Галерия - другият ми автомобил

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Галерия - другият ми автомобил

#46 Непрочетено мнение от ogi » 03 фев 2013 18:50

Това не е паркетен джип.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Галерия - другият ми автомобил

#47 Непрочетено мнение от The Stig » 06 фев 2013 01:16

ogi написа:Това не е паркетен джип.
Определено е по-лека категория от предишното Pajero (2,8 tdi, 2000 г, дълга база). Хубава машина беше- много добри офроуд възможности, като го караш имаш чувството, че си над другите. Липсва ми този камион- представи си изключително добре след 3 преобръщания по таван....
Изображение

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Галерия - другият ми автомобил

#48 Непрочетено мнение от bad racer » 02 окт 2013 10:06

Първа щайга беше Москве 21412 89г-с карб от жигули,вървеше на морга ама дойде време за смяна на номерат(прословутите опашки и спане в КАТ) пък той не беше мног редовен и отиде на боклука.БУКВАЛНО!!!!.Каквот можах прибрах другото едни мангалето го натовариха на каручката и ДИИИИИИИ!!!!
Следващата беше един VW POLO-89г.1.3 дизел.Дизела си такова таковата и се замени с бензин.Но ми писна и го продадох и реших да мина на нещо поголемо в случая както всички май са минали OPEL OMEGA A 2.0.Ебати готината колица.Ако тапаците от Опел не я бяха усрали така че да изгние брутално и то само на определени места сигурно още щеше да живеем заедно,но уви съдбата ни беше предначертала други пътища и тя също като панцера(Москвича) замина във вечните ловни полета на НАДИН.
След тежката раздяла обаче не можах да я прежаля и режи да се бракувам с дъщеря й
ето я и нея

Изображение

2.0 двигател.Без каквито и да било екстри.Не след дълго обаче разбрах че Opel вече не е като преди.Скапаните екотеци завинаги ме отъснаха от марката.И раздялата беше бърза и безболезнена.

След доста размисли реших че още съм доста млад да купувам коли за чичковци се метнах на това.

Изображение

FIAT BARCHETTA 1.8(131к.с.)-Много бях доволен от този автомобил.Ама лошото беше че части по купето в БГ нема!!!
Та не след дълго си отиде от сърцето ми и тази кочина.
Вече по пораснал и улегнал реших да мина пак на обикновенните щайги.И взех това.

Изображение
VW GOLF 3 1.6 моно 75 кончета жив труп-ама вършеше работа,но реших че за да не е самотен трябва му по голям брат и се сдобих с това
Изображение
Range Rover P38 4.0 V8-190HP-Много готина машина и добре возеща......ПРОДАДЕНА след 2 години ходене по мъките с нея.
В отговор на по горният пост на колегата с другият Land Rover.Това са коли за хора с пари.Продължение по долу
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Галерия - другият ми автомобил

#49 Непрочетено мнение от bad racer » 02 окт 2013 10:20

Караш един месец и 2 правиш.А иначе отиваш оставяш в сервиза правят каквото правят и караш.След някой друг месец нещо друго си такова таковата и пак в сервиза.Но не мога да отрека че катери като животно и не харчеше толкова много както повечето от вас биха си помислили на фона на този осмак.Както и да е много ме е яд за машината наистина всичко ок ама тъпите англичани двигатели не се научиха да правят.Повече английска кола НЕ!Та дори и сега когато немците им оправят бакиите пак има нещо от английското дето дава ядове...Но да не се отклонявам от темата че много съм им насрбал попарите и ме е яд та чак ме боли.

След гоуФУ-който беше преждевременно разстрелян и изхвърлен в небитието на нечий друг живот и мъка се сдобих с малкия идиот!!!!

Изображение
Разбира се нямам снимки от това в какъв окаян вид беше.Но като ме видя взе да реве и да протяга ръце към мен знаейки че ще го обичам и обгрижвам.Аз разбира се първоначално подходих малко хладнокръвно към него тъй като не съм имал вземане даване с тази порода.Но бързо се разбрахме а и цените на частите са направо смешни,мога да си го правя през ден без да се притеснявам от това колко дълбого бърка.Както и да е хареса ми!!! И до ден днешен се обичаме,но и на това май му се види края по непредвидени обстоятелства.Между временно разкарах английския боклук от живота си и се сдобих с едно Ауди А6 97 2.4v6.Хубава колица за съжаление нямам още снимки на нея както и като сватбен подарък получихме с жената едно VW POLO(ей нема отърване от тези VW-та),но и на него нямам снимки.Та основно това са и причините да искам да махна малката сган,но нещо сърцето ме боли като си помисля колко съм дал за нея и с какъв мерак съм я правил и какво беше а какво стана само аз си знам.И така отекчавайки колегите от форума се изнасям от тук и до нови срещи тоест Драг-Сливен,да не мине котка пътя.Хайде поздрави на всички фенове на GM DAEWOO.!!!!!!! :D :D :D :D
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Галерия - другият ми автомобил

#50 Непрочетено мнение от ogi » 02 окт 2013 11:22

Увлекателна история, доста коли си завъртял, поздравления за ентусиазма!
Офтопик:
За А6-цата може да задаваш въпроси на ЛС, сигурно ще има с какво да съм полезен ;)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
bad racer
Нов
Нов
Мнения: 96
Регистриран: 28 яну 2011 19:54
Skype: ivan_aspo
МПС: Матю с духалка!!!
От: София

Re: Галерия - другият ми автомобил

#51 Непрочетено мнение от bad racer » 02 окт 2013 17:12

Нещо музата ме беше ударила!!!!
Летя си с колата,летя си с колата,летя си с колата,.......................

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Галерия - другият ми автомобил

#52 Непрочетено мнение от ogi » 18 мар 2014 22:02

Малко да повдигна темата :)
Тия дни снимах автомобила на един приятел за продажба и щракнах набързо и моя стар кошник /друг, след форумния/, като се заиграх със снимките:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Галерия - другият ми автомобил

#53 Непрочетено мнение от The Stig » 12 юни 2015 20:51

Все още девствена(ако не броим джантите) :) :

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Галерия - другият ми автомобил

#54 Непрочетено мнение от ogi » 12 юни 2015 21:04

Седят й като подарени с това лИлаво,
да не се обиждаш :hug:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Галерия - другият ми автомобил

#55 Непрочетено мнение от The Stig » 13 юни 2015 00:41

Знам, знам... цената беше добра и реших малко да експериментирам и ги взех в такъв нестандартен цвят. Определено привличат вниманието и всеки се заглежда. :lol:

И една интериорна снимка на стоковицата:

Изображение

Иначе, ако задържа колата, планът е следния:

- решетката в черен гланц, както и средата на бронята- в стил Single frame;
- 18 цола джанти- О.З Супер/Ултра Леджера или от S/RS моделите на Ауди;
- Eibach Pro Kit пружини- 30-40 мм надолу;
- фолиране на стъклата;
- интересен мулти волан + слагане на темпомат;
- качествен ремап- като начало по силовата част.

Ще видим какво ще стане... :)
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Галерия - другият ми автомобил

#56 Непрочетено мнение от The Stig » 09 сеп 2015 20:47

Първата точка от плана е изпълнена :) :

Изображение

Вече и втората точка- O.Z. Superleggera(само, че са 17-ки :) ) :

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Галерия - другият ми автомобил

#57 Непрочетено мнение от ogi » 09 сеп 2015 20:52

Ех, Стефчо... Знаеш мнението ми.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Галерия - другият ми автомобил

#58 Непрочетено мнение от The Stig » 09 сеп 2015 20:55

Да не се занимавам с глупости, ами да почвам силовата част, ли ? :lol:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Галерия - другият ми автомобил

#59 Непрочетено мнение от ogi » 09 сеп 2015 21:08

На тия коли им отива оригиналния хром пакет (който струва немалко пари) и сток визията. Потъмнявания, черен мат, както и другата крайност - хромиране на нехромирани оригинално елементи... :x Ако търсиш индивидуалност в личния екземпляр - бъди лъскав и свеж, прави повече впечатление, освен ако не си фен на Астра с пърдящ ауспух и стърчащи кюнци.
Ако правиш ъпгрейд, отвън не трябва да има следа - конски сили, конверсии на фарове,фейсови, или S-line елементи и т.н.

Ето една добра примерна крайна цел:
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Галерия - другият ми автомобил

#60 Непрочетено мнение от The Stig » 10 сеп 2015 14:31

Оги, знаеш, че уважавам мнението ти, но не съм съгласен с теб...просто ралични хора, различни вкусове.
Специално за хрома- не понасям хром, колкото и да струва...определено не е по мой вкус и в пъти повече предпочитам черното(то си и личи :lol: ). Това, което си показал е много добър екземпляр, но не се стремя към това...винаги съм търсил частица индивидуализъм в колата, която карам. Правя го за себе си, защото така ми харесва, не търся чуждото одобрение или внимание. :)
И ще има и фарове, и S-line елементи, но и едновременно с това и ще си личи и моя почерк...за добро или лошо.
Имам си списък и бавно, но славно се движа по него. :)
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”