Данък МПС

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: ДАНЪЦИ

#61 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 апр 2009 21:50

Izparitel написа:
Офтопик:
Знаеш ли Ал Капоне за какво е лежал в затвора?
- За неплатени данъци.
Точно за това е по- добре да съм си платил и да съм спокоен, отколкото някой ден да имам неприятно позвъняване на вратата от сорта на: " Звъни вратата, звънеца хлопа! Отварям , нинджа! С един удар влиза и на детето шамар с крак, а на мен в гръбначния кош..." :lol:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: ДАНЪЦИ

#62 Непрочетено мнение от sasho » 28 апр 2009 00:19

Чак пък да лежиш в затвора за неплатен данък на кола...Хората не плащат данъци на какви ли не огромни работи..
Камо ли пък да ти дойде нинджа :rofl:
Офтопик:
С мъжо събрахме пари и купихме тристаен партмент.Една вечер се прибирам.... ddmuhaha

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ДАНЪЦИ

#63 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 апр 2009 01:48

Има един лаф "За милиони няма закони, за кокошка няма прошка". Утре някой ще реши да натрупа актив или да събере някой лев в хазната и ще сравни масивите на КАТ и общините. Нещо се канеха да криминализират неплащането на данъци...

И аз мисля, че едва ли ще има тежки последици. Впрочем вместо нинджи в съвременен вариант могат да се подвизават съдия-изпълнители. А за нинджите - ходят на гости по други поводи, лошото е, че понякога бъркат я етажа, я входа и докато се разбере кой, какво и защо става една...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: ДАНЪЦИ

#64 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 апр 2009 09:10

Преди няколко седмици се чу, че са почнали някакви съвместни действия между КАТ и НАП...
Ама дали е кампанийно или постоянно (както трябва да бъде) не знам...
http://news.ibox.bg/news/id_545454685
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
desperado
Напреднал
Напреднал
Мнения: 304
Регистриран: 19 юни 2008 00:18
Skype: bojodidi
МПС: Lanos 1.4 SEPlus 99г
От: София

Re: ДАНЪЦИ

#65 Непрочетено мнение от desperado » 28 апр 2009 22:23

[quote="slowtraveler"]Преди няколко седмици се чу, че са почнали някакви съвместни действия между КАТ и НАП...
Ама дали е кампанийно или постоянно (както трябва да бъде) не знам...

Вече КАТ изпраща База данни в общините
изобщо не е кампанийно
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ДАНЪЦИ

#66 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 апр 2009 20:52

Офтопик:
"Интереса клати феса!"
Явно лобито на застрахователите е пробило по един или друг начин. До сега за да те глобят заради липса на ГО трябваше да караш колата. Сега и да седи на трупчета пак ще го отнасят хората. (boi)

Нз дали знаете, но само ГО от застраховките поскъпва. Поскъпва защото е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Всяка година от бранша ни обясняват как цената трябвало да е едва ли не двойна за да си избият разходите, ама още не са стигнали до просешка тояга, въпреки, че все не успяват да вдигнат цените колкото било необходимо. Категорично подкрепям санкциите за каране без ГО, но ако не я караш - защо. Гонят някакъв процент на колите с ГО, но при съизмерими разходи за гориво с братята европейци с този нисък стандарт тук много хора не могат да си позволят да си карат колата и чакат по-добри времена. Ако сега продадат колата ще е на безценица и после не могат да си купят нова, а ако я спрат от движения после надали ще успеят да я пуснат. Сега ще ги цакат и с глоби.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: ДАНЪЦИ

#67 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 апр 2009 21:10

Ами точно за такива, които смятат да си държат колата на трупчета има услугата 'спиране от движение'...
Ако смяташ да караш колата, си плащаш гражданска отговорност.
А защо трябва да съжалявам някой, който след това няма да може да си приведе колата в ред така, че да мине безпроблемно прегледа за пускане в движение?
Предпочитам такива коли да са далеч от пътя, а не да се чудя, дали московеца зад мен ще успее да спре ако въобще има спирачки...
Просто хората не могат да проумеят, че застраховките ти спестяват нервите.
Нали ако тоя, дето ме бе ожулил го бяха хванали, щеше да бъде задължен да плати заради дребната драскотина по колата ми над 1000лв. И ако нямаше ГО застрахователя ми щеше да го съблече гол....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Simeoni
Минаващ
Минаващ
Мнения: 49
Регистриран: 04 ное 2008 18:44
Skype: Stanimir1962
МПС: Chevrolet Lacetti 2.0 CDX
От: Р У С Е
Име: Симеонов

Данък МПС

#68 Непрочетено мнение от Simeoni » 23 окт 2009 11:18

Колеги,колата ми е на лизинг,регистрирана в Русе.До тук добре,но получих фактура за данък МПС със сума отговаряща на кола регистрирана в София.Според мен,а и според закона данък МПС се заплаща в общината където е регистрирано МПС-то.Какво е вашето мнение? ddpom .Фактурата ми е за 350.97лв,а за РУСЕ е кола до 5г. и тач мощност 121 к.с е 274 лв,вярно,че това е България,но.......

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Данък МПС

#69 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 окт 2009 11:46

Къде е регистриран автомобила (адреса на лизинговата компания)?
Най-добре пусни официално запитване до лизинговата компания - те ще ти отговорят...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Simeoni
Минаващ
Минаващ
Мнения: 49
Регистриран: 04 ное 2008 18:44
Skype: Stanimir1962
МПС: Chevrolet Lacetti 2.0 CDX
От: Р У С Е
Име: Симеонов

Re: Данък МПС

#70 Непрочетено мнение от Simeoni » 23 окт 2009 11:54

погледнах и в талона на колата за всеки случай.АЛПЕ-АДРИА-АУТОЛИЗИНГ-ЕООД–КЛОН РУСЕ

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Данък МПС

#71 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 окт 2009 12:02

Наистина питай лизинговата компания.
И мен ми се стори, че тази година платих по-малък данък - вместо 499 ми поискаха 450лв, но не съм се задълбочавал...
Проблема в моя случай е в лизинговата компания - те да му мислят...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Simeoni
Минаващ
Минаващ
Мнения: 49
Регистриран: 04 ное 2008 18:44
Skype: Stanimir1962
МПС: Chevrolet Lacetti 2.0 CDX
От: Р У С Е
Име: Симеонов

Re: Данък МПС

#72 Непрочетено мнение от Simeoni » 23 окт 2009 12:35

Сега ме убеждават,че това било данък прев.средство,а не местен данък.И за новите коли бил навсякаде един и същ ddad.Казах им да погледнат в данъчния калкулатор,там не напразно се попълва буквата с която започва номера на колата,макар и нова. ddmuhaha

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Данък МПС

#73 Непрочетено мнение от Darlin` » 23 окт 2009 12:37

Ще ти ги вземат тея пари, щом са решили - не се дърпай :D
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
Simeoni
Минаващ
Минаващ
Мнения: 49
Регистриран: 04 ное 2008 18:44
Skype: Stanimir1962
МПС: Chevrolet Lacetti 2.0 CDX
От: Р У С Е
Име: Симеонов

Re: Данък МПС

#74 Непрочетено мнение от Simeoni » 23 окт 2009 12:50

Това ми е ясно,но да не си мислят,че трябва да си мълчим.Мърдане няма,хванал съм се на хорото-или играеш до край или нали знаете-студена вода и продължавам... само,че без (car) :rofl:

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: Данък МПС

#75 Непрочетено мнение от ivobivo » 23 окт 2009 13:17

Аз пък вчера пратих долния файл до българските медии, пък да видим дали ще ми се върже някой...
ddribka

Позволих си направо да сложа текста на писмото ти директно да се вижда, за да го прочетат и коментират повече хора.
Така трябва да се действа, дано получиш заслужено внимание, много добре си представил нещата!

(ogi)

Здравейте.

Ще съм благодарен, ако прочетете писмото ми до края и решите да направите дискусия по темата в някое от вашите предавания. Искам да споделя с вас моите скромни разсъждения и наблюдения за данъците, които плащаме за моторните превозни средства в България и София като частност.

След 2 месеца ще дойде новата година и тогава аз и всички останали съвестни граждани в тази държава ще трябва да платим за пореден път своите данъци. Притежавам следните превозни средства на мое име:

Мотоциктет Honda CB500, производство 1998 г. с бензинов двигател с обем 498 см3, мощност 43кW, среден разход на гориво 4.26 л /100 км и емисии на CO2 - 99 г/км.
Ето един линк с реалните данни от неговата експлоатация базирани на моя пробег и касовите бележки от бензиностанцията - http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/353456.html

Лек автомобил Chevrolet Lacetti, производство 2009 г. с модерен дизелов двигател 1991 см3, мощност 89 кW, катализатор, филтър за твърдите частици в отработените газове и сертификат за вредните емисии Euro 4. Средния разход на гориво посочен от производителя 5.7 л /100 км и емисии на с CO2 - 146 г/км.

За мотоциклета данъка ми за 2010 година ще е 100 лева! Същия данък от 100 лева в София ще плати и един собственик на 22 местен автобус, който замърсява околната среда поне 6 пъти повече от мен, няма филтър за твърди частици (задължителен за Германия например), прави задръствания в града и деформира пътната настилка, когато температурите са над 35 градуса.

За автомобила данъка ми за 2010 година ще е 343.90 лева. За сравнение собственик една Lada 2107 производство 1996 година, мощност 64 kW която замърсява околната среда поне 2 пъти повече от мен ще плати 43.52 лева, а ако при регистрацията в данъчното е посочил че има катализатор (ама друг път) данъка ще е още по фрапиращ – 21.76 лева

Малко цитати от Дойчевелле:
„В Австрия, Холандия и Португалия собствениците на екологични коли са облекчени откъм такси за регистрация и данъци. В Дания, Швеция и Великобритания данъка се определя според отделяните вредни емисии на CO2”

„Във Великобритания, собствениците на автомобили, които отделят по-малко от 100 грама на CO2 на км не плащат никакъв данък”

Въпроса ми е кога и в България, управниците ще се замислят за околната среда и собствениците на по-екологични превозни средства ще бъдат поощрявани, каквато е практиката в почти цяла Европа, а не наказвани за това!

Искрено се надявам да повдигнете въпроса във вашия ефир и да имаме адекватно решение на проблема с размера на данъците за МПС за обикновените данъкоплатци.

За разлика от онези „съвестни” граждани, които са на социални помощи и минимални заплати тук в България, а си карат джипките и бентлитата с чуждите регистрационни табели и ни най-малко не ги засяга размера на данъците в BG, то нас би трябвало до голяма степен да ни засяга.

Благодаря за вниманието.
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”