Формула 1

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#16 Непрочетено мнение от Vesko1 » 11 май 2008 20:21

ГП на Турция-вече съм обнадежден ,че моя фаворит Алонсо до края на шампионата ще се върне във челната 3-ка.Днес е 6-ти!Честито на всички фераристи и подръжници на Фелипе Масса за първото място! :D

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

ФОРМУЛА1

#17 Непрочетено мнение от Ilyan » 20 окт 2008 02:21

Явно на мен се пада честа да отворя тази тема, понеже видях, че има колеги от форума, които се интересуват от този спорт.

Следя всяко състезание от 92г. насам. За мен това е най-високо технологичния спорт, въпреки че в последно време двамата дъртаци Еклелстоун и Мозли разгонват "фамилията" на шампионата :devil: .

Фен съм на Ферари, защото това е отборът, който:
- е от началото в ФОРМУЛА1
- сами си произвеждат шасита и двигатели
- имат най-много победи, титли - при пилоти и конструктори

Уважавам отборите на МакЛарън и Уилямс, защото, въпреки че се появиха по-късно, до преди ерета Шумахер, имаха победи и титли колкото Ферари.
Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#18 Непрочетено мнение от sasho » 20 окт 2008 11:57

Аз също съм фен на Ferrari,гледам Формула от малък,баща ми ме запали,в последно време рядко ми остава време да наблюдавам състезанията,но когато мога ги гледам на запис.
Също така много ми допадат отбора на BMW Sauber,в частност пилота им Роберт Кубица.
Това е един много интересен спорт,който да се види на живо е уникално преживяване,което не съм имал,но се надявам един ден да имам!

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#19 Непрочетено мнение от Ilyan » 20 окт 2008 12:59

sa6i4 написа:Това е един много интересен спорт,който да се види на живо е уникално преживяване,което не съм имал,но се надявам един ден да имам!
При първа възможност - възползвай се!

Тази и миналата година бях на ГП на Турция (200лв билета - за 2-ра сребърна трибуна). Направо ти се объркват всички представи, как може да се движи един автомобил. (brum) Добиваш реална представа за ускорение, спиране, рев на мотори (особено в първите обиколки, кагато са един зад друг), миризмата на изгорял бензин и т.н. неща, които не можеш да усетиш от TV.
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#20 Непрочетено мнение от Ilyan » 24 окт 2008 09:41

formula1.bg
23 Октомври 2008
Ферари прави тестове с младоци

Трима млади италианци от Ф3 ще карат на Фиорано




На 26 ноември Ферари и Италианската автомобилна федерация (ACI-CSAI), ще организират ден с тестове, чиято основна цел ще бъде да се открият млади таланти в моторния спорт. В тестовете ще участват първите трима от италианската Формула 3 - Мирко Бортолоти, Едуардо Пископо и Салваторе Чичатели, които ще поемат управлението над болида от Формула 1 F2008. Тримата млади пилоти ще работят цял ден със съзтезателният екип на Ферари, като ще преминат през всички перипети на един нормален тестови ден. Шефът на италианците Лука ди Монтедземоло сподели:

"За всяко поколение, Скудерия Ферари е символ на всички, които имат страст към състезанията. Като обръщаме повече внимание на младежите, се надявам тази инициатива да допринесе за тяхното развитие като пилоти и също така да възроди автомобилният спорт в страната ни."

Президентът на италианската автомобилна федерация Джино Макалузо добави: "Едно от задълженията на нашата федерация е да подкрепя младите състезатели. Благодарен съм на Ферари и на г-н Монтедземоло за тази инициатива, която не само дава шанс на три млади италиански надежди да сбъднат мечтата си и да пилотират болида на Ферари, но също така им предоставя възможността да видят какво е да си част от отбор, който е лидер в света на моторните спортове", завърши Макалузо.
И аз искам да тествам (brum), ама не съм младок :| . Това наистина си е сбъдната мечта (n2)
Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#21 Непрочетено мнение от sasho » 24 окт 2008 09:48

Ако искаш може да те кача на Голфа,усещането е подобно :rofl:

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#22 Непрочетено мнение от Ilyan » 24 окт 2008 14:50

Голфа може ли така? (izplezen)
[tube]Lha_ZqWxCJA&feature=related[/tube]
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: ФОРМУЛА1

#23 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 окт 2008 18:04

FORMULA1 написа:Явно на мен се пада честа да отворя тази тема, понеже видях, че има колеги от форума, които се интересуват от този спорт.
Ами има фенове....още началото на шампионата отворих подобна тема ,но тогава бяхме само няколко души феновете
http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... ?f=1&t=352
....и постепенно темата замря.
Този шампионат,както и миналогодишния си беше чиста проба театър.Груба намеса на Фиа и маршалите при състезанията....отнемане на победи...точки...което не е целта на спорта все пак.И то в името на поддържане на интереса на зрители и рекламодатели до последния старт.Това доведе до доста отлив на зрители ,тъй като вече спорта и майсторлъка не решават кой ще е шампион.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#24 Непрочетено мнение от sasho » 24 окт 2008 20:13

[quote="FORMULA1"]Голфа може ли така? (izplezen)
Може ама с тия гуми дето съм сега,ще се пързаля малко.. :rofl:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ФОРМУЛА1

#25 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 окт 2008 20:59

Е Ферарито кога ще стигне Голфа? То даже чистачки си няма, а бе какви чистачки, даже си няма предно стъкло. :)

Относно наместа - все си мисля, че трябва да има правила, дето са валидни за всички и ако няма намеси току-виж на пистата започнал да властва закона на джунглата. Някой ще пресече през тревата за да скъси 1/2 писта разстояние, друг ще избута конкурент в стил Шумахер /не е задължително да е в последното състезание/.
То и по улиците, ако няма КАТ какъв ли купон ще настане. Някой трябва да следи да се спазват правилата!

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#26 Непрочетено мнение от Ilyan » 24 окт 2008 21:32

Vesko1 написа:Ами има фенове....още началото на шампионата отворих подобна тема ,но тогава бяхме само няколко души феновете
Уверявам те, че ще държа тази тема "жива", дори, ако трябва, сам ще се питам и ще си отговарям. :rofl:

Относно театъра миналата година - някак си не вървеше Алонсо и Хамилтън да са шампиони с нередовна кола. FIA им остави точките при пилотите за да има интрига до последния старт.

Как щеше да ти звучи шампион Хамилтън с Ферари-Мерцедес?

За тази година имаше много измислени наказания. Имаше идея при съдиите да има и "пенсиониран" пилот, който да участва във вземането на решения, защото и за мен не е нормално, хора, никага не сядали в булид от Ф1, да казват кой крив и кой прав. Може би ще е по-добре да са няколко "пенсионирани" пилоти от различни тимове, за да няма пристрастия.

Миналата година решиха да не наказват МакЛарен за тази година, защото никой не иска да се повтори сезон 2004 - юни Шумахер шампион, август Ферари шампиони. Поради тази причина се надявам да няма циркове в последни старт, както миналата година, когато Хамилтън си игра с бутоните на волана, като на електронна игра.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: ФОРМУЛА1

#27 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 окт 2008 21:54

FORMULA1 написа:

За тази година имаше много измислени наказания. Имаше идея при съдиите да има и "пенсиониран" пилот, който да участва във вземането на решения, защото и за мен не е нормално, хора, никага не сядали в булид от Ф1, да казват кой крив и кой прав. Може би ще е по-добре да са няколко "пенсионирани" пилоти от различни тимове, за да няма пристрастия.
Точно заради тези "измислени наказания" тази година шампионата бе опорочен.Не може Черния да печели състезание ,преди това да е върнал позиция на Кими ...и ти да му отнемаш победата.Аз го мразя Черния и в червата (щото миналата година МОЯ ФАВОРИТ АЛОНСО( БЕШЕ ПРЕНЕБРЕГНАТ ЗАРАДИ НЕГО :envy: )....но специално за този случай мисля ,че Хамчо беше ощетен.И то защо...защото трябваше да се поддържа интригата до последния старт.Иначе ,сега Хамчо щеше да е шампион.Заради тези еквилибристики на Фиа....тази година загубих над 300 юро във спортингбит.ком.Ако залагаш ще те посъветвам нещо...ако твоя фаворит завърши 3 или 4-ти на квалификациите НИКОГА не залагай на него за победа.Пристрастията не водят до положителен баланс на сметката!

...а относно ГП на Бразилия ще се развие по следния начин....Алонсо има да връща на Хамчо за униженията във МКЛРН.На стартовата решетка ще бъдат съответно по ред на номерата 1масса 2 хамчо 3кубица 4 алонсо....И алонсо ще свърши услуга на Ферари ,като ЕЛЕМЕНиРА хамчо със заден удар в крилото ...или страничен контакт,зер от 2010 нали ще кара за ферари ...моя фаворит! Массса ще е Шампион ,защото трябва да е той,щото досега не е бил ,а кариерата му е на върха в този момент...и си отива след 2-3 години.Лобита ...кво да прайш.
Хамчо има още време до 1-то място ,кариерата му едва сега стартира.
Това са моите прогнози!

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: ФОРМУЛА1

#28 Непрочетено мнение от Ilyan » 24 окт 2008 22:05

Без да влизаме в спорове, искам да те попитам, дали, ако Хамилтън беше завил нормално, щеше да има необходимата скорост, да изпревари Райконен преди първия завой.

За наказанието мисля, че можеше да мине с глоба или условно наказние.
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: ФОРМУЛА1

#29 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 окт 2008 22:10

FORMULA1 написа:Без да влизаме в спорове, искам да те попитам, дали, ако Хамилтън беше завил нормално, щеше да има необходимата скорост, да изпревари Райконен преди първия завой.

За наказанието мисля, че можеше да мине с глоба или условно наказние.
Дори и да не го беше изпреварил...макито вървеше много по добре от червения болид...неслучайно Кими НЕ УСПЯ да завърши състезанието!Голямо разочарование.Тоя ,черния(нищо че го мразя) не мога да си кривя душата има ЖЕЛЯЗНИ НЕРВИ и самообладание ...и КЪСМЕТ!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ФОРМУЛА1

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 окт 2008 22:17

Райконен не завърши в стремежа да си го върне на Хамилтън. Ако нахалитетко си беше отзад предполагам, че нямаше да изхвърчи. Но за нервите - май си прав.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”