Дата и час: 18 Фев 2018 00:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 6 от 6 [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2013 18:58 
Минаващ
Минаващ

МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Работейки по големите промени, качвам някои от тях в текущия сайт. Например Facebook и Google логин и регистрация:
Изображение

Ако нямате акаунт, може бързо и лесно да си направите такъв, при който няма нужда да одобрявате акаунта си по email.

Ако имате акаунт - излезте, след това отидете на Login екрана, дайте "Sign in with Facebook/Google" и като одобрите достъп, после си въведете текущия потребител и паролата в CarSpending. От тук нататък ще може да се логвате със съответната система.

CarSpending никога няма да поства самоволно във вашия профил каквото и да било. Правата са само нужни само за вход и ако в последствие искате сами да споделяте мпс-то си или някое зареждане.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2013 22:20 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Може ли с повече думи, каква е ползата от тази промяна.
Има ли възможност да се работи в друга насока, примерно да се направи корекция при зарежданията. Да се добави свърши до край. (разхода се мери много по-точно с тази опция)
На газ не е много добере да се пълни до горе бутилка и да се паркира така колата, особено лятото, и затова се сипва не докрай, ако не тръгваме на дълъг път. Аз примерно от около една година не съм зареждал догоре. Което прави замерването малко безполезно.
Тъй-като не искам да е безполезно от както съм се регистрирал ползвам "зареди до горе", за "свърши до край". Което забавя резултата с едно зареждане.
Друго нововъведение, което може да се направи е след като се зареди, да въведем горивото, но тъй-като още не сме карали няма как да вкараме километри.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Юли 2013 19:29 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

miroki написа:
Друго нововъведение, което може да се направи е след като се зареди, да въведем горивото, но тъй-като още не сме карали няма как да вкараме километри.

Именно заради този пропуск в сайта вода двойно счетоводство :lol: тук и в spritmonitor.de .Там като заредя и си попълня всичко дата,количество ,сума .Като свърши горивото или пък заредя преди това само си попълвам км. и след това въвеждам нещата в CarSpending.Хубаво ще е да помислят по този въпрос + това да можеш да коригираш и стари зареждания.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Юли 2013 21:45 
Минаващ
Минаващ

Нещо не мога да разбера. Защо не могат да се въведат километри? Изминатия път е всъщност изминатия път от последното зареждане, а не изминатия път с текущото зареждане.

Тоест да кажем - на първото си зареждане си на 100 000км. Да кажем, че си заредил до горе. Няма значение колко литра си заредил, а "изминат път" може и да не се попълва. Второто ти зареждане е на 100 300км. Тогава изминатия път ще ти е 300км. Няма нужда да редактираш каквото и да е. Поне така е замислен сайта.

Като цяло гледам да работя в посока в която сайта да е полезен на най-много хора. Едно от нещата, които се правят например са нов дизайн с мобилна версия. А логин/регистрацията с фейсбук и гугъл помага на нови потребители да започнат да използват сайтчето.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Юли 2013 00:21 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Прост пример на това което имах в предвид:Днес зареждам бутилката до горе примерно 40л за 50лв ,карам в малък град само градско и ми стига за 20-30 дни.В момента на зареждането аз не мога да го опиша .От 4-те задължителни полета дата/изминато/гори/количество знам 3 ,а полето измината ще го знам когато ми свърши горивото или заредя отново а без попълване на полето не може да се завърши вписването.Така ми се налага да го записвам за да не забравя и да го въвеждам когато свърши или направя ново зареждане.Ако все пак попълня другите полета и на поле изминато сложа 1 за да приеме системата зареждането с мисълта ,че когато ми свърши горивото ще го редактирам с реалните км се сблъсквам с нов проблем.Ако заредя бензин няма как да редактирам зареждането преди това на газ и да въведа изминатите ми км на газ!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Юли 2013 09:52 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Цитат:
Изминатия път е всъщност изминатия път от последното зареждане, а не изминатия път с текущото зареждане.

Ако не се пишат реалните км, дава голяма разлика, ако следващият път вместо 30 литра заредим 10. Ще ми даде, че с 10 литра съм минал примерно 400 км. (колко то се минават с 30)
Аз примерно за да не водя двойно писане в спиритомер, си записвам последните литри и километри колкото са били предният път (за да мога да запиша), отбелязвам, че зареждането не е до горе, за да не го отрази, и след като направя следващо зареждане коригирам километрите на предното и го отразявам като заредено до горе.
Само, че тук не може да се коригира преден текст и записвам горивото от това зареждане с километрите от предното зареждане което е грешно. При еднакви зареждания е горе долу приемливо, но при различно зареждане стават смешки.
И като добавя това, че не пълня до горе и става още по интересно.
Смята на базата на сумирането, което става веднъж месечно и за година вече горе долу е вярна сметката.
Но по позиции (редове) грешна.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Юли 2013 00:23 
Минаващ
Минаващ

Проблема е в това, че сайта не е замислен така, че да трябва зарежданията да се редактират след време с реално изминатите километри с тях. Ако не си заредил до горе, можеш да отбележиш, че не е "до горе" - тогава няма да ти сметне разход на даденото зареждане, а когато въведеш "до горе" ще ти сметне и ще вземе предвид и миналите (частични) зареждания! След време като мога ще оправя това да могат да се корегират стари зарежданния, но и тогава това няма да е замисъла на сайта, а "хак", който потребителите използват да си правят сметките (в което няма лошо).

Вече на страницата на колата си можете да видите списък с подобни МПС-та (пример с подобните коли на Deawoo-то на колегата miroki Daewoo - Lanos - sx):

Изображение

Изчистих и доста други бъгове и дреболии. Благодаря ви на всички!

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2014 09:08 
Минаващ
Минаващ

Наскоро се поосвбодих и започнах усилена работа по направата на:
1) API, така че да направим мобилни приложения
2) Всички искани нови функционалности като "споделени МПС-та", "напомняния за застраховки и други периодични плащания", но най-вече...
3) Пълен редизайн с мобилна версия!

Оказа се, че работейки с дизайнерка, която не разбира идеята на сайта и не е негов потребител, ще е много трудно да се направи нещо уникално - само по описание на идеите ми и ужасните ми рисунки. Така че ще използвам темата да кажа, че търся дизайнер, с който или да станем партньори в това начинание, или да му бъде плащано за freelance работа по проекта.

Трябва да се направи нов модерен и респонсив дизайн, който да помества текущите и още много функционалности. Дизайна ще се ползва и като шаблон за мобилните приложения после. Нека просто ми пише, имам с какво да го грабна (ако се кефи на подобни авто проекти).

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2014 15:15 
Напреднал
Напреднал

МПС: Daewoo Leganza 2.0 126hp
От: софия
Име: Ивайло

Незнайно защо в началото не съм попълвал полето "километраж",а само изминатите километри.Бих се радвал да мога да направя тази промяна и да си допълня статистиката,като по този начин смятам,че ще имам по-коректно отчитане на резултата.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2014 16:31 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Всичко е добре с платформата...само, че мен ме хвана страх от цифрите и спрях да въвеждам.. :lol: Ще видя кога пак ще се престраша и ще започна отново да вкарвам разходите. :)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Юли 2014 05:04 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Колата на жената е там повече от година. Много съм доволен. Благодаря!

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 6 от 6 [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]