HHO генератор

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: HHO генератор

#121 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 окт 2012 21:52

Офтопик:
Само се чудя при тази борба за снижение на разхода и ограниченията, които се налагат на автомобилопроизводителите в тази насока защо никой не внедрява технологията, ако се приеме, че тя осигурява обещавания ефект. Внедряват къде-къде по-скъпи разработки - трицилиндрови турбинирани двигатели, хибриди и т.н.
Ако имаше реален ефект доста от автомобилите начело с такситата вече щяха да я ползват. Вместо това тук-там чета за доста спорни откъм методиката на измерване резултата постигнати от ентусиасти.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#122 Непрочетено мнение от Noel » 24 окт 2012 13:43

Офтопик:
Личното ми мнение е , че няма повтаряемост в резултатите.Тоест при един тип автомобил има ефект , при друг няма или е малък.Незнам. Днес се срешнах с човек когото не познавам , но общата тема ни събра . Видях неговата клетка , изработена перфектно, за 20сек в обем около 2 л вдига 1,5 атмосфери налягане / той я ползва за горелка / , горелката прави 20см. пламък и няма нещо което да и се опре , имам чувство ,че ако това чудо се сложи на кола , трябва сама да се движи :D .....или да се взриви :D
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#123 Непрочетено мнение от Noel » 03 ное 2012 08:02

Както обещах докладвам. 270км градско /описал съм го по горе , може би е по различно от карането в голям град но с това разполагам :) / с 20л . По мои сметки е около 7,4 - 7,5. Лично аз съм доволен. Не ми се очертава дълаг път така , че незнам как ще се държи на такъв.
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#124 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 03 ное 2012 08:17

Noel написа:Както обещах докладвам. 270км градско /описал съм го по горе , може би е по различно от карането в голям град но с това разполагам :) / с 20л . По мои сметки е около 7,4 - 7,5. Лично аз съм доволен. Не ми се очертава дълаг път така , че незнам как ще се държи на такъв.
Браво колега,

Значи работи технологията. Богат няма да станеш но колкото дал господ - все пак ще спестиш някой лев.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#125 Непрочетено мнение от Noel » 03 ное 2012 08:20

stefan.panayotov написа:
Noel написа:Както обещах докладвам. 270км градско /описал съм го по горе , може би е по различно от карането в голям град но с това разполагам :) / с 20л . По мои сметки е около 7,4 - 7,5. Лично аз съм доволен. Не ми се очертава дълаг път така , че незнам как ще се държи на такъв.[/q

Браво колега,

Значи работи технологията. Богат няма да станеш но колкото дал господ - все пак ще спестиш някой лев.
Както казват хората берекят версин ;) А да забравих ,към разхода и около 100-150г вода :rofl:
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: HHO генератор

#126 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 ное 2012 08:46

Браво...Добър разход....
Моето градско е около1.5км в едната посока, и толкова в обратна...
С 5 натоварени светофара....
Разхода ми спадна на 8.4 - 8.6 (от над 12.5)...
Според вас 'работи ли ми технологията'?
Този разход го правя в момента точно заради тази тема.. А твърдо не се бавя - просто карам с цел да съм икономичен...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#127 Непрочетено мнение от Noel » 03 ное 2012 09:19

slowtraveler написа:Браво...Добър разход....
Моето градско е около1.5км в едната посока, и толкова в обратна...
С 5 натоварени светофара....
Разхода ми спадна на 8.4 - 8.6 (от над 12.5)...
Според вас 'работи ли ми технологията'?
Този разход го правя в момента точно заради тази тема.. А твърдо не се бавя - просто карам с цел да съм икономичен...
Не искам да влизам в никакви спорове.Не искам и да съм адвокат на технологията.Отново подчертавам , че съм най големия скептик сред тук присъстващите, не ме карайте да обяснявам защо.Има няколко основни разлики.Не съм си поставял за цел да карам икономично.карам така както съмси карал винаги.Този маршрут го изминавам вече 4 години / или по точно това е четвърта зима/ , с една и съща кола , зиме и лете,знам кога отивам на бензиностанцията , знам колко зареждам и знам колко ми гори колата по простата причина , че без гориво не върви.За мен лично , това нещо работи, има някакъв ефект и нямам намерение да го махна. Просто споделям факти, който иска да е скептик нека бъде , който иска да е оптимист да дерзае.Ако мога да помогна с нещо ще го направя.
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: HHO генератор

#128 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 ное 2012 10:52

Е, вече има поне двама според който има ефект от подобно устройство!

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#129 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 03 ное 2012 13:32

Izparitel написа:Е, вече има поне двама според който има ефект от подобно устройство!
Вижте разбирам че като модератор желаете да правите форума по читаем и по-интересен но такива изявления не ви правят чест.
Милиони автомобили по света ползват генератори на газ на Браун и правят икономия на гориво.
Но забравяме един много важен момент - екологичния ефект от ползването на генератора. Защо като модератор не насочите темата натам?

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: HHO генератор

#130 Непрочетено мнение от todortv » 03 ное 2012 13:47

Стефане, би ли дал снимка как е монтиран ННО в твоето Лачете.
С кой мотор си? Колко ти гори ?
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: HHO генератор

#131 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 ное 2012 14:01

Вижте разбирам че като модератор желаете да правите форума по читаем и по-интересен но такива изявления не ви правят чест.
Милиони автомобили по света ползват генератори на газ на Браун и правят икономия на гориво.
Но забравяме един много важен момент - екологичния ефект от ползването на генератора. Защо като модератор не насочите темата натам?
В качеството си на модератор взимам отношение при нарушаване на правила или по въпроси касаещи функционирането на форума и толкоз.
В качеството си на участник в този форум пиша по въпроси, които представляват интерес за мен и колегите. Мнението ми няма характер на догма и е толкова меродавно, колкото и на останалите участници тук.
Аз лично изпитвам недоверие към въпросно устройство, което разбира се не означава, че е невъзможно да се постига полезен ефект. Според мен устройството трябва да се докаже в практиката. На мен не ми известен факта, че "Милиони автомобили по света ползват генератори на газ на Браун и правят икономия на гориво.". Би ми било интересно да разбера какъв е източникът на информация, както и степента й на достоверност.
Може би за моята позиция спомага и факта, че познавам хора които са тествали системата и не са констатирали положителен ефект и не познавам някой лично отчел такъв. Смущава ме и факта, че въпреки достъпността и ниската цена на мен не ми е известно да се е наложила у нас.
Надявам се системата да се докаже на практика /още повече, че не сложна/ и да способства за действителна икономия на гориво, но кога аз ще повярвам, че това е факт зависи само от моята оценка на база информацията, която съм получил. Поне за мен сега това не е факт.
Впрочем, не разбрах защо поста ми се възприема като ирония.

Потребителски аватар
Noel
Минаващ
Минаващ
Мнения: 45
Регистриран: 19 май 2009 18:18
Skype: noel1960
МПС: Daewoo Nubira
От: Sopot
Име: Noel

Re: HHO генератор

#132 Непрочетено мнение от Noel » 03 ное 2012 16:06

Izparitel написа: Може би за моята позиция спомага и факта, че познавам хора които са тествали системата и не са констатирали положителен ефект и не познавам някой лично отчел такъв. Смущава ме и факта, че въпреки достъпността и ниската цена на мен не ми е известно да се е наложила у нас.
По една или друга причина съм пряко свързан с тази система от 2 години. До преди 2 месеца нямах сложена на колата си поради същите съмнения.Затова и казах че съм най големия скептик тук.Познава хора по чиито приказки икономията варира от 0 до 90 % , но подчертавам , това са само приказки, нищо достоверно. Затова и реших да я изпробва лично.
Не се е наложила по една причина , ако човек си вземе готова клетка /такава каквато съществува на пазара/ и си я монтира ефекта ще е минимален ако изобщо има такъв. Моята принципно не е по разлчина от съществуващите , не съм открил Америка, просто когато човек прави нещо трябва да се поинтересува , да разбере какво кое и как. Не трябва сляпо да се доверява на това което е написано в нета и да се стреми да го повтори дословно и след това да си вика :"А бе то няма ефект."
Ако не мога да го поправя значи не е развалено ..... но живота крие и изненади.

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#133 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 03 ное 2012 18:05

Аз имам огромен опит с Генераторите на газ на Браун и не ми се ще да правя много коментари за да не се възприеме като реклама.
Това което казах по отношение на невярата в технологията си е съвсем чистосърдечна реакция.
Това което предложих - да се коментират въпросите с екологичния ефект от ползването на ННО газ също е чистосърдечно предложение и мисля че администраторите на сайта трябва да се замислят.
Като пример ще дам само че и да не се получава на някой автомобили много голям ефект в посока икономия на гориво - екологичния е огромен. Факт е и е доказано че газа на Браун подобрява изгарянето - при по-добро изгаряне намаляват много вредните емисии. Факт е че с Газ на Браун във всички държави освен може би България хората си чистят двигателите. И много още примери могат да се дадат . Ефекта със спиране на пушенето особено при дизеловите двигатели е поразителен. Нека който знае повечко да коментира. За лачетето има снимано видео в интернет -качено е в you tube потърсете го.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: HHO генератор

#134 Непрочетено мнение от todortv » 03 ное 2012 18:25

stefan.panayotov написа:... За лачетето има снимано видео в интернет -качено е в you tube потърсете го.
Дай линк, нали тук е мястото да видим Лачети с ННО.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: HHO генератор

#135 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 ное 2012 18:36

Е добре де... Щом има толкова хора с такъв огромен опит в сферата, защо никой досега не е направил лабораторен тест?
Всеки разправя за уникалните качества, а никой не дава реални данни...
Не е толкова трудно да се качи двигател на стенд...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”