Дата и час: 20 Фев 2018 00:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 2 от 3 [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Измами при покупко-продажба на МПС.
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Ное 2011 23:05 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Митак, това звучи добре, но доколкото съм запознат, КАТ не носи никаква отговорност за проверката....
Т.е. - плащаш парите, КАТ проверява (съвестно или не), но ако след 10 дни отидеш да регистрираш автомобила на друго място и се окаже 'модифициран' - то новия собственик пак гори, въпреки, че е бил съвестен купувач.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Ное 2011 23:10 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Проверката дава заключение "до настоящия момент".
До колкото ми е известно, времето за обявяване на МПС за отнето е в рамките 15-30 мин.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Ное 2011 00:58 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: ту има , ту няма :)
От: Русе

dsuzunov написа:
Преди няколко дни, ме викнаха в КАТ да снимам кола с интервенция по VIN-а /номера на рамата/
Освен, че бяха присадили планката с нов номер, но бяха поставили и фалшив стикер с данни за автомобила на колоната м/у двете леви врати.
На колегата експерт му направило впечатление, че производствената година, маркирана в/у стъклата е 2004г, а по документи, колата е произведена 2006. При проверка данните от стикера, се казва, че номера на боята не съществува в продуктовия каталог на марката.
В последствие се установява и интервенцията по номера на рамата.
Новите "собственици" я бяха купили от Разградско и и бяха изгоряли с над 8000лв.
Не зная как е в другите градове, но ОДМВР Пловдив предлага срещу заплащане от 50 лв, проверка за "чистотата" на автомобила. Проверява се в информационните масиви за издирване и техническа проверка на VIN.

Ах това ако беше задължително , щеше да е чудесно и колко ли нашенци нямаше да плащат талона на колата, а истинската стойност на всеки автомобил :)
Но нали трябва да има и вратички в законите винаги :)
най фрапиращия случай който още виждам е такси с дата на производство или както искате го разбирайте регистрация 1992 ,но.... .по документи е декември 2001 ;) и познайте каква дейност извършва... :)
нямат равни тия ей мошенници ... ако е някой който не разбира , така си и заминава.. :))
бъдете бдителни и внимателни при покупка на автомобил !
Дори минимално да сте запознати е в плюс за вас !

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Ное 2011 19:49 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Моята нямаше номер на двигател и от Кат ме върнаха да си доказвам произхода, като в Шевролет за мой късмет направиха за 20лв, и двигателя се оказа точно фабричният (а можеше да не е), защото все пак откриха номера Въпреки, че имаше регистрация в България с голям и малък талон и са виновни точно Кат, че вече са регистрирали законно тази кола. Имам тема за това тука, не не се сещам къде.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Ное 2011 23:10 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Цитат:
Въпреки, че имаше регистрация в България с голям и малък талон и са виновни точно Кат, че вече са регистрирали законно тази кола

Аз бих перифразирал по друг начин:
..."Виновен е конкретен служител от КАТ"....

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Ное 2011 00:00 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Да, така е по правилно.
;)

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Дек 2011 18:38 
Минаващ
Минаващ

МПС: деу- нубира 2.0 CDX
От: София
Име: Боби

[quote="bufet"]...не се ядосваи, мен пък ми зеха матиза вчера и маи напускам клуба, понеже го купих само с малък талон, понеже големия бил в приятел на продавача а тои бил в чужбина за месец, а аз много харесах колата и я взех така за което вината си е само моя и няма нужда да се изредите да ми кажете че така не се прави :geek: и вчера докато излизах от оптиката една патрулка ми препречи пътя и ме арестуваха заедно с колата :drunk: казаха че колата се издирва и че е крадена, по късно се оказа че не е крадена а е "обсебена" демек собственика я дал да я ползва на този от които я купих а тои не му я връща и междувременно тои ми я продал, и така колата се връща на собственика, аз съм сменил всичко възможно по колата + полиране на фаровете и 4 чисто нови зимни гуми дебика на около 80-100км и съм духнал една супа и те така

Да не е зелен??? Ако става въпрос за същия случаи.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Дек 2011 19:55 
Активен
Активен
Аватар

МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

dsuzunov написа:
Не зная как е в другите градове, но ОДМВР Пловдив предлага срещу заплащане от 50 лв, проверка за "чистотата" на автомобила. Проверява се в информационните масиви за издирване и техническа проверка на VIN.

Тия от КАТ са по гениални отколкото си мислех - първо ги издържаме с данъците, после ги "храним" по улиците и накрая за капак си плащаме втори път за информация събрана с първото плащане през данъците. Не мога да повярвам какви безумия съществуват - 50 лева за 20 секунди на компютъра закупен от данъкоплатеца, както и скъпоценното време на чиновника със заплата осигурена от същия данъкоплатец - no comment!

На КАТ не им ли е задължение да следят и да се борят с тези измами - защо да им плащаме отново за да си изпълняват задълженията? Извинявам се за риторичния въпрос, на моменти забравям че съм в България ...

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Дек 2011 20:35 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

stinbg написа:
dsuzunov написа:

Тия от КАТ са по гениални отколкото си мислех - първо ги издържаме с данъците, после ги "храним" по улиците и накрая за капак си плащаме втори път за информация събрана с първото плащане през данъците. Не мога да повярвам какви безумия съществуват - 50 лева за 20 секунди на компютъра закупен от данъкоплатеца, както и скъпоценното време на чиновника със заплата осигурена от същия данъкоплатец - no comment!

На КАТ не им ли е задължение да следят и да се борят с тези измами - защо да им плащаме отново за да си изпълняват задълженията? Извинявам се за риторичния въпрос, на моменти забравям че съм в България ...

Проверката не се състои само в ровене из масивите. Има и проверка на скрити места, на които има поставен VIN.
А относно компютъра, кой би трябвало да го купи ?
А пък за това, кой, кого издържа, може да си пишем до утре пак няма да стигнем до истината.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Дек 2011 06:45 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Истината се състои в това, че в БГ няма никакви закони. Какви пълномощни, какви нотариуси, какви 5 лева??? Ако го направят като тук, цялата процедура ще отнема до 30 мин, взависимост колко хора има. Пред гише на КАТ (каквито има във всеки квартал) се явяват продавач и купувач. Единият казва "продадох" и си прибира номера от колата (който е поименен), както си получава и остатъка от платения данък до края на периода, другият казва "купих", плаща си таксите и данъка, взима си новия номер и всичко е цветя и рози. Служителката като ти набере номера на колата и знае какво си шплатил, какво не, всичката възможна информация. Застраховка се прави по телефона. Казах каква кола имам, за колко съм я купил, каква застраховка искам и това е. Сбърках една буква докато диктувах номера на рамата и мацето веднага ме засече: ТАКАВА КОЛА НЯМА! Продиктувах я втори път и всичко си дойде на мястото. След три дни полицата ми дойде по пощата ...

Никой не може да ме накара да купя нещо чрез "преупълномощен", защото "човека бил у чужбина" и т.н. и т.н. ...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Дек 2011 10:44 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Тук продажбата се прави по принцип по-бързо:
Отиваш при удобен нотариус и казваш - 'продадох', купувача - 'купих'. Нотариуса гледа документите, подготвя договора (променя данните в типов договор), пита 'получи ли си парите' и удря печата. Данъка за прехвърляне го плащаш на нотариуса, а той ти дава квитанцията. Талоните и останалите документи остават в купувача и с това сделката е приключена и колата е продадена.
Останалото е административни детайли, които за съжаление все още не са ги изчистили както трябва, но те не са свързани с продажбата: регистрация в КАТ по местоживеене, и данъчно. Застраховката поне аз я правя по телефона: пращам големия талон по е-майл/факс и на другия ден получавам по пощата полицата (за подновяване - само ми се обаждат дали да я продължат полицата)..
Не виждам нищо лошо в пълномощните - една от колите ми я бях оставил на баща ми да я продава в друг град. Няма да се разхождам за едно прехвърляне я - направих му пълномощно и му го пуснах по куриер.
Закони има, и ако се спазват, такива проблеми биха били много малко...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2013 13:34 
Минаващ
Минаващ

МПС: Chevrolet Aveo
Име: Sis

Здравейте,
Искаме да продаваме нашият шевролет, за да взимаме друга кола.
Обаче май никъде не излиза изгодно... ако трябва да го заменим и фирмата да откупи и след това да отпусне нов лизинг някак...не я оценяват много реално.
Чудя се какво да правя...Дайте акъл.

На човек ли да продаваме...или на авто-фирма?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2013 15:59 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Колега, универсален отговор няма...
Ако имаш време и ти се занимава - ще ти излезе по-изгодно лично да я продадеш.
Обаче това е разход на време (и съответно - пари), а и носиш известен риск ако купувача не предплати автомобила и т.н.
Ако нямаш време - тогава въпреки по-ниската цена, ще ти е по-удобно да се договориш със дилъра - ще ти я изкупят на ниска цена, но си решаваш въпроса моментално, без да търсиш купувачи и т.н. А ти я изкупуват по-евтино, защото все пак и те трябва да спечелят нещо от операцията.
Аз винаги съм продавал лично автомобила...
Но и навярно не съм искал баснословни цени (по-точно съотношението цена/качество явно е била добро), защото автомобилите заминаваха в рамките на 3-4 дни...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2013 22:45 
Минаващ
Минаващ

МПС: Chevrolet Aveo
Име: Sis

Да, май на там ще се насоча.
Благодаря

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2013 18:33 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Daewoo Tacuma SE 1.6 16V LPG
Име: Желязко

Когато я продаваш не е ли възможно да прехвърлиш лизинг-а?

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]