Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети...

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#31 Непрочетено мнение от ogi » 27 ное 2010 14:43

Благодаря, колега!
Изключително опасно и безсмислено хоби имам да търся справедливостта :) (естествено, доколкото мога да бъда обективен), което в комбинация с избухливия ми овенски характер досега не ми е донесло нищо добро...
Ще ви държа в течение с развитието, за да ви бъде в помощ при подобни ситуации. Истината е, че ако не беше се натрупала голяма сума от престоя на колата на наказаталения паркинг, може би щях да преглътна (трудно) несправедливостта и да си платя 30-50лв там, защото нервните клетки не се възстановяват...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#32 Непрочетено мнение от stinbg » 27 ное 2010 18:49

Много добър ход
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/11/0 ... eze.102872" onclick="window.open(this.href);return false;
интересно
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=252458" onclick="window.open(this.href);return false;
е тва е яко
http://www.eurorights-bg.org/bg/categor ... /6587.html" onclick="window.open(this.href);return false;
колега вече съм убеден че ще спечелиш делото, виж и това
http://www.eurorights-bg.org/bg/categor ... /2729.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#33 Непрочетено мнение от ogi » 02 дек 2010 16:17

Ето - ей тия ги мислят законите:

Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

tocho 9 ivanov.bg
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 28 апр 2010 20:56
МПС: chevrolet lacetti 1.6i
От: dimitrovgrad
Име: tocho

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#34 Непрочетено мнение от tocho 9 ivanov.bg » 02 дек 2010 18:38

отвратително и нагло ddpom

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#35 Непрочетено мнение от slowtraveler » 02 дек 2010 20:09

За съжаление навсякъде е такава историята с политиката, а не само в БГ...
Просто при нас управляващите са толкова тъпички, че си го признават официално...
И от време на време чуждите правят нещо и за народа, докато нашите лапат с двете бузи...
Пример - гърците...
Откраднаха незнайно колко милиарди (броейки милионите, обявени като ЕС помощ на сините табла по магистралите)...
Но с част от тези пари все пак направиха идеални магистрали... Докато при нас - нито парите, нито резултата...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#36 Непрочетено мнение от ogi » 22 яну 2011 18:23

Вече месеци по-късно - все още нищо! Жалбата ми си седи, наказателно постановление не е издадено...

Въртях телефони в общината и след известно прехвърляне на различни телефони към изключително груби и незаинтересовани към работа люде, като всеки ми се сърдеше още преди да съм му звъннал, накрая разбрах, че актовете никога не излизали за един месец и единственият начин да разбирам какво се случва с моя е (цитат) "да звъня от време на време" за да проверявам!!!.

Секретарката на общината ме увери, че (цитат)"то така или иначе ще мине през моите (нейните) ръце, а и аз (тя(?!)) ги пиша решенията", също и че нямало да ми се размине плащане дори и на минимална сума, дори и да се приеме жалбата (?!), абе въобще врели-некипели... Предполагам, че е излишно да споменавам, че половината хора, към които ме прехвърлят не си седяха по работните места, или решително не си вдигаха телефоните. Предполагам всички сте се сблъсквали с държавната бюрокрация и знаете как е...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#37 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 яну 2011 22:22

Най-вероятно въпросната дама просто изписва на компютър данните в съответната бланка. Макар, че се сещам за един случай при който се оказа, че точно такава служителка /10-та дупка на кавала/ беше изписала в един случай две глоби и то всяка в двоен размер. После отговорът й беше, че изписала две отделни глоби, защото за случая имало информация от два източника, а размера на глобата бил двойно по-голям защото "те имали пари".
Същевременно съм чувал какви ли не малоумни обяснения давани към клиенти по въпроса за глобите давани към клиенти от кой ли не в службата правещ се, че е наясно с материята.
Както се казва - нищо ново под слънцето.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#38 Непрочетено мнение от ogi » 23 яну 2011 23:41

Ами засега не ми остава друго, освен да чакам и да проверявам "от време на време", за да не се окаже, че нещо си е станало, без да знам и да го разбера, когато дължимата неоспорвана сума пари е 3-4 цифрено число, защото не съм знаел примерно, че някой е преместил колата...или пък кой знае дали по закон няма лихви по дължими суми от възраженията?! :c37

БУЛГАРИСТАН
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#39 Непрочетено мнение от ogi » 23 фев 2011 22:01

Все още нищо и продължавам да чакам... все едно имам избор :)
За да освежа темата и да дам идеи на други хора, с подобен проблем, ще публикувам текста на жалбата:

Изображение
Изображение
Изображение
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#40 Непрочетено мнение от ogi » 20 мар 2011 20:37

Понеже видях, че и по бТВ са ги заяли паяците и наказателните паркинги, да споделя поредния епизод от моята история:
...продължих да звъня "от време на време", в ст. община "Красно село", (както ме насочиха от секретариата) и така от седмица на седмица забелязах, че има раздвижване в онлайн страницата на общината по моята деловодна справка - от статус "няма информация, опитайте пак" се беше сменила на статус ...изреждане на данните по подаване на жалбата - име, входящ номер, дата и т.н. ?!?! :?::
Имаше и някаква дата за резолюция, 20 и някой си февруари и толкова.
Звъннах този път директно към последния телефон в общината, към който винаги стигах след много пренасочване и обясняване на проблема ми. Там ме посрещна все същата жена и след като я осведомих какво ме интересува, тя директно ме запита защо съм бил звънял на нейния телефон (в края на разговора ми каза да звъня директно на нея и предния път пак така ми беше казала) и после ме запита за входящ номера на жалбата, след дълго мълчание ми каза, че няма развитие по жалбата и да звънна след месец (това ми го беше казвала и предишните няколко месеца) и аз й споделих, че в сайта има нещо като промяна постатуса на моя входящ номер, но без никаква друга информация и тя изпадна в откровен смут, като директно мина на "ти" и почна да ми обяснява несвързано как можело да има закъснение по документалната част, да не е била пристигнала "папката...ъъъ изменението в база данни" ?!? и т.н. "абе що не ми звъннеш другата седмица "?!?
Юристчето, което обработва по същество жалбите е в съседната й стая, а РПУ-то, което изготвя НП е на отсрещната страна на улицата, а моя акт е издаден през 2 преки от институциит и преди повече от 4 месеца... Чудя се дали нарочно забавят нещата, за да мине време, да падне акта по давност и да преглътна всичко и да не се занимавам със случая...?! :ches:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#41 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 мар 2011 22:03

ogi написа:. Чудя се дали нарочно забавят нещата, за да мине време, да падне акта по давност и да преглътна всичко и да не се занимавам със случая...?! :ches:
Не Оги... Толкова си могат...
Просто администрацията работи толкова бавно и неефективно, че се чудя как въобще се събират някакви пари в бюджета...
И откриваме отново и отново топлата вода...
Мисля си, че за всичко е виновна липсата на доверие към конкретния човек... Системата е направена прекалено подозрителна към всеки. И всеки се разглежда като потенциален престъпник. Затова се контролира от друг човек, който се контролира от трети човек и т.н...
И всичко става толкова тромаво и завоалирано, че се размива и отговорност и решения.
Как може например в Норвегия при нарушение на закона направо да вкарат в ареста например от чужденец, който не си плати веднага глобата (няма пари в себе си)...
И да не го пуснат докато някой не донесе пари и да го освободи...
А тук особено чужденците да си правят каквото искат, защото са безнаказани - тромавата система не може да реагира в обозримо бъдеще...
Докато ако имаш доверие в конкретния служител - същия досега да е обработил 10000 случая, и от тях например 8000 да са си получили и платили глобите...
Е да, ама сега 1000 човека ще погледнат твоя случай, и кога ще получиш отговор - не се знае...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#42 Непрочетено мнение от ogi » 20 мар 2011 23:34

Системата е ясна... знам, че бюрокрацията е безсмислено усложнена, за сметка на липсата на каквато и да е помагаща техника, което обуславя и липсата на координация между държавните звена, което умножено по вкоренения от десетилетия персонал получава БГ-риалити-шоуто, с което всеки се сблъсква при досег с държавна администрация.
Много ми е смешно ли да кажа, не знам...или носталгично - всеки път като ходя в пощата да си вземам пратките от Китай и една възрастна лелка, зад олющената дограма на прозорчето си слага големите рогови очила, отваря една зелена соц-тетрадка с твърди корици, с кафеви от употреба ръбове и си плюнчи пръста на ръката и почва да рови вътре, като за мен остава истиска загадка как прави връзката между нечетливо написания ръкописен ред в нея, номера на товарителницата и изписания на английски етикет на пакета. Всеки път "Марчето" от съседното бюро (трудно чувайки от ВЕФ-а до печатната машина) й помага с по-силната си памет, че кафевия пакет от вторник е долу вляво на оня сейф, сещате ли се - ония големите, зелените вертикални метални шкафове... Подписа ми в зелената тетрадка, срещу ръкописния текст, е доказателството, че съм се явил и взел пратката (има и очна сверка за името ми върху етикета на латиница и моята ЛК). За пародията пък в митницата да не говоря...където ми искат за документ разпечатка на и-мейл-а ми от пейпал, като в известието за посещение в митницата дори не посочват някакви координати на пратката (номер товарителница, съдържание (което си е надлежно описано на етикет на пратката)) - нищо! Просто трябва да отида да си взема Пратката! За сметка на това, когато отивам в митницата трябва да си платя пощенска такса, нищо че пратката е пропътувала целия свят безплатно и е с привилегията и условията на такъв транспорт...трябва да се спонсорира бюрокрацията, пък ако ще и да е процент върху нула. ;)

Малко се отплеснах...просто искам малко справедливост и да получа правдиво обяснение защо нямах кола, като се прибрах от чужбина и защо трябваше да платя сериозна сума за да си я взема, ама вече 5-ти месец ще стане, още не мога да стигна дори до началото на началото на нещата и съм сериозно разколебан от масивния древен механизъм... Вече забравих загубените пари и нерви и ми остава чистата борба за природно равновесие :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#43 Непрочетено мнение от ogi » 26 май 2011 21:46

Срока мина...
6 дни (!!!), преди изтичането му е било пратено писмо с наказателно постановление към мен. Казвам "било" защото аз бях отново в чужбина и връщайки се намирам на земята на блоковия вход един стъпкан плик... Реших да го разгледам и видях на него моето име, вътре ме уведомяваха от столичен инспекторат за отхвърлена жалба с входящ номер - еди-кой си (без никакъв довод и аргумент за отхвърлянето й), също наложена санкция от още 100 лева за нарушението. Най-тъпото беше, че постановлението е трябвало да бъде връчено лично, с препоръчано писмо към мен, а то не се случи така... имал съм възможност да обжалвам в 7-дневен срок от датата на получаването! :x - Дежаву към основата на проблема, двойна подигравка с мен и нагло шамаросване с кофа студена вода.

Посъветвах се с фирмения ни адвокат и той ме пита дали наистина искам да инвестирам в тази дреболия и аз се зачудих много... От друга страна имам много добър приятел, много известен журналист (сега е водещ в бТВ), който преди време като му разказах случая беше предявил интерес. Та направо не знам дали да си дам воля на нервите, или да платя поредните неправомерни пари на държавата, без повод и да забравя за случая и да си успокоявам нервите...
:@
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#44 Непрочетено мнение от Fantomasss » 26 май 2011 22:01

Баси наглото брат. Ако сърцето ти казва да ги гониш до дупка, направи го, това е начина. Накъде отиваме не знам...
:envy:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

akolevutd
Редовен
Редовен
Мнения: 220
Регистриран: 02 апр 2011 19:57
МПС: Daewoo Tacuma
От: Варна

Re: Държавата ни цака - рекет с паяк и паркинг. Дайте съвети

#45 Непрочетено мнение от akolevutd » 26 май 2011 22:24

така е тук

един мой роднина беше съден година две. първо няколко месеца в ареста. после домашен арест. съдене съдене...протакане...та осъдиха го на XX години. след няколко дена присъдата и всичко останало бяха отменени, защото всичко било незаконно(от самия арест до съда). та..всичко наново сега.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”