....сух ..и готин....
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

колата дойде

#8 Непрочетено мнение от lanos » 28 юни 2008 12:29

Докарах колата без проблеми.Имам големия и малкия бриф,но на него пише името на последния собственник.Имам и документ ,че съм купил колата от автокъща.Малкия бриф е на името на жена ми,но на големия пише че колата е била на предишния собственник и сега се прехвърля на името на жена ми. Няма договор между нея и жиена ми,а ми я продава автокъща. Ко пройм при тоя случай?
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: колата дойде

#9 Непрочетено мнение от Vesko1 » 29 юни 2008 10:03

lanos написа: Няма договор между нея и жена ми,а ми я продава автокъща. Ко пройм при тоя случай?
Ами май ще трябва да питаш некой адвокат ,щото като се взима от автокъща в Германия мисля, че се начисляваше ДДС ама дали автокъщата го плаща или ти не знам.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”