ЗА или ПРОТИВ Дачия

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
camaro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 26
Регистриран: 15 апр 2008 16:54

ЗА или ПРОТИВ Дачия

#1 Непрочетено мнение от camaro » 12 май 2008 18:19

без коментари от мен[/img]
CHEVROLET
Kalos,Epica,Captiva,Hhr,Impala,Tahoe,Saburban,Malibu,Cheville,Camaro,Nomad,Blazer,El Kamino,Lacetti,Equinox,Bel Air,Nova,Cobalt...

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 12 май 2008 18:27

Не са читави ,особено по евтините модели ,всичко по таблото тропа трака скрибуца ,возията не е добре ,поради издължената нагоре форма не е стабилна по завоите,даже Иван от сблъсък беше обърнал една на Божурище миналата година на презентацията на Логан!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#3 Непрочетено мнение от авео » 12 май 2008 18:31

Щом си пуснал такава тема,би трябвало да пишеш,какво имаш предвид.Много хора се изказват така и за ДЕУ,без да са имали никога такава кола. Има форум на ЛОГАН,в който хората са доволни и си хвалят марката. Лично аз,не бих си взел Дачия,защото не виждам с нещо да превъзхожда авеото,което карам,даже изглежда малко дървена,когато паркирам до някоя .Но това е въпрос на вкус.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

#4 Непрочетено мнение от sasho » 12 май 2008 20:55

Абсолютно дърво!Няколко пъти съм се возил на такава кола и преживяването беше ужасно-за нова кола е гола вода!Да не говорим,че дизайна като цяло е под всякакви критики...

Потребителски аватар
nikirst
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 07 авг 2007 10:19
МПС: chevy captiva 110 кВт

ЗА

#5 Непрочетено мнение от nikirst » 13 май 2008 14:23

Твърдо ЗА
трябва да има и такива коли - непретенциозни, икономични, лесни за подръжка и най-важното ЕВТИНИ. Със сигурност ше те закарат от т.А до точка Б. Аз съм от типа хора, който ше си вземе 5 коли за 10 000 отколкото една за 50 000, а какъв друг тип да бъда при тия разбити, мръсни, тесни "пътища". Не се знае заобикалящтите те малоумници на кой са платили да вземат книжка и от каде ше се набият в теб на някой светофар. DACIA си е екстра за българската реалност

Потребителски аватар
camaro
Минаващ
Минаващ
Мнения: 26
Регистриран: 15 апр 2008 16:54

#6 Непрочетено мнение от camaro » 13 май 2008 18:34

Дачията може и да иэдържа по наште пътища,ама ако се блъсне с един най-обикновен ръждив ОПЕЛ няма да оцелее никой от пътниците.(камо ли самата кола.)
Да не споменавам и стари руски и немски класики щото тогава на Дачията и е спукана работата.По добре да карам ВАРТБУРГ.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: ЗА

#7 Непрочетено мнение от авео » 14 май 2008 00:11

nikirst написа:Твърдо ЗА
трябва да има и такива коли - непретенциозни, икономични, лесни за подръжка и най-важното ЕВТИНИ. Със сигурност ше те закарат от т.А до точка Б. Аз съм от типа хора, който ше си вземе 5 коли за 10 000 отколкото една за 50 000, а какъв друг тип да бъда при тия разбити, мръсни, тесни "пътища". Не се знае заобикалящтите те малоумници на кой са платили да вземат книжка и от каде ше се набият в теб на някой светофар. DACIA си е екстра за българската реалност
Не знам до колко си запознат с тази кола,но в никакъв случай не може да се каже,че е евтина.С едни нормални екстри отива към 20 000лв. Всичко останало е рекламен трик. Поддръжката на двигател е ,като на Рено,а ходовата част нещо румънско.Парадокс е,че за някои части се чака с месеци. Техническото обслужване е с пъти по-скъпо от нашите коли,но това е политика на дилърите.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”