Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#1 Непрочетено мнение от The Stig » 20 май 2011 00:36

Шефът на VW- Мартин Винтеркорн, цитат от предпоследния брой на Auto Bild - "Германците са изобретили автомобила. Следващата глава от историята на автомобила ще бъде написана на китайски. "
Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Китайците не спят

#2 Непрочетено мнение от авео » 16 юни 2011 11:24

Това,ще е следващата ми кола и изобщо не ме интересува,че е китайска,сглобявана в България. http://forums.gwm-bg.com/index.php/topic,22.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Китайците не спят

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 юни 2011 11:59

Бре, то кола няма, ама вече си има форум!
Все-пак си мисля, че е по-добре да се изчака да излязат отзивите на ползващите колата. На първо време се сещам за едно недоразумение, май се казваше Оlcit или нещо подобно. Сигурно като данни от завода е изглеждало добре, но после ... ;( .

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Китайците не спят

#4 Непрочетено мнение от miroki » 16 юни 2011 13:48

Голяма реклама беше, че ще са евтини. Е явно не съвсем.
Особено за кола която не се знае каква е?
Ако е като първите Дачии, мерси. За 20 000лв има много коли които могат да се закупят.
Иначе двигателя горе долу същия като моя.
Външния вид е хубав. То и на доста Фиати е така.
Е ще изчакам да се появят 10 тина годишни модели които все още вървят, та да ги пробвам.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Китайците не спят

#5 Непрочетено мнение от stinbg » 16 юни 2011 14:32

Колега Авео бих те посъветвал да отидеш и да видиш на живо "изделието" и тогава да вземаш толкова важни решения. Румънската Дачия и Съветската Лада изглеждат като Лексуси в сравнение с "Великата Стена" - довери ми се и го разгледай първо.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Китайците не спят

#6 Непрочетено мнение от авео » 17 юни 2011 01:45

Естествено,че първо,ще се види що за стока е. все,ще се престраши някой да я боядиса жълта. Първоначално така беше и с Дачия,но тя излезе доста корава кола,въпреки някои недостатъци,най-вече в интериора. Същото беше и с Круз. Доста хора се бяха наточили да сменят верните Калос-и с Круз. След толкова време в Пловдив се пуснаха само два и се видя,че не стават,но това е друга тема.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Китайците не спят

#7 Непрочетено мнение от The Stig » 17 юни 2011 11:33

Наистина като си помислиш- китайска кола произвеждана тук.... не вдъхва много доверие. Аз лично съм заинтригуван от джипа, който ще произвеждат- Хувър. 30 099 лв за подобен автомобил мисля, че е много добра цена. С климатроник и монтирана газова уредба скача на 35 000 лв, което пак е добре според мен.
За надежност и издръжливост незнам, но при нас до скоро имаше един Хувър(по-старият модел), голямо чудене беше докато разбера какво е това чудо :lol: , за близо 3 години зверско каране до колкото знам е нямал сериозни проблеми, а и вътре интериорът не изглеждаше толкова зле. А и постоянно виждам Хувъри с румънска регистрация... та си мисля, че проектът ще има успех.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Китайците не спят

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 17 юни 2011 11:42

По-малко от 16 000 лв. с ДДС за Great Wall Voleex C10

Изображение
Продаваме ловешките коли на Балканите и в Европа. Догодина китайската марка открива дилърства във Великобритания и скандинавските страни
По-малко от 16 000 лв. с ДДС ще е цената на компактния модел Great Wall Voleex C10, който ще бъде произвеждан с България, сподели Кирил Георгиев от „Литекс Моторс". Моделът стъпва у нас със специална серия от 200 бройки с най-високото ниво на обзавеждане, добави още той. Първите налични екземпляри ще бъдат у нас от септември. Автомобилите, които ще произвеждат у нас от есента, ще се продават в целия балкански регион, както и в цяла Европа. Засега Great Wall имат нещо като дистрибуторска мрежа само в Италия, а догодина предстои такива да бъдат открити във Великобритания и Скандинавските страни. Близо 24 500 лв. с ДДС ще цената за пикапът на Great Wall у нас, а моделът от категория SUV ще се харчи за около 28 500 лв. с ДДС. И двата автомобила ползват данъчен кредит и 5-годишна гаранция.
Агенция Speed-Press
Ще поживеем, ще видим.

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Китайците не спят

#9 Непрочетено мнение от stinbg » 17 юни 2011 21:51

The Stig написа:Наистина като си помислиш- китайска кола произвеждана тук.... не вдъхва много доверие. Аз лично съм заинтригуван от джипа, който ще произвеждат- Хувър. 30 099 лв за подобен автомобил мисля, че е много добра цена.
Митсубиши ASX - малкото джипче започва от 33900 лв. с ДДС, а Нисан Qashqai и той е там някъде като цена, Киа Спортидж е 27 000 без ДДС мисля и изглежда перфектно - сигурен ли си, че никому неизвестен китайски джип ще се представи по-добре. Отделно като те питат какво караш ще трябва да го повториш няколко пъти първо за да те разберат, а после за да го изговорят правилно и след 5 мин. никой няма да си спомня как се казваше въпросния "джип" :D
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Китайците не спят

#10 Непрочетено мнение от slowtraveler » 17 юни 2011 22:31

Офтопик:
Относно Мицубишито - преди седмица бях в представителството им точно по повод ASX....
Лично аз не бих си го избрал за личен автомобил, а още по-малко бих го нарекъл 'джип'....
Мааалко повдигнат хечбек. Който е с предно предаване, и има едно изключение 4х4 и то е дизела във високото оборудване - само той е 4х4... А там цените са над 40х.лв...
Кашкая 2.0 (около 140к.с.) бе около 50х.лв, но сега може да е поспаднал.
Въпроса според мен не е толкова важно на каква цена е даденото изделие, а дали си заслужава цената. Едно нещо може да е евтино, но съотношението цена/качество или цена/преимущества да са доста по-зле от някое по-скъпо изделие. И обратното...
И затова някои евтини изделия се тачат повече от скъпите. Но и някои скъпи са митични...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Китайците не спят

#11 Непрочетено мнение от akolevutd » 17 юни 2011 23:32

stinbg написа:
The Stig написа:Наистина като си помислиш- китайска кола произвеждана тук.... не вдъхва много доверие. Аз лично съм заинтригуван от джипа, който ще произвеждат- Хувър. 30 099 лв за подобен автомобил мисля, че е много добра цена.
Митсубиши ASX - малкото джипче започва от 33900 лв. с ДДС, а Нисан Qashqai и той е там някъде като цена, Киа Спортидж е 27 000 без ДДС мисля и изглежда перфектно - сигурен ли си, че никому неизвестен китайски джип ще се представи по-добре. Отделно като те питат какво караш ще трябва да го повториш няколко пъти първо за да те разберат, а после за да го изговорят правилно и след 5 мин. никой няма да си спомня как се казваше въпросния "джип" :D
1. първите два джипа както си ги нарекъл, не са мисля в класа на джиповете. това са леки автомобили вдигнати на 40 санта над асфалта. гот са, но единствения им плюс пред един lanos е, че ще можеш да ги качваш на тротоарите. тези китайски джипчета ще са от типа на пикап и ще са на доста достъпна цена. вече колко качествени ще са...ще се разбере.
2. това си е лично твоя комплексарщина, че никой няма да е чувал колата ти

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Китайците не спят

#12 Непрочетено мнение от The Stig » 18 юни 2011 00:38

Офтопик:
ASX-а просто не си го представям като семейна кола. Аз, който не съм висок, трудно си намерих удобна позиция за седене, а отзад мястото... да кажем, че не е достатъчно. За някоя мацка да си джътка из града да, за втора кола-да, но за друго не става.
А Хувърът си изглежда масивен, а и събира 5 човека. За марката...още има доста хора, които като ме питат каква кола карам и им отговаря Деу, те винаги казват: " Мондео ли каза ? " |(
При тези цени и надявам се приемливо качество, ще има хора желаещи да карат подобен нов автомобил. А и все пак е добре за българската икономика. :)
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#13 Непрочетено мнение от ogi » 18 юни 2011 00:52

Разделих темата, защото със сигурност заслужава отделен отзвук.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#14 Непрочетено мнение от авео » 18 юни 2011 02:45

Наистина като си помислиш- китайска кола произвеждана тук.... не вдъхва много доверие
То и френска кола произвеждана от румънци не звучеше добре, но Дачия плъзна в цяла Европа и се представя много успешно. Да не говорим за японски,корейски,френски и немски коли произвеждани в Турция от турци.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#15 Непрочетено мнение от miroki » 18 юни 2011 12:40

Проблемът на Дачия беше точно в старта. (Изключвам първите дачии от соц време, които се движеха по нашите пътища , че те са от друго време и просто носят името)
Предполагам, че проблемът и на Китайските ще е там, и сед това отстраняване на слабостите.
Та очакванията ми са в много широк параметър, от мн. хубав автомобил, до блокирал двигател на 100км. :)
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”