Дата и час: 23 Фев 2018 09:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 3 от 5 [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво "носите" в колата си
Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Фев 2012 20:54 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

djokki написа:
dsuzunov написа:
Освен задължителното оборудване, в колата имам още:
-два допълнителни ключа за джантите, кабели за палене, буксирно въже, 3л. бутилка с вода, друга 3л. бутилка за пиене, от всички гаечни, звезди, лули, и др. ключове по два, комбинираната отвертка от комплекта на колата, комплект "Гедоре" до 22мм., комплект битове, торсове и малки глухи /до 13мм/, чук, два вида клещи, две швейцарски армейски ножчета, едното руско, пинцети, телескопичен магнит за вадене на паднали предмети, часовникарско менгеме. От всички видове крушки и предпазители по 2 бр, елементарен мултицет, пробна лампа 12V, карти на България, София, Пловдив, задължителните документи за колата, резервни, кабели за свещите, старият пистов ремък, литър моторно масло, спирачна и хидр. течности.
Два пакета мокри кърпички, руло тоалетна хартия, голям нож, тип "Рамбо", кутийка 16 бр патрони 9Х18, LED прожектор с 1W диод итн.

Колега ти направо може основен ремонт на пътя да направиш :D :D
Аз освен задължителното оборудване но ся една отверка и едно ключе 10 :guzen:

Независимо, че в моята кола нося половината инструментариум, в служебните автомобили нямаме никакъв инструмент, освен комплекта за смяна на гуми. В буса има оборудване за всякакви огледи, но една гайка няма с какво да развиеш.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Юни 2012 14:16 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Цена 6 лв. Миналата есен, когато я видях, лопатката струваше 12 лв. На далавера съм.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Юни 2012 16:12 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

dsuzunov написа:
След като тази зима се "нахаках" в една преспа поради прекалена самоувереност и нямаше с какво да греба снега днес се сдобих с ето това:

Офтопик:
Може да се ползва и като оръжие. Определено ще накара другия водач, който вече е слязъл от колата си, сериозно да се замисли... :lol:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Юни 2012 16:45 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

Офтопик:
Може. Обаче аз си имам пистолет:
Изображение
макар, че рядко го нося вече.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Юни 2012 17:44 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: daewoo takuma 1.8
От: София
Име: pipo

The Stig написа:
dsuzunov написа:

Офтопик:
Може да се ползва и като оръжие. Определено ще накара другия водач, който вече е слязъл от колата си, сериозно да се замисли... :lol:

е то кой скача в днешно време на полицай....

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Ное 2012 23:19 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4

dsuzunov написа:
..
Цена 6 лв. Миналата есен, когато я видях, лопатката струваше 12 лв. На далавера съм.

Офтопик:
Откъде мога да се сдобия с такава :?::

Да кажа и аз какво нося в моя (макар и малък) багажник.

Освен задължителните аптечка, триъгълник, крик, ключ за джантите и пожарогасител имам и:
старите кабели и свещи; спрей за смазване/почистване на гайки/болтове и т.н.; силиконов спрей; работни ръкавици; парцали, зимна течност за чистачки; добавка за бензин; малка метличка+лопатка; брадвичка, щанга, голям нож; четка за миене на стъкла; мокри кърпички; карта на БГ; куфарче с инструменти(отвертки/малки и комплект големи/, гаечни ключове, лулички, клещи, свински опашки, изолац. лента, двойнозалепваща лента, две ластични въженца за багаж, работни очила, комплект шестограм-и, и още евентуално-полезни дреболии); 1 литър масло; комплект гедоре; препарат за стъкла; летните стелки (купих гумени за зимата и тези биха били полезни в някоя екстремна зимна ситуация); и най-важното - бисквити с парченца шоколад :uraa:

Остава да си набавя една крачна помпичка, ключ за свещи и колан за теглене /дано да не се налага да се ползват/

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 08:51 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Jeep Grand Cherokee 2014
От: Варна

Офтопик:
Хахаха, оправдаваш никнейма си колега :lol:
Само палатката си забравил :rofl:

Отново си прегледах съдържанието на багажника.
Основно условие е багажника ми да е празен. Всичко, което нося е под пода на багажника. В Кашкая - при резервната гума, а на Маздата - там, където би трябвало да е резервната гума.
Та обновения списък освен стандартното оборудване (аптечка, крик, пожарогасител, ключ за гуми, който се чудя за какво ми е, при условие, че нямам резервна гума :shake: )..
Спрей WD-40, раздвижен ключ. Комбинирана отверка (+/- от онея руските).
Добро еластично въже за теглене (5 тона) (навярно знаете, че най-ефективно се изважда при ниско сцепление от пряспа не с опън, а с инерция - да се използва инерцията на теглещия автомобил и еластичността на въжето)..
Дълъг колан за ТИР с тресчотка - става и за дърпане (над 5тона е), за укрепване на товар, а често го подарявам на някой тираджия когато искам товара ми да е допълнително добре закрепен. А с тресчотката навярно може и да стане ефекта да се издърпа като лебедка метър по метър автомобила. Май имах някъде от онея тънките дъждобрани. И няколко чифта работни ръкавици - от 'тънките' професионални, до дебели телешки. Бутилка или две уиски също са някъде там, но вече внимавам как ги слагам - бях сложил по същия начин една 15 годишна Плиска, и се оказа, че при обърнато положение и при температурни разлики тапите им текат - колата придоби интересен (и апетитен) аромат :lol:
Армейска сгъваема брадвичка+чук+лопатка+нож всичкото с размер на голям кобур за пистолет - винаги с мен. И един 'швейцарски' комплект, но от по-здравите - с клещи, голям нож, трионче, други отвертки и т.н.
Всичкото по-горе така наместено, че да не подрънква и да няма никакъв шанс за преместване. А багажника - съвсем празен...

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 10:39 
Минаващ
Минаващ

МПС: ВАЗ 21104
От: Лакатник

Освен стандартното - аптечка, пожарогасител, триъгълник, жилетка, помпа, крик, ключ за гумите(при мен 17 и 19 комбиниран заради различните болтове железни/алуминиеви джанти), си нося още голяма отвертка права защото тасовете на железните джанти на ръка нямат сваляне, още малка кръстата отвертка, ключе 10 лула за сваляне на бобинките, нося си 2 резервни бобинки, манометър тип съветски ама ново производство, първия ми ангернажен ремък(не знам защо ми е, просто си го нося :D ), найлон някъде 2х4м и ковертюра за легло служеща за подложка като карам мръсно нещо. Мултицет тип от 5лв. още в кутийката ползван един път но не по колата :D май и батерия вече няма. :D Датчик колянов вал за идеята, единствения без който колата няма да върви. :rofl: И не на последно място добри работни ръкавици, научих се след като сменях кална спукана гума.
Всичко се побира в двата "джоба" под мокета в багажника от двете страни на резервната гума и вътре в резервната гума и около нея.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 11:03 
Редовен
Редовен

МПС: Daewoo Tacuma

dsuzunov написа:

Имахме такава, голям боклук се оказа, а беше 15 лв. Дано при теб да издържи повече :)

Съобщение от модератор:
Моля, да не се копират дълги постове.
ogi

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 11:20 
Напреднал
Напреднал

МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Лятото наехме с приятели една къща. Първата вечер в компанията имаше само едно момиче, което беше пушачка и съответно услужи със запалка за запалване на барбекюто. Но втората вечер нея я нямаше и се озовахме в идиотската ситуация в 9 вечерта да сме 6 човека с готово барбекю и маса, но без огънче. Автомобилната запалка също не свърши работа в случая. Хубаво че комшиите удариха едно рамо.
И че от тогава кибритчето е задълже в жабката.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 12:42 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Абсолютно правилно Proximus... При мен тея неща стоят в жабката, а не в багажника :lol: Една газова запалка, и един водоустойчив кибрит. За да съм по-екстремен имам и една survival запалка - от онея дето драскаш с нещо остро върху метална пръчка. Поне е абсолютно безотказна...
И разбира се - забравих акумулаторното фенерче, което се зарежда в запалката.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 13:35 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Leganza

Вие камиони ли карате? :)
Някой няма ли надуваема кукла? :rofl:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 20:20 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Аз обмислям вече да зазимявам и да си вадя 2 те якета, кофата за риба, кутията за риба и телескопите от багажникът. Че излизат, като застудее чак.

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 20:40 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Ilyan написа:
Вие камиони ли карате? :)...

Споко - фенерчето е с размер на запалка (дори малко по-късо) и се зарежда там
Изображение

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Ное 2012 22:07 
Активен
Активен
Аватар

МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Предполагам че е купена от Dealextreme.com, би ли дал линк да не губя време в ровене по сайта, че ме хвана мерака и аз да си купя такова.

П.П. След кратко ровене попаднах на това: http://dx.com/p/c10-0-5w-white-led-car- ... 12v-146691
Дали е същото?

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 5 [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]