БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#31 Непрочетено мнение от slowtraveler » 04 ное 2011 20:21

ivelin123 написа:..... предлагат в момента са за сглобени напълно в Китай бройки, което ме навежда на мисълта, че е възможно цените да паднат при отваряне официално и сглабяне на колити в Ловеч!
Смяташ, че сглобена в Китай кола ще бъде по-скъпа от сглобена в България?!?!?!
Това нещо не го вярвам - в България труда като цяло е по-скъп..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#32 Непрочетено мнение от stinbg » 05 ное 2011 20:30

Ха, адвокатът на китаеца г-н Veseliq, тактично е пропуснал да сподели с нас интересна информация изложена на сайта му, а именно - след изчерпване на промоционалните Волекси ( общо 200 бр. ) цената им се "завръща" към "реалната" такава и става 17 850 лв. за описания в момента модел с "топ" екстри, така че желаещите да "спестят" 1860 лв. от покупка на китаец - сега е момента, само 200 бр. са налични. То като се замисля, предвид факта, че до момента в китайския форум са регистрирани всичко на всичко 2-ма собственици, ако се продава с тази скорост, промоцията ще важи поне до 2020 година.
Ако сте по-скромни обаче откъм екстри винаги можете да си закупите китайчето в базов вариант за скромните 16 399 лв. но ще останете без китайски ал. джанти, китайски парктроник и прибиращи се огледала - ако можете да живеете без това - спестявате 1450 лв.
Наистина не искам да съм такъв песимист, но .... 18 бона за неизвестен автомобил пък макар и сглобен от Ловчалии някак трудно ще грабне претенциозния БГ купувач, но ... времето ще покаже.
П.С. не можах да кача официалната ценова листа, но тук я има http://forums.gwm-bg.com/topic/127-%D0% ... %BF%D1%86/" onclick="window.open(this.href);return false;
Life's a journey, not a destination

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#33 Непрочетено мнение от Veseliq » 06 ное 2011 13:46

Колега stinbg, благодаря ти, че се регистрира във въпросния форум, за да предизвикаш спорове, да обиждаш, да се държиш подигравателно с потребителите, включително и с мен. Сега ме наричаш "адвокат" и твърдиш, че съм си спестил нещо, при положение, че ти дори не си прочел темата в която изписа толкова много глупости - тази ценова листа "след изчерпване на първите 200 бройки" седи от близо 2 месеца по спомен там, и както съм писал - не е официално потвърдена от никой. Това не е "официална ценова листа", пусната е от един от дилърите на марката и когато пратих запитване към Литекс те бяха потресени, че някой пуска информация, която уж и самите те нямат. Но не съм я махнал защото няма друга, по-добра информация. Ти изписа тон глупости в темата, в която ценовата листа е пусната в първия пост и е достъпна за публично сваляне. Ако се появи друга новина за цена на сайта на greatwall.bg лично ще се погрижа всички да разберат за нея.

Не разбирам омразата ти. Не знам как човек с такова отношение живее щастливо със себе си от ден на ден. В този форум можеш да продължиш да тролиш, да ме наричаш необразован, адвокат, каквото ти дойде, в другия форум, след като бях помолен и от няколко члена да се "справя" с заяжданията, които повтаряш във всяка тема без да имат връзка с идеята й - ти дадох бан. Това е първият такъв случай във форума - ако ме познаваше лично щеше да знаеш, че мразя да демонстрирам "права", че не желая да има комфликти и съм с изключително отворено съзнание към всеки, но кажи ми каква беше целта ти? Просто да оплюеш всичко във въпросния форум, да се изживееш като капитан планета и да спасиш десетки заблудени душици, които могат да се излъжат като купят стока, която не е минала твоето одобрение? Или да научиш Литекс Моторс как се прави добро ценообразоване, на база твоя богат опит в автомобилната индустрия (ако е така, най-добре пиши директно на тях, те не посещават форума особено много, а аз понякога им пиша само по въпроси, за които няма официална информация и хората се интересуват)? Или да изтъкнеш видими технически грешки в дизайна на автомобилите на база инжинерните ти способности? Сериозно питам.

Надявам се администраторите/модераторите на форума Chevrolet/Daewoo да не сметнат, че се заяждам, но тук виждам нападки към мен самия, освен обичайното плюене по въпросните автомобили, за това и не се сдържах.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#34 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 ное 2011 16:14

Моля да се въздържате от лични нападки...
Не смятам да чета другия форум и да правя разбор кой прав и кой крив, но и не смятам за нормално проблемите и споровете в друг форум да се пренасят тук...
Предполагам, че Veseliq е имал възможност да сподели със stinbg мнението си в другия форум, и затова не е нужно тук да се продължава спора.
Освен това за персонално изясняване има ЛС |(
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#35 Непрочетено мнение от The Stig » 06 ное 2011 16:54

Офтопик:
Veseliq, stinbg обича споровете и използва малко по-остри думи... ние сме му свикнали. :)
Не защитавам нито едната, нито другата страна. Но за твърдението, че има само двама регистрирани притежатели на "китайци" , съответно толкова са и продажбите, изобщо не е вярно. Бройката на регистрирани притежатели във форума не може да бъде показател за продажбите(точен), най-малко вижте нашия форум.

Имам някакви наблюдения върху Hover(предишният модел)- като знам как се експлоатира, джипчето е читаво. Малко скърцане на пластмасите, без големи ремонти и проблеми, само смяна на съединител някъде след 100 000 км.

Много хора са заинтригувани от новата продукция, особено към джипа и пикапа, потребителят ще каже дали цените са ниски/високи...
Изображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#36 Непрочетено мнение от stinbg » 23 мар 2013 17:08

За интересуващите се от китаеца поствам впечатления от собственик:

Минах вече 18400км. с колата като засега съм имал следните проблеми:
1. Дефектни задни амортисьори още от самото начало - сменени на 200км.
2. Тропане във волана (явно карето) - все още продължава и не е отстранен проблема.
3. Оправени кори в купето, които не бяха закопчани хубаво.
4. Отлепено ляво гумено уплътнение на покрива на колата. Залепено след това.
5. Задна броня в лявата си част, където се хваща за купето боята се бели, като според мен е заради прекалено притягане. Бронята и ламарината се притискат и явно от вибрациите се е обелила, като от ЛМ го замацаха с бяло и казаха "Може да го предявиш като щета към застрахователя". Изводите си ги направете сами. Интересно ако падне лака на боята пак ли щета да предявявам?
6. Неработещ датчик за задна скорост. Подменен гаранционно.
7. Според Литекс Моторс маншона на преден десен накрайник е за смяна, защото е започнал да се къса (колата беше на 15000км.). Казаха че в оторизиран сервиз ще го сменят гаранционно. Скоро ще го опиша като проблем в Митвас.
8. Много лоша осветеност на приборното табло при включени светлини, като при насрещно слънце ако не изключа светлините в никакъв случай не мога да разбера градусите, километрите или оставащия бензин. Решението засега е... дневни светлини, но срещу 500лв.
9. Отвратителна кора на таблото точно под предното стъкло. Прекалено тънка пластмаса, която с ръка се вдлъбва без дори да е нагрята, а като се нагрее лятото става като кашкавал. След известно време очаквам да се изкриви.
10. 5-тата врата дори и след корекция пак се затваря леко дървено, но не е болка за умиране.
11. Жабката се разтропа при преминаване на по-големи неравности или павета; шофьорската седалка поскърцва (тежа 60кг.), но не ме дразни иначе само трябва леко да се смаже.
12. 1-ва и задна никога не са ми харесвала как влизат, дори и след смяна на маслото на 5000км. Понякога като съм на първа и тръгна да изключвам към свободна скоростния лост така се изствелва , явно е бил под напрежение. 1-ва един път влиза като по масло, друг път трудно и все едно не както трябва.
13. При 80км/ч на 5-та при обределено положение на педала на газта се чува едно виене. Като подам повече газ или махна крака си и спира. Преди не беше така, като започна да го прави още докато беше топло времето. Скоро ще го споделя с Митвас.
14. Когато колага е студена и запаля докато е още на бензин в интервала 950-1050 оборота двигателя не работи равномерно и има силни вибрации. Цялата кола се тресе. Не знам дали това е нормално при студено време. Веднага след като превключи на газ дори в тези обороти няма проблем. За да могат да го погледнат в сервиз ще трябва да я оставя да пренощува при тях, за да може да я запалят докато е студена и е в тези обороти.
15. Гуменото уплътнение на багажника се разкъса заради затварящия механизъм на 5-тата врата, който докосваше уплътнението и го разкъса. Сменен в сервиз.

за по-заинтересовани http://forums.gwm-bg.com/topic/517-%D0% ... %86%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Мисля добре се справя за китайско изделие ...
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#37 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 мар 2013 17:57

stinbg написа:.....
Минах вече 18400км. с колата като засега съм имал следните проблеми:
1.......15
Мисля добре се справя за китайско изделие ...
Това сериозно ли? Та това са толкова проблеми на практически нов автомобил - 18х.км....
За мен горните повреди/забележки означават:
1. Много лош качествен контрол - пускане на дефектни автомобил в експлоатация (освен ако това им е нормалното качество, което ще е отчайваща констатация)
2. Лоша конструктурска мисъл - грешки в проектирането
3. Слаб сервиз
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#38 Непрочетено мнение от miroki » 23 мар 2013 19:02

Или кофти реклама от някой. Дори москвичите от Ловеч 4-5 години се караха безаварийно. Дори някои по 7 г.
Ако е истина или е уцелил практика на някой ученик или ....
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: БГ/Китайски автомобил vs Шеролет и др.

#39 Непрочетено мнение от ogi » 23 мар 2013 19:06

Бих бил сляп за тези проблеми, ако колите струваха по 12 хил. лв, продават се прекалено скъпо за качеството и реномето си. Трябваше да са като руските Лади 2105 и 2107 за нас.

Преди няколко дни спрях зад един СУВ GW и ми направи неприятно впечатление къде е разположена газовата бутилка - под купето, точно пред задната броня, изглежда ми, че може да бъде ударена лесно на черен път и твърде уязвима при удар отзад.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”