Автомобилите и зелените площи

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Автомобилите и зелените площи

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 18 окт 2010 19:21

Преди време имах малко работа в центъра, но нямаше нито едно свободно място. Накрая набутах Нубирата на единственото място, което намерих и като се върнах след малко на стъклото имаше жълтичък на цвят констативен протокол. На стъклата на повечето автомобили наоколо имаше сложени подобни жълти "честитки".
Там където бях спрял имаше кал, но не и трева, въпреки това не мога да кажа, че протокола не беше сложен справедливо.

Изображение

Изображение


Като законопослушен гражданин съответно се явих на посоченото място, макар, че времето беше изключително неудобно - от 08:30 до 09:30 часа. Учудващо служителите в стаята се явиха точно в 08:30 и като ме видяха отпред веднага, без дори да са се съблекли ми обърнаха внимание. Обясниха ми защо е съставен протокола и бяха изключително любезни и коректни. :clap: Останах с впечатление, че съм "късметлия" - май съм улучил една от редките им акции. Накрая всичко свърши със заплащане на глоба по квитанция.

Изображение

Преди бях останал с впечатление, че, ако не се заплати своевременно глобата в общината, протокола се изпраща в КАТ, където следва по-неприятна санкция от 50-тина лева. Учудващо никъде не отметнаха данните ми, което ме навежда на мисълта, че, ако не бях толкова законопослушен гражданин можеше да мина без никаква санкция.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Паркиране в зелени площи

#2 Непрочетено мнение от ogi » 18 окт 2010 19:43

1. За паркирането - принципно така трябва да бъде!
1.1 ...ама не само за простосмъртните.
1.2 Дали е кал, или трева, някак си трябва дефиниция от закона - за хората с време би могло да бъде съдебно разисквано.
2. Обаче протокола...
2.1 Изключително трудна, на места невъзможна четливост
2.2 Обект/фирма - "МПС", според мен "средство"??
2.3 Адрес: бул."Дамян Груев", после "ъгъли" - WTF?!? Някакви непознати думи в БГ език?
2.4 Освен всичко друго, настоящият протокол е предаден на (господин/госпожа) ..."предно стъкло"
3. Следват подписи, без указване на имена под тях - филанкишията се е подписал :)
и т.н.....................

И аз нямаше да се заяждам за 20лв., макар че загубеното време щеше да ме извади от равновесие, но колкото съм за мерките, толкова съм и за коректността им!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
papata
Напреднал
Напреднал
Мнения: 320
Регистриран: 05 сеп 2009 07:59
МПС: Lanos
От: Плевен
Име: Papata

Re: Паркиране в зелени площи

#3 Непрочетено мнение от papata » 19 окт 2010 11:47

То и аз като съм на работа спорам на забраненото, но ми е по-евтино да си платя 2-3 глоби за годината. Иначе 12 месеца по 20 раб. дни, по 2 лв. за паркинг. Брррррр....

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране в зелени площи

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 окт 2010 12:33

ogi написа:1. За паркирането - принципно така трябва да бъде!
1.1 ...ама не само за простосмъртните.
1.2 Дали е кал, или трева, някак си трябва дефиниция от закона - за хората с време би могло да бъде съдебно разисквано.
2. Обаче протокола...
2.1 Изключително трудна, на места невъзможна четливост
2.2 Обект/фирма - "МПС", според мен "средство"??
2.3 Адрес: бул."Дамян Груев", после "ъгъли" - WTF?!? Някакви непознати думи в БГ език?
2.4 Освен всичко друго, настоящият протокол е предаден на (господин/госпожа) ..."предно стъкло"
3. Следват подписи, без указване на имена под тях - филанкишията се е подписал :)
и т.н.....................

!
1.1 +++
1.2 - ако няма автомобили на такива места, може да се облагороди. Иначе колкото и да ръсиш райграса, две паркирания му стигат за да стане кал...
2.3. 'ъгълА с'...
2.4. 'настоящия протокол е на предното стъкло' (предаден е задраскано - shifting заради химизираните копия).

Не е чак толкова зле направен..
Но тук във Варна дерат и с над 100лв - Общинската полиция сама вземала решение каква да е глобата.... И често глобите ако те глоби Пътна полиция по ЗДвП са в пъти по-малки отколкото ако те глобят Общинска полиция.... Идиотщина - да се конкурират две полиции за една и съща дейност и 'параметрите' им да се отличават...
Зет ми го глобиха по същия начин преди време, а той е вишист по озеленяване (ландшафтен архитект) и работи точно това - проектиране и изпълнение на озеленяване.
И му бе доста трудно да обясни на полицаите, че не се бъзика с тях като го питали какво работи, че така спокойно спира по зелените площи :lol:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Паркиране в зелени площи

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 окт 2010 13:41

И често глобите ако те глоби Пътна полиция по ЗДвП са в пъти по-малки отколкото ако те глобят Общинска полиция.... Идиотщина - да се конкурират две полиции за една и съща дейност и 'параметрите' им да се отличават...
Вероятно ти е известно, че Пътна полиция работи по ЗДвП, а Общинска полиция по Наредба №1 на Общински съвет за опазване на обществения ред.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Паркиране в зелени площи

#6 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 окт 2010 15:11

dsuzunov написа:
И често глобите ако те глоби Пътна полиция по ЗДвП са в пъти по-малки отколкото ако те глобят Общинска полиция.... Идиотщина - да се конкурират две полиции за една и съща дейност и 'параметрите' им да се отличават...
Вероятно ти е известно, че Пътна полиция работи по ЗДвП, а Общинска полиция по Наредба №1 на Общински съвет за опазване на обществения ред.
Точно това имам предвид - за едно и също нарушение могат да те глобят две различни държавни служби под обща шапка така да се каже (все е полиция), и то по две различни наредби/закон с различни глоби..... Идиотщина и липса на какъвто и да е ред...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Паркиране в зелени площи

#7 Непрочетено мнение от авео » 20 окт 2010 01:54

Имал си пари-дал си.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Паркиране в зелени площи

#8 Непрочетено мнение от stinbg » 01 ное 2010 09:04

Колега Izparitel, да ги беше разцелувал лелките от общината, че са те рекетирали учтиво.
Какво му става на тоя народ не мога да разбера? От турското робство ли или по принцип сме си "овце".
На какво точно се радваш - сложили са ти глоба за паркиране върху зелените площи - сигурно е имало десетина свободни маркирани прилежно паркоместа, но ти си предпочел калта, под дървото дето тече няква смола от него и между храстите за да ти издраскат боята и върху тротоара за да си спукаш картера.
Българино събуди се - тва на Георги Ганчев ли беше не знам, но ако е негово е много прав човека - от стадо като нашето ще се стриже вълна и ще се дои мляко и следващите 1300 години.
Кое му е справедливото на това да има 1000 паркоместа (примерно казвам) в даден район и 4000 апартамента?
Кое му е справедливото на това да има улици и да се промъкваш по тях с риск всеки момент да одраскаш някой?
Кое му е справедливото на това да маневрираш 15 мин за да излезеш от "паркоместото" до което си се добрал след 15 мин обиколки на квартала?
Кое му е справедливото на това да спираш на 1 км от местоживеенето си?
Кое му е справедливото на това да си намираш колата не във вида в който си я оставил (разбирай одраскана, ударена, смачкна, ограбена)?
Ако не си ме разбрал все още ще го кажа директно - объркал си се като се възхищаваш на държавния рекет в смотаната ни държава и за да ме разбереш по лесно ще ти дам още примери.
Работих в Будапеща и си бях наел апартамент в широкия център в доста прилична нова кооперация. Там проблема с паркоместата го имат доста преди нас, но по улиците се движиш съвсем свободно и никога не са липсвали паркибги наоколо където и да съм бил. Та във въпросната кооперация заедно с апартамента си вървеше и паркоместо в подземния паркинг, който преливаше в надземен. Та за надземния паркинг ми е мисълта - едни хубави витрини с огромни стъкла - по 3/4 метра всяко и зад тях познай какво - автомобили, но не нови, а втора че и трета употреба. Питам го собственика на моя апартамент не беше ли по-добре тези хубави витрини да се направят на магазини и да се вземат по 3-4000 евро на квадрат или под наем на 5-600 евро месечно, а той ми казва "Това беше идеята при строежа, но като го завършиха и отидоха да вземат разрешение от общината ги питаха колко апартамента има - ами 100, а колко паркоместа имате в подземния гараж, ами 40 - е къде ще паркирате тогава? Като ги направите 100 елате и ще ви дадем разрешение."
Надявам се да си ме разбрал сега - това с твоята глоба и на всички останали невинни българи е общински рекет, защото не можеш да раздаваш разрешения за строеж върху паркинги, площадки, паркове и улици и да не се сетиш, че тия хора пребивавайки в 21 век ще си имат и коли и ще искат да си ги ползват отгоре на това.
Не може да се строи кооперация с 50 апартамента, 15 магазина и 5 гаража, дето стават и те магазини.
Не може да има 60 см тротоар и разхвърляни контейнери за смет по цялата улица и да се промъкваш като пантера за да се добереш някъде около вас.
Няма да продължавам листа е дълъг и съм съгласен, че не е хубаво да се паркира върху зелените площи - но това важи ако има държава наоколо, а тук от 35 години не съм забелязал и наченки на държава.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Паркиране в зелени площи

#9 Непрочетено мнение от stinbg » 01 ное 2010 09:12

Пропуснах да спомена какво направих аз след същата бележка от общината. Очевидно принуден от тежката държавна машина отидох да си платя глобата, където им вдигнах такъв скандал за изнудването и рекета и всичко останало което изброих по-горе, че ме изгониха след половин час спорове без да платя нищо и съм сигурен, че ако знаят коя кола е моята повече глоби няма да ми слагат. И мисля това е начина, трябва да се събудим и да си търсим правата, колкото и трудно и невъзможно да е това в нашата родина. Това да се правиш на великодушен и да хвърляш 20, 50 или 100 лева за паяци и подобни не го разбирам. Не сме нарушители - просто сме принудени от обстоятелствата. Нарушители щяхме да бъдем ако имахме избор, а ние нямаме. Благодаря!
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Автомобилите и зелените площи

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 апр 2012 15:31

Как някъде се грижат за зелените площи покрай пътищата


http://vbox7.com/play:5fe704e9fa" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Автомобилите и зелените площи

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 21 апр 2012 16:35

Тук преди година гледах нещо подобно...
Решено по български :lol:
Една фадрома от тея със средното гребло, го забива под ъгъл в банкета и изорава и изкоренява всички храсталаци наблизо...
Е... банкета малко се скапва, а и около знаците заобикаляше на около 2 метра.. Ама поне разкара част от храсталаците..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”