Коя ЗК избирате за Каско и защо?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
mimi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 03 ное 2008 21:10
МПС: деу ланос 1.6
От: София
Име: milena

Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#1 Непрочетено мнение от mimi » 05 ное 2009 19:13

Предстои ми подновяване на каското. Още съм в чуденка коя ЗК да си избера. ГО ми е в БУЛСТРАД, чрез SDI /беше най-добрата цена за ГО/. Чувам обаче, че това и компанията, която е и най-"скръндзава" по отношение на изплащане на обезщетенията. Да не дава Господ, ама нали затова са застраховките. От БУЛИНС също не съм особено доволна. Предишното каско беше там. За счупения ми халоген ми платиха горе-долу половината от сумата, която ми струваше подмяната му. Та с две думи - къде си правите застраховката и защо?

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#2 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 ное 2009 19:20

Аз съм в Армеец, но нещо последните щети ми дадоха много малко пари, за боя на предна врата 91 лева и за боя и първа степен на задна врата 96 лева. Така и не ги направих, защото по сервизите искат минимум 150-160 лева на детайл. Иначе за челно стъкло дават 130 лева.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

mimi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 03 ное 2008 21:10
МПС: деу ланос 1.6
От: София
Име: milena

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#3 Непрочетено мнение от mimi » 05 ное 2009 19:24

Хе-хе, Валери! Аз за боята на бронята получих 8 /осем/ лв, а за халогена около 40лв, не помня. Тогава им се изсмях в БУЛИНС, че спрейчето ми струва 9 и нещо си.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#4 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 ное 2009 19:25

Значи аз съм добре тогава така ли? :D Ами заповядай тогава в Армеец, щом ония дават 8 лева... ddkomp2
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

mimi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 03 ное 2008 21:10
МПС: деу ланос 1.6
От: София
Име: milena

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#5 Непрочетено мнение от mimi » 05 ное 2009 19:31

А пък в Армеец е най-скъпата оферта, която имам. От SDI имам карта за разни намаления. В общи линии пазаруване с отстъпка на разни места + 10% отстъпка при Каско във всички ЗК. Изготвиха ми сравнителна таблица с оферти от различните ЗК. Та нещата се движат така: При оценка 3000лв
Булинс - 252лв
Армеец - 270лв
Лев Инс - 225лв
Булстрад-204,28
всичките с опция за разсрочване на 2,3 или 4 вноски

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#6 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 ное 2009 19:50

Е Армеец са най скъпи, ама дават 90 лева а ония са с 20-40 лева по- малко ама дават 8 лева... ddmuhaha
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

mimi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 03 ное 2008 21:10
МПС: деу ланос 1.6
От: София
Име: milena

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#7 Непрочетено мнение от mimi » 05 ное 2009 19:54

Нещата не са съвсем сравними, ама хайде. Ти затова ли си ги избра тях, или случайно, или как

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#8 Непрочетено мнение от Fantomasss » 05 ное 2009 22:30

mimi написа:Нещата не са съвсем сравними, ама хайде. Ти затова ли си ги избра тях, или случайно, или как
Ами просто моята застрахователна агентка ми ги препоръча, защото винаги плащат на 100% и са най-стабилната компания за момента. Кола застрахована в Армеец, крадците не я барат (не че ги вълнува Ланос де, но все пак). Копие от полицата "Каско" ми стои в жабката, по думи на запознати, крадците отварят колата и бъркат в жабката, ако има полица от Армеец с валидни стикери на стъклата, затварят и заключват колата и си бият камшика за следващата. Моята седи една година пред блока и до сега не са я барали, бая други около мен изпищяха, кой без радио, кой без гуми, кой без акумулатор и други.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
valmark
Редовен
Редовен
Мнения: 200
Регистриран: 20 окт 2008 21:48
МПС: DAEWOO LANOS 1.5/86к. 2000г.
От: Видин

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#9 Непрочетено мнение от valmark » 07 ное 2009 10:56

И аз съм в Армеец.За сега слава богу не съм ги ползвал за никакви щети и дано и да не ги ползвам ddmuhaha Но правят отстъпки за каско,ако имаш повече от една кола застрахована при тях и т.н.А и аз съм чул,за това че крадците много-много не смеят да пипат там където са те иначе (boi) За сега не съм питал каква ще е цената за следващата застраховка,но пак смятам да бъда при тях.
ValMarK

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#10 Непрочетено мнение от sasho » 07 ное 2009 12:39

Всичко ми е в Бул Инс,досега съм имал щети за одрани десни врати и ми платиха към 250лв,счупена предна решетка-25лв,обаче за откраднатото радио не ми одобриха щетата.Наистина нямаше очевидни следи от взлом,но..така е като колата ти се отваря с поглед. ddribka
Офтопик:
Да си направя малко реклама-правя всякакви застраховки към Бул Инс(имущество,каско,ГО),за членове на клуба правя отстъпки! :)

Потребителски аватар
Marky
Редовен
Редовен
Мнения: 101
Регистриран: 04 ное 2007 22:30
МПС: CHEVROLET AVEO 1.4, 94к.с.
От: Пловдив

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#11 Непрочетено мнение от Marky » 07 ное 2009 17:43

Аз съм в Евроинс. Незнам само при тях ли е така, но аз с пари не се занимавам. Като имам щета отивам при тях, снимата колата след което я карам в "Стефанов". оправят я и си я взимам. всички взаимоотношения са между сервиза и застрахователя. Може би така е докъто е в гаранция ли незнам. Но съм доволен така.
AVEO - 1.4, 94к.с.

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#12 Непрочетено мнение от Beast » 07 ное 2009 18:01

Аз съм към ЛевИнс. Досега съм доволен по отношения на обещетения и клиент.
Винаги когато са настъпвали застрохователни съботия съм си получавал парите и обещетенията са горе долу еднакви като сум която ще ти вземат от сервиза за ремонтиране. Разликата е много малка за 110лв. получавам 100. И винаги получавам SMS когато ми наближава датата за покриване на вноска, изтича срока на застраховката и излязла експертната оценка от събитието.
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#13 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 ное 2009 18:02

Моите са в Уника...
Имал съм вариант и с боравене с пари, и без...
Например- счупен фар (изхвърчала метална част от насрещен автомобил): след договорка купих и смених фара. Осребриха фактурата.
Счупено челно стъкло от градушка: поради масовостта на проблема (много коли със сходен проблем), веднага купих последното налично стъкло, а застрахователя ми го осребри. Останалата част от ремонта (пълно пребоядисване/изправяне и т.н.) стана с директна договорка сервиз/застраховател...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

mimi
Минаващ
Минаващ
Мнения: 19
Регистриран: 03 ное 2008 21:10
МПС: деу ланос 1.6
От: София
Име: milena

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#14 Непрочетено мнение от mimi » 08 ное 2009 14:11

Саше, ти си с връзки там - не се броиш ;)

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Коя ЗК избирате за Каско и защо?

#15 Непрочетено мнение от pepe » 08 ное 2009 19:13

По принцип има ли думата инс накрая - бягайте - не плащат.Това пак ми го каза точно онзи ден мой познат брокер , като правеше застраховка на колегата ми.Неговата препоръка е ДЗИ . Не зная дали са толкова коректни колкото ми ги хвалят , но по време на голямата градушка във Варна преди няколко години те бяха едни от компаниите , които плащаха що годе добре.Например тогава за моето старо Рено което карах ЗК Виктория ми изплатиха 250 лв , приятели със същите щети при същата оценка на колите им получиха от ДЗИ по 350-400 лв.Аз по принцип ползвам услугите на Булинс , но там съм с познати и по принцип нямам проблеми при щети, точно поради тази причина.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”