Миене на автомобила.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#16 Непрочетено мнение от mire » 12 окт 2009 15:38

Ами честно да ти кажа, искам такава да взема, която има резервоарче за препарат, и евентуално да мия колата безчетково(разбира се ако стане), защото определящо за безчетковото миене(колкото съм запознат) е налягането което създава водоструйката и препарата който си сложил. Аз пробвах на един приятел 100 бара но ми се видя доста слабичка, а и той нямаше такъв резервоар за препарат и затова мисля да взема направо някаква около 130-140 бара, но като отида намясто ще реша.
Иначе до сега не съм си мил колата(новата) с никакви четки, гъби и т.н само безчетково, но ако не стане безчетково ще се налага да включвам в действие гъбата или четката :(
А колкото до използването имаме широк двор :P на който няма проблем за миене!
ПОЗДРАВИ!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Миене на автомобила.

#17 Непрочетено мнение от ogi » 12 окт 2009 15:49

Много силно се съмнявам само с пароструйка да успееш да си доволен от резултата, при безконтактно миене, пък какъвто щеш препарат да слагаш. Като изсъхне остават петна винаги. Не забравяй, че за да действа препарата по този начин, трябва да е силно агресивен химически, пък от там си прави сметката... (личен опит - при такова безконтактно миене и пръскане с пароструйката от 2 пръста разстояние, ми отнесоха парче лак от ударено с камъче място на калника, на една автомивка в Пловдив.). Аз си мисля, че едно изплакване с пароструйката да падне праха, забърсване с мека гъба и шампоан и измиване после става екстра. Особено ако я подсушиш с подходящ парцал, направо грейва.
Мен ако питаш избягвай четките, пак от личен опит - на чисто прясно боядисано място видях как след четки останаха кръгови микро-драскотини.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#18 Непрочетено мнение от mire » 12 окт 2009 16:28

....ами честно казано мен ме е страх да не се драска боята по този начин като използвам гъба или четка и затова си мислех че това ще е компромисен вариант (хем да е измита колата, хем и да не се драска), защото все пак колкото и да спазваш "правилото" да започваш да миеш колата от горе надолу и никога да не миеш първо горе след това долу и отново същото, винаги си остават едни малки песъчинки които драскат малко или много, поне аз така мисля ;)
ПОЗДРАВИ!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Миене на автомобила.

#19 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 окт 2009 17:42

Съвета ми е да не се вманиачаваш :D
Колкото повече се заглеждаш - толкова повече нови драскотини ще виждаш...
Добре поне че не си в голям град, защото там колите се драскат доста повече - 'маневристите' са повече, а мястото за маневра по-малко. Между колите вървят едни каки с чанти и току ударят една вълнообразна черта с токата. Праха е повече и дори водоструйката драска боята когато водата засили песъчинките...
Според мен за да караш като автомивките, ти трябва поне 150 бара и то с добър дебит (да прави това налягане с по-широка дюза)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Миене на автомобила.

#20 Непрочетено мнение от mire » 12 окт 2009 19:10

....между другото си прав!Но как да ти кажа още ми е много мила колицата и докато ми поомръзне ще я глезя :) А иначе един приятел работи на една автомивка и той ми каза че те използвали някаква кархер с 200 бара налягане, но досега не са я пускали на макс, а средно 150-160 бара, че 200 каза може да ти изкриви капака ;) , което доста ме замисли и затова аз си рекох че и 130-140 бара ще ми е достатъчна. Благодаря за съветите!
Поздрави!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Миене на автомобила.

#21 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 ное 2009 19:34

mire написа:Здравейте колеги! Имам така да се каже "проблем"с миенето на колата. Проблема е следния че не ми се дават на всяко миене по 7 лв (за външно безчетково). Ако знаете някоя оферта за водоструйка че за пароструйките си са доста сериозна цифричка а и мисля само моят круз и на баща ми нивата да мия, така че не искам нещо скъпо. Ако някой има инфо моля да сподели!!! Аз мисля че една водоструйка от рода на 110-120бара ще ми е достатъчна! БЛАГОДАРЯ!!!
ПОЗДРАВИ!!!

Знам, че е минало доста време, но попаднах на оферти в голяма търговска верига. Аз нямам условия да ползвам водоструйка, но пък за някого може да е интересно.

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Миене на автомобила.

#22 Непрочетено мнение от nik » 11 окт 2010 18:10

Миналата седмица бях в командировка в София.И аз изгорих няколко литра нафта,и аз пръснах в атмосферата някой и друг грам въглероден двуокис.Времето беше отвратително и общо взето автомобила се изцапа още докато влизах в града(минах напряко през циганската махла до летището),но нали си имам водоструйка-не се обезпокоих и смело и безотговорно нагазих в локвите.До тук нищо ново и интересно,но когато днес реших най-сетне да измия боклука,с изненада установих,че едва след подсушаване с гедория боята светва.Иначе върху боята се образува сив "филм" мръсотия.Гедорията я прах на всяко избърсване,защото по нея оставаше чернилка-все едно,че колата бе покрита със сажди.До сега беше достатъчно само отмиване с вода,изкъпване с шампоан и подсушаване.Такива чернилки не бях смъквал!
Знае ли някой на какво се дължи това?Не е като да не съм виждал мръсна кола,ама чак път толкова...!Любопитно ми е дали колегите имат подобни наблюдения в другите градове или това се случва само в столицата?!
Последна промяна от nik на 11 окт 2010 21:49, променено общо 1 път.
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Миене на автомобила.

#23 Непрочетено мнение от ogi » 11 окт 2010 19:11

В столицата мръсотията е уникална! :D
Да видиш на нас живущите лесно ли ни е там...
Заради прекомерния трафик по асфалта има полепено не само прах, но и сажди, масла, втрити гуми и какво ли не, лично съм пробвал на ръка да смъкна мизерията и установх, че не става с кофа и парцал на село, или трябва адски много търкане, както ти си се помъчил, особено за тъмна кола, иначе като изсъхне става на петна... Не случайно автомивките тук вземат между 10 и 20лв само за външно...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Миене на автомобила.

#24 Непрочетено мнение от botzi » 11 окт 2010 23:37

Аз например 90% от миенето на колата е в ОМВ,1-2 миниути преди измиването праскам с обезмаслител джантите.След това за най-много 5 лева и то само когато колата е много мръсна пускам ''измиване с препарат'',понякога ползвам и гъба.Препоръчвам накрая ''топла вакса'' или ''горещо пастиране''(на някой места различно е написано).Накрая може и ''изсушаващ препарат'' и след това със суха хавлиена кърпа.Резултата е перфектен.Ако миеш колата по-редовно може и да е по-малко.Но вече зависи от това на кой колко му се занимава и дали има време. (car)

rezashki
Минаващ
Минаващ
Мнения: 22
Регистриран: 10 яну 2010 16:59
МПС: chevrolet aveo
От: sofia
Име: peter

Автомивка-изпиране на салон!

#25 Непрочетено мнение от rezashki » 25 апр 2011 14:11

Здравейте,първо да кажа,че препорвих форума ,но не открих такава тема,ако има ще се разбере ;) В квартала Надежда 2 има автомивка мисля,че се казваше black ram ,но не съм сигурен,предлагат вътрешно и външно с вакса и пране на салон и ароматизатор :rock: за скромните 20лв.Онзи ден едно момче от такова пране на салон (не в същата автомивка) му се запали полото,явно се е намокрило нещо по таблото и дало на късо :x .
Въпроса ми е дали някой е прал салона си по автомивки,моя е 3 годишен и му е време да го освежа,напишете и добри впечатления от автомивки в София,защотото аз съм принуден да не мога да я мия пред нас,нямам толкова дълъг маркуч,живея на 13 етаж :-)

ico_6_6_6
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 10 фев 2012 17:08
МПС: Chevrolet
От: София
Име: ico_6_6_6

Re: Миене на автомобила.

#26 Непрочетено мнение от ico_6_6_6 » 10 фев 2012 17:17

Колега, не знам до къде си докарал прането на салона, но аз ползвам услугите на мобилна парна автомивка.
Идват ти на място(ще можеш да си ги гледаш от 13 етаж). Перат с пара под налягане и смучат с прахосмукачката и всичко(няма да имаш проблеми с миенето на улицата).
Успех колега

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Миене на автомобила.

#27 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 фев 2012 10:04

Това за какви пари става?

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Миене на автомобила.

#28 Непрочетено мнение от ogi » 11 фев 2012 12:44

Във фирмата ни сме ползвали такава услуга и резултата бе много впечатляващ, хубавото е, че парата прониква надълбоко в жлебовете и мръсотията изчезва и от най-скритите тесни местенца, също мисля, че изпраха салона. За цена не мога да кажа, понеже бе корпоративна поръчка за много автомобили.

Наистина резултата бе много добър!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

ico_6_6_6
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 10 фев 2012 17:08
МПС: Chevrolet
От: София
Име: ico_6_6_6

Re: Миене на автомобила.

#29 Непрочетено мнение от ico_6_6_6 » 12 фев 2012 12:40

Колегата, Ogi, е прав почиства на всякъде.
Цената беше комплексно 20лв.
Оставям ви телефон да се чуете, ако ви интересува 089 777 60 59

Trialer
Минаващ
Минаващ
Мнения: 33
Регистриран: 03 ное 2011 15:28
Skype: Trrrialerrr
МПС: Aveo 2011, Lancer GLXi
От: София
Име: Ники

Re: Миене на автомобила.

#30 Непрочетено мнение от Trialer » 13 фев 2012 17:40

Това звучи много добре. Мисля да се възползвам за старата кола и тази на сестра ми, че има малко момченце и бежов салон в двуврата кола- комбинацията е ясна...
Иначе аз си мия колата вкъщи. Разполагам с водоструйка до 150 бара и двор- много съм си доволен. Сега баща ми ми донесе и от тези силиконовите четки за отвеждане на водата след измиване и ми е много интересно дали ще върши добра работа.
Аз отивам в Берлин да правя графити, те махнали стената...

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”