CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#31 Непрочетено мнение от miroki » 16 ное 2011 19:01

Мерси Оги.
Това вероятно опция към подписът.
Бая голямо става, по-голяма от линк в съобщението.

The Stig
А така и с 2 зареждания с резултат?
Аз защо ли нямам.
Километрите как си ги записвате, зареждане и на следващото изминатите километри нали? Като делите градско и извънградско и магистрала, също и отметка, че не е до горе? Или?

Хм. на следващото още ще се обърка, че имам 5 километра на бензин. Но от ръчното смятане и на 2 те излиза 12 градско и 8 извънградско.
Тази седмица съм на работа с моята кола и ще засека чисто градско.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#32 Непрочетено мнение от The Stig » 16 ное 2011 20:25

Ами въвеждам общите километри в момента на зареждането и автоматично ми показва колко км съм изминал с предишното заредено количество гориво. Не си играя да ползвам отметките за градско/извън/магистрала и че не е до горе.
Гледам, че в профила ти има данни за разхода, незнам защо не излиза в подписа ти...
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#33 Непрочетено мнение от miroki » 16 ное 2011 20:31

Малко тъпо, но всяко зареждане ще трябва да се пише на листче и след като минат километрите да запишем изминатото. Мислех да си добавя зареждането и от него да засече разход, но ще трябва да го направя след края на горивото.
При първо зареждане дава да се добави част от зареждането и прехвърля километрите но не смята, за това нямах сметка.
Добавих празно първо зареждане
Освен това зареждането от преди 2 дена не мога да въведа, защото не е свършила газта. Нещо ми е объркано.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#34 Непрочетено мнение от ogi » 16 ное 2011 21:21

Аз процедирам така - като заредя си вземам бележката и на гърба й пиша текущия километраж, после в джоба и вкарвам по-натам. Винаги си отбелязвам кое е градско, кое е стъпка и т.н., според възможностите на сайта, защото после спритмонитора ми дава доста подробна разбивка и статистика.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#35 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 ное 2011 22:13

Би било добре да се позволи корекция на предишни зареждания. Тъй като не съм посочвал показания на километража, не ми изчислява средният разход.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#36 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 ное 2011 22:35

ogi написа:Аз процедирам така - като заредя си вземам бележката и на гърба й пиша текущия километраж, после в джоба и вкарвам по-натам. Винаги си отбелязвам кое е градско, кое е стъпка и т.н., според възможностите на сайта, защото после спритмонитора ми дава доста подробна разбивка и статистика.
И при мен е същото 1:1. Само дето ползвам вида гуми зимни/летни/всесезонно за да обознача за себе си пътните условия - зимни/летни/и преходни между тях. Въвеждам и бензина, който зареждам за подгряване, но го записвам като газ, защото, ако го вкарвам отделно спритмонитора се оплита в изчисленията.
Разграничавам различните режими, особено градски/извънградска защото информацията си е на първо място за мен. Иначе, ако караш повече извънградско разхода може да покаже тенденция за спадане, въпреки, че реално автомобила може да е започнал да си харчи повечко например заради проблеми с кабели и свещи.
За съжаление не се усетих отначало да вкарвам разходите за ремонти и авточасти, но, ако го бях направил щеше да ми настръхне и на мен косата. То не бяха основни ремонти, ремонти по окачване, хидравлика, отоплителаната и охладителни системи и какво ли не.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#37 Непрочетено мнение от ogi » 16 ное 2011 22:37

dsuzunov написа:Би било добре да се позволи корекция на предишни зареждания. Тъй като не съм посочвал показания на километража, не ми изчислява средният разход.
Това задължително трябва да го има!

@izparitel - вкарвам и гумите. На нубирата не вкарвах ремонтите, но сега на тая каляска ще й пиша всичко, да я видят що за стока е, па дано се усети малко да се свие., че ме върна е в първи клас с тоя ремонт на ГНП... :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#38 Непрочетено мнение от miroki » 16 ное 2011 22:55

Аз ремонтите въведох, само гражданска и данък, преглед не съм. Но първо зареждане става некоректно. Отделно при градско-извън ги дава почти уеднаквени. Но най голям проблем за мен е, че не мога да си въведа зареждане, защото не съм го изразходил. А може и след месец да стане. Поне аз като зареждам от празно до празно си вадя точна сметка, за всяко каране и типът му, не само усреднено.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#39 Непрочетено мнение от Veseliq » 17 ное 2011 01:25

Здравейте отново колеги!

Не бях гледал темата 3 дни и чак сега виждам колко неща са се натрупали, ще опитам един по един да отговоаря на всички!


Първо, към всички, системата смята разхода между пълни зареждания. Тоест имате отметка "това зареждане не е до горе". Ако резервоара не е бил напълнен, тази отметка трябва да бъде избрана. Ако не, резултатите няма да са верни. Ако никога не зареждате до горе, системата никога няма да сметне разхода. Но може да имате едно пълно зареждане, след това 20 частични (за по 20лв, за по 5л, все тая), после отново пълните резервоара и системата ще сметне правилно разхода.
Proximus написа:Мисля че би било хубаво в графата "Други разходи" да има възможност за избор и за направени разходи по застраховки гражданска отговорност и каско. В крайна сметка си е един сериозен разход и това, макар и лесно предвидим.
Направих в графата "Други разходи" главна категория "Други такси" и там вече има застраховки, данъци, пътни такси и тн. Не го бях нарпавил с идеята, че ще има отделна секция за тях, тъй като те са по-различни - имат дата на изтичане. Това ще се случи по-натам, за сега ползвайте тези.
ogi написа:Да, картинката, която излиза е 500х63, а ограничението за подпис на форума в момента е 480х100. Айде за доброто на сайта и на всички ще му отпусна още малко дължинка, пък да почерпите после ;)
Благодарности, колега! И ще почерпим ;)
The Stig написа:Километрите как си ги записвате, зареждане и на следващото изминатите километри нали? Като делите градско и извънградско и магистрала, също и отметка, че не е до горе? Или?
Задължителните полета са "Количество" и "Изминат път". Ако си попълваш километража, то "изминатия път" ще се попълва сам. Моя съвет е километража да се драсва на бележката за гориво и у вас "осчетоводяваш". Много важно е отметките "Пропуснал съм да въведа зареждане" и "Резервоарът не е напълнен до горе" да се отбелязват когато сте пропуснали зареждане в системата или не сте напълнили резервоара/бутилката.

Сметките за магистрала, градско, извънградско и другите са пожелание. В последствие ще направя да са като кутийки, които да могат да се скриват, та ако не ги ползвате да не пречат.
dsuzunov написа:Би било добре да се позволи корекция на предишни зареждания. Тъй като не съм посочвал показания на километража, не ми изчислява средният разход.
Километража не е нужно да се попълва. Нужно е да се попълва изминатия път. Това за редакцията на стари зареждания ще се направи, в бъдеще като имам повече време. Проблема е, че трябва да се преизчислява разхода за всички зареждания след редактираното и стават разни омазвания на данни. Мога да направя системата по-умна, но ще го оставя за края на годината когато ще имам седмица-две свободни.
Izparitel написа:Въвеждам и бензина, който зареждам за подгряване, но го записвам като газ, защото, ако го вкарвам отделно спритмонитора се оплита в изчисленията.
При мен разхода за всяко гориво се смята отделно, мисля, че и при спритмонитора е така. В твоя случай ще можеш да си водиш разхода на газта, но ще имаш от време на време и зареждания на бензин, които ще влияат на статистиката с паричките, не на тази с разхода. Ще имаш възможност да пробваш, като стане импортера от спритмонитор.



---------------------

ПП: Ако има нещо друго, питайте. Ще наглеждам темата повече, в момента работя по много готини и големи функционалности, част от които се надявам да са готови уиикенда.

Поздрави,
Димитър
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#40 Непрочетено мнение от The Stig » 17 ное 2011 15:26

Въведох грешни данни, изтрих зареждането, но разхода си остана непроменен(както се вижда доста завишен...) Как да го оправя ?
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#41 Непрочетено мнение от ogi » 17 ное 2011 15:32

Колегата Veseliq си намери цяла банда бета-тестери :lol:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#42 Непрочетено мнение от Veseliq » 17 ное 2011 17:55

@The Stig - има бъг, че разхода ти е останал така. Довечера ще го оправя и ще излезе правилния!

@ogi - да, безкрайно много се радвам на помощта ви, пичове!
Изображение

Потребителски аватар
shelby
Редовен
Редовен
Мнения: 140
Регистриран: 10 дек 2010 22:27
МПС: Chevrolet Cruze
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#43 Непрочетено мнение от shelby » 17 ное 2011 18:29

Пиши когато си готов с възможността за импорт от СМ.
Поздрави за усилията :beer:
Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
Изображение или Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#44 Непрочетено мнение от miroki » 17 ное 2011 19:18

Задължителните полета са "Количество" и "Изминат път". Ако си попълваш километража, то "изминатия път" ще се попълва сам. Моя съвет е километража да се драсва на бележката за гориво и у вас "осчетоводяваш". Много важно е отметките "Пропуснал съм да въведа зареждане" и "Резервоарът не е напълнен до горе" да се отбелязват когато сте пропуснали зареждане в системата или не сте напълнили резервоара/бутилката.
Здравей, тука много сме дискутирали за това пълнене до горе на газ. Много по-важно е да има опция горивото свършено до край. Тогава именно става вярното измерване.
На газ до горе има до 10 литра разлика от едно до друго зареждане, това е налягане, а не бензин.
И ще доведе до грешка.
аз в момента не съм въвел, че не е до горе, И няма да трия 4 зареждания заради отметката, след като няма корекция.
А и като няма и да заредя скоро до горе, няма сми...
а и да го направя ще е грешно, поради по-горе споменатата причина.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Veseliq
Минаващ
Минаващ
Мнения: 27
Регистриран: 28 окт 2011 20:13
Skype: veseliq
МПС: Honda Accord 2004 i-CTDi
От: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

#45 Непрочетено мнение от Veseliq » 17 ное 2011 19:36

miroki, 2 години карах кола на газ с 30 литрова бутилка. Обикновено изминавах между 200 и 300км на бутилка, в зависимост от това дали карам градско/извънградско и тн. Винаги като ми е свършвала газта са влизали в бутилката между 28 и 29.5л газ. Имало е единични случаи на измислени газостанции да ми сипват по 31-32л, но като цяло сипвах навсякъде - Петрол, Шел, ОМВ, ЕКО, Лукойл, разликата е била +/- до 1, 2 литра, което с времето е грешка, която се корегира математически. До колкото знам газостанциите са стандартизирани да сипват на едно и също налягане, иначе бутилка, която е 30л в газостанция с друго налягане ако я препълнят се появява опасност да се взриви при лек удар и тн. Иначе то и сега при наливането на нафта има разлика. Веднъж като ми светне лампата за гориво влизат 49л, друг път 52л - нафтата се пени и къде ще се изключи пистолета е под въпрос :) Но както казах, такива грешки се корегират сами.

Проблема с частичните зареждания, които не отбелязваш, че са "частични" е, че системата ги мисли за пълни. Тоест ако сипваш винаги едно и също количество и винаги го сипваш горе долу при еднакво празна бутилка - изчисленията ще са горе долу пълни. Но ако веднъж сипеш 20л, караш 200км и сипеш 10л, системата ще мисли, че си изминал 200км с 10л, тоест разход 5/100. А той разхода ти е бил 10/100 да кажем, просто си сипал по-малко втория път.

Ако говорим за дългосрочна статистика е безразлично дали ще си редактираш старите зареждания - с времето средния разход каквито и аномалии да изкарва заради грешно въведени данни, ще се нормализира. Тоест веднъж ще ти изкара 5/100 щом не отбелязваш зарежданията като частично, другия път ще ти изкара 20/100 и статистиката ще се нормализира около 10/100, което е реалния разход. Но просто така не можеш да си правиш сметка в краткосрочен план - ако искаш да видиш колко точно ти харчи колата по даден маршрут или колко ти харчи градско/извънградско - краткосрочните статистики ще са относително грешни.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”