Камери, глоби-къде, кога, какви?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#61 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 окт 2012 14:23

milanist22 написа:От мобилна или стационарна камера? Ако е от мобилна, патрул на КАТ ли беше?
Камери за контрол на скоростта има само в автомобили на Пътна полиция. Патрулните автомобили към Районните управления нямат такива.
slowtraveler написа:Ако е близко до границата на ограничението (близко до знака или края на населеното място), би трябвало да можеш да оспорваш точното местоположение където е правена снимката. GPS не е толкова точно устройство. По-точно няма сертифицирана точност..
Всички патрулни автомобили на полицията, включително тези на КАТ имат монтирани GPS. Нямат точността на тоталните станции, използвани в геодезията, но отклонението при тях е до 0.5 м.
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#62 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 окт 2012 15:27

dsuzunov написа:... Нямат точността на тоталните станции, използвани в геодезията, но отклонението при тях е до 0.5 м.
Абсурд Митак...
GPS по принцип не е точна система. Точността и обикновено е около 10м в около 95% от случаите...
Но за закона нали знаеш, че такива вероятности не вършат работа. Можеш да си твърдиш че си в останалите 5% и никой няма да може да те обори (както например ако са те хванали с 10км/ч превишение, а ти твърдиш, че са 9км/ч и влизаш в другата скала за глоби - всеки съд ще потвърди твоето твърдение)...
Та затова си мисля, че има някаква уловка - слабо място в тази постановка...

П.С. точно заради това вече толкова години има проблеми например с GPS системи за кацане на самолети....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
nikcho
Редовен
Редовен
Мнения: 143
Регистриран: 23 юли 2012 12:50
МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#63 Непрочетено мнение от nikcho » 28 окт 2012 17:36

А нали се говореше, че се отпадне да те засичат с тия подвижните радари. Дали сте чули нещо?
Шевролет Такума 2005г. 1.6 Газ/Бензин

kkirilov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 05 авг 2011 22:21
МПС: Aveo 1.4
От: sofia
Име: Кирил

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#64 Непрочетено мнение от kkirilov » 28 окт 2012 17:47

Не съм много сигурен, но по закон от 2 години трябва да се ползват само радари които правят снима, (но не с електронен фиш)
старите не са годни за съда

Потребителски аватар
nikcho
Редовен
Редовен
Мнения: 143
Регистриран: 23 юли 2012 12:50
МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#65 Непрочетено мнение от nikcho » 29 окт 2012 23:54

Добре де, ама могат ли да ме засекат с такъв подвижен радар, да ме спрат и да ми пишат фиш или акт?
Шевролет Такума 2005г. 1.6 Газ/Бензин

kkirilov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 05 авг 2011 22:21
МПС: Aveo 1.4
От: sofia
Име: Кирил

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#66 Непрочетено мнение от kkirilov » 30 окт 2012 10:30

Такъв е смисъла на закона, когато те засекат с превишена скорост , спират те и глобяват,, а снимката е доказателство че отчетената скорост е на твоя автомобил, а не нечия друга. За това са новите радари.С тези камери не може да се глобява по електронен път, защото не са стационарни и не е разписано точно местоположението и пътните знаци

Потребителски аватар
nikcho
Редовен
Редовен
Мнения: 143
Регистриран: 23 юли 2012 12:50
МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#67 Непрочетено мнение от nikcho » 01 ное 2012 00:20

Ок. когато ме снимат няма проблем - няма как да го оспорвам. Но аз питам за тия старите радари - дето само ти показват с каква скорост си минал
Шевролет Такума 2005г. 1.6 Газ/Бензин

Потребителски аватар
Nikolcho
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 23 сеп 2012 10:30
МПС: Daewoo-Kalos1,4 16V94кс хечбек
От: Варна
Име: Ники

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#68 Непрочетено мнение от Nikolcho » 01 ное 2012 02:08

kkirilov написа:Не съм много сигурен, но по закон от 2 години трябва да се ползват само радари които правят снима, (но не с електронен фиш)
старите не са годни за съда
Още важат тия старите радари, има ги още на "въоръжение" в КАТ. ;)

kkirilov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 05 авг 2011 22:21
МПС: Aveo 1.4
От: sofia
Име: Кирил

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#69 Непрочетено мнение от kkirilov » 01 ное 2012 07:57

Важат за КАТ, ама в съда отпадат автоматично, не може да се докаже недвусмислено чия е отчетената скорост.
Което на практика и много чест начин а манипулация и просене на пари от катаджии,засичат на един скороста и спират който могат.
в нормален трафик никакъв начин да се докаже кой е превишил скороста.
Но bg закона пише едно, съда решава друго, полицията си прави трето, а полицаите просят пари край пътя

Потребителски аватар
Horizont
Редовен
Редовен
Мнения: 249
Регистриран: 11 юни 2011 18:54
МПС: Kруз/CorsaD/YarisD4D/MB308D
От: Пловдив
Име: Цар Петър

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#70 Непрочетено мнение от Horizont » 01 ное 2012 14:24

старите радари имат памет която отчита превишаването но, не отчита номера на автомобила и спокойно могат нарушението да го праснат на друг, стига да няма голямо разминаване във времето. И обикновено гледат да са малки глобите за да не се стига до съд.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#71 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 фев 2013 21:36

Камелия Александрова
24 Часа написа:Записи от видеокамери за превишена скорост на шофьорите, правени в шубрака падат в съда. Това заяви вчера по време на деня на отворени врати председателят на административния съд в Монтана Огнян Евгениев. . За да са легитимни записите трябва да са правени само на места, обозначени с надписа видоенаблюдение, недостъчно е да пише само "радар". На Свети Валентин магистратите отвориха врати за граждани, които можеха да наблюдават дела и дейността на всички отдели.
Зачествят делата, в които водачи на МПС оспорват глобите и за липсата на "Гражданска отговорност" по 300 лева и за липса на винетки по 400 лева...
Нямам идея на какво основание могат да отпаднат, но явно адвокатите са намерили вратичка.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#72 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 фев 2013 08:04

Izparitel написа:..Записи от видеокамери за превишена скорост на шофьорите, правени в шубрака падат в съда...
За да са легитимни записите трябва да са правени само на места, обозначени с надписа видоенаблюдение, недостъчно е да пише само "радар"....
Нямам идея на какво основание могат да отпаднат, но явно адвокатите са намерили вратичка.
Явно използват това, че видеонаблюдението е събиране на лични данни, за което трябва да има на видно място табела, че се извършва.
Това, че има табела 'радар' означава, че има контрол на скоростта / наличие на радар, но съвсем не означава, че си информиран, че ти събират лични данни (видеонаблюдението е точно това)..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#73 Непрочетено мнение от botzko » 17 фев 2013 12:55

За снимките добре - сега ще дадът още пари и ще сложат и табелки за камери, но на какво основание се оспорва липсата на винетка и гражданска .....

sisaria
Минаващ
Минаващ
Мнения: 5
Регистриран: 22 фев 2013 11:36
МПС: Chevrolet Aveo
Име: Sis

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#74 Непрочетено мнение от sisaria » 22 фев 2013 12:39

Мен още не са ме спирали. Веднъж за малко да се случи, но просто аз не спрях колата. Ченгето направи опит...но аз го подминах. Нямаше последици... :P

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Камери, глоби-къде, кога, какви?

#75 Непрочетено мнение от zmiori » 23 фев 2013 15:25

Нови 3 камери в района на Търговище. Една в с. Пробуда и 2 бр. на КАТ откъм София. Инфото мие от колега. Утре ще се опитам да открия тая в селото. В понеделник е ред на тия на КАТ.
granichar.org

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”