Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

#16 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 юни 2011 18:32

Офтопик:
Ето, станахме двама.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

#17 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юни 2011 18:59

Че то тук освен добри шофьори други няма :lol: :lol: :lol:

Шофирането все още за мен е удоволствие... По-екстремното шофиране - също... Но се старая да избия екстремното шофиране на картинг-пистата :lol: (в тая връзка има ли мераклии да направим някоя друга врътка на Виница?)...
Монтьорските познания могат да помогнат освен за решаване на авариен проблем на пътя според възможностите.
Например : сваляне на двигател на отбивка около пътя заради изпуснат при съединителя ключ. Или пък 'редовните' изпълнения на баща ми, от рода - изработка на нов вал към дистрибутора в някакво забутано село около Плевен в 5 ч сутринта, заради счупен такъв. Или заварка на счупена полуоска в едно друго село в Търговищко зимата :lol:

Но освен това тези познания могат да помогнат за по-правилната и безопасна експлоатация на автомобила.
Липсата на познания могат да бъдат опасни. Бащата на мой познат така се удари зимата с новия си автомобил в едно дърво, защото 'спирачките изведнъж започнали да тракат и отказали' - АБС сработил и уплашил човека, който си помислил, че спирачките са отказали и от там нататък пуснал спирачките и се засилил по надолнището до първото дърво. Същия човек плати около 100 евро (не помня точно колко) в гръцки сервиз за да му 'оправят ' ключалките на задните врати, които изведнъж спрели да се отварят отвътре (щракната детска ключалка).
Познанията ми са ми позволявали да продължа пътуването си при почти безнадеждни повреди. Например скъсване на основната тръба от водната помпа в едно незнайно шуменско село (отрязах градински маркуч). И това с официален костюм, защото пътувахме на сватба тръгваща от Варна заради кръстниците, минаваща през Несебър заради булката, и бързайки за младоженеца в Шумен :D
Или скъсване на стойката на алтернатора през нощта (замених болта с един крив клапан, търкалящ се в багажника ми)...

Добрия шофьор си личи по съобразяване със ситуацията....
Имайки добри технически познания ЗНАЕШ какви са тънките места в една система, и можеш да ги предпазиш чрез шофирането си.
Заради липса на технически знания един приятел - що годе добър шофьор се отъркаля в дюлинския проход заради блокирал преден лагер (кой-знае колко му е вил преди това.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

#18 Непрочетено мнение от miroki » 05 юни 2011 22:15

Е аз съм от 2 те по малко, понеже си купих за първи автомобил Москвич 2140 (412 без D). :D
Но съм фен да дупките, рядко спирам преди тях.
:lol:
За сметка на това обичам дистанцията и карам внимателно и ми е по-гот като карам така, без да дишам нечии изпарения.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
autokorea
Напреднал
Напреднал
Мнения: 458
Регистриран: 30 мар 2009 11:00
МПС: корейски всякакви
От: гр.София
Име: Динев
Контакти:

Re: Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

#19 Непрочетено мнение от autokorea » 05 юни 2011 23:11

Колеги, честно казано не разбирам темата. Трябва ли да си водопроводчик за да поддържаш нормална лична хигиена и притеснява ли ви личната хигиена на вашия водопроводчик ако си върши добре работата. :ches:
Сервиз за корейски автомобили и магазини за авточасти за корейски автомобили.
http://autokorea.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/autokorea.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; - /група АУТОКОРЕЯ във facebook/

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

#20 Непрочетено мнение от The Stig » 06 юни 2011 00:39

И за мен няма връзка между двете понятия. Да, след дълго време зад волана се предполага, че ще се ориентираш горе-долу под капака или за нещо друго, което не е сериозно(както аз, но не твърдя че съм добър шофьор, липсва ми големият опит все още). А и съм виждал много кадърни майстори, които са всичко друго, но не и добри шофьори... :dknow:
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Добър шофьор = добър механик и монтьор? Или?...

#21 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 юни 2011 07:42

autokorea написа:Колеги, честно казано не разбирам темата. Трябва ли да си водопроводчик за да поддържаш нормална лична хигиена и притеснява ли ви личната хигиена на вашия водопроводчик ако си върши добре работата. :ches:
В стила на тази алегория: ако не разбираш как се пуска водопроводния кран и как се използва смесителя - навярно личната ти хигиена няма да е нормална :lol:
Затова накратко: добрия щофьор= баланс между (талант+разум+добри технически познания)..
Относно монтьорите там твърдо няма нужда да са добри шофьори...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”