Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#76 Непрочетено мнение от miroki » 10 ное 2012 11:09

Колега, Proximus надявам се че си видял и багажникът на Волекса? Че аз като отидох беше заключен.
Мисля обаче е прекалено малък.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#77 Непрочетено мнение от Proximus » 10 ное 2012 14:11

И при мен беше заключен. Но малък/голям е много относително, важното е да е достатъчен :) Струва ми се сравним с този на новото Авео(хечбек). От опит с багажник минаващ за малък, мога да твърдя че в 90% от времето багажника и свободното място в купето са достатъчни за да си пренесеш каквото ти трябва.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#78 Непрочетено мнение от miroki » 10 ное 2012 15:46

На Авеото беше отворен и го видях, добре е. На два реда, капак който се вдига и още един под него за гумата.
Много приятно. Почти колкото на Ланоса е (малко по-малък).
На Волекса след оглеждане от вън си мисля, че е на половина.
В Ланоса вчера ми се наложи двигател на лодка да сложа и се събира точно по ширината на колата (дължината на багажникът, а по ширина остава и място). (а на тавана Лодката учудващшо за мен и тя се намести добре)
Багажникът не се налага всеки ден, но когато се наложи се разбира колко работа върши.
За мен специално е изискване.
За чисто градска е хубава иначе, интериорът ми харесва.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#79 Непрочетено мнение от Proximus » 10 ное 2012 19:33

Съгласен съм че за градска кола е ок, или двама до трима души с багаж. Времето ще покаже, но смятам че няма да се сбъднат масовите прогнози, че GreatWall ще е "китайски боклук". Верно, нови са на европейският пазар, сигурно си имат кусури по детайлите, но пък са най-големият китайски производител на автомобили, т.е. имат солиден опит в не по-добри от нашите условия. Единственото притеснително е липсата на EuroNcap краш тестове.

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#80 Непрочетено мнение от miroki » 10 ное 2012 22:20

Мен повече ме притеснява, обявеният 1 на 100 по-голям разход от Авеото, което пък има с 1 на 100 по-голям от на Астрата.
До колко е надеждна има писано по техният форум това онова, но след още някоя година ще разберем напълно.
Като гледам Киа сиид, как се продава 2011г за 10 000 А новият Сиид 2012г е 27 000 (Близо 1/3 от цената за една година). Си мисля, че скоро Волексите ще се продават за доста по-малка сума, като станат 3 годишни.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#81 Непрочетено мнение от The Stig » 04 дек 2012 14:23

Колите от Ловеч през 2013 година

Идват три нови модела и чисто нов турбо-бензинов двигател
Трите модела на китайската марка Great Wall, които от почти година се сглобяват в Ловеч, ще получат подкрепление. Още от догодина Литекс Моторс ще попълни гамата с три нови модела, като освен това ще предложи нов двигател и нови трансмисии.

По време на специално събитие снощи беше потвърдено, че през 2013 година в шоурумите на Great Wall, освен компактния Voleex С10, кросовъра Hover H5 и пикапа Steed 5, ще присъстват Voleex C20R, Voleex C30 и Hover H6.

Voleex C20R

Изображение

Voleex C20R е компактен модел от сегмент В, който има почти аналогични размери с познатия Voleex С10. Voleex C30 представлява седан от сегмент С, а Hover H6 е ново SUV със средни размери.

Voleex C20R се отличава с по-изразителен дизайн, като ще разполага с техниката на С10 - 1.5-литров бензинов двигател (97 к.с.), 5-степенна механична скоростна кутия и фабрична газова уредба.

Voleex C30

Изображение

Седанът Voleex C30 ще разполага със същия двигател и трансмисия, но обещава по-просторен салон, благодарение на размерите си - 4452 мм дължина, 1705 мм широчина, 1480 мм височина и 2610 мм междуосно разстояние.

Hover H6

Изображение

Изображение

Новото SUV има почти аналогични размери с познатия Hover H5, но ще се отличава с два нови турбо-двигателя - дизелов и бензинов. Дизеловото предложение е познато от пикапа Steed 5, докато бензиновият турбо-агрегат е напълно нов. Той има обем от 1.5 литра и генерира 150 к.с., покривайки нормите на Евро5. При този модел - Hover H6, ще се появят и две нови трансмисии - ръчна и автоматична с шест предавки. Първата вече се предлага при пикапа, а втората ще бъде налична "при високо търсене на пазара".

Също през 2013 година ще видим модернизация на моделите Steed 5 и Hover H5, за която обаче все още не знае нищо. През 2014 година очакваме нов пикап, който към момента носи името "Проект К6", а за 2015 година са предвидени пазарните премиери на луксозния SUV Hover H7 и хечбек версията на седана Voleex C30.

Hover H7

Изображение

Що се отнася да пазарите, на които Литекс Моторс ще предлага марката Great Wall, там също предстои офанзива. Към момента представителства има в България и Македония, но през 2013 година такива трябва да заработят в Сърбия, Румъния, Гърция, Албания, Черна Гора, Босна и Херцеговина, Унгария, Словения, Словакия и Чехия.

Източник: Automedia.bg


Звучи добре, дано тенденцията за разрастване се запази...
Изображение

streetboll
Редовен
Редовен
Мнения: 205
Регистриран: 08 яну 2009 15:38
Skype: boretsa
МПС: daewoo nubira 1.6 16V комби
От: Девня
Име: Станислав

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#82 Непрочетено мнение от streetboll » 04 дек 2012 15:59

Нека кажа и аз нещо за китайските автомобили.Поради естеството на работа а имено търговия с зърна идват не малък брой хора с различни автомобили и по-точно джипове.Дойдоха колеги с китайския Стеед 5 с всички възможни екстри(малко над 32000лв).На 5000км се съдрала тапицерията и не са им признали гаранцията,16000км смяна на диференциал,25000 препрограмиране на компютъра,30000 отново,32000 сняма на компа,около 40000 ремонт на скоростна кутия.На човека му е побеляла косата но си трае все пак е служебна ;) .И това че двигателите били на Митсубиши е пълна лъжа.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#83 Непрочетено мнение от ogi » 18 фев 2015 21:53

Работата май е много зле...

Не стига, че за новите им искат пари като за нискобюджетен по-класов автомобил, ами и нищо насреща... Чаках с нетърпение да понавъртят км и да видя резултата, а той е отчайващо трагичен:

http://www.cars.bg/c1062870?ref=203
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#84 Непрочетено мнение от The Stig » 19 фев 2015 08:39

Надявам се, че този "красавец" се продава на части....

Имах допир със Steed на 100 000 км..ще го кажа така: изглеждаше по-зле от кола нов внос от обичайните марки, която е на 150 000 км(всички знаем, че всъщност пробегът е х2/х3). :dknow:
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#85 Непрочетено мнение от ogi » 19 фев 2015 08:48

Не знам какви части може да се продадат от това нещо...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Новите китайски автомобили, сглобявани у нас - мнения.

#86 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 фев 2015 11:30

E, в наш друг форум се продава същото 'изделие' - изглежда доста по-сносно (2.4 газ)...
Да, цената му е по-висока - 6.8х.лв :)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”