Ключ за свещи.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Ключ за свещи.

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 сеп 2009 23:33

Нубирата на газ взе чат-пат да гърми във всмукателните колектори, макар, че е с чисто нови кабели на свещите.
Интересува ме ключ за свещите на Нубира - до колкото знам е 16-ка. Имам един брой в багажника, но е доста паянтова еднодневка /то и парите му бяха толкоз/ и го държа за аварийни случаи. Колега счупи такъв още на втората свещ. Не ми трябва скъп професионален, а нещо, което просто да върши работа.
Нещо да препоръчате - какво и от къде, че за едните свещи не ми се ходи в сервиз?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Ключ за свещи.

#2 Непрочетено мнение от авео » 28 сеп 2009 01:32

На Авео-то свещите са завряни в едни дълбоки дупки/16V/ На Нубира сигурно са същите. Купешките ключове не стават-чупят се. Има едни гедорета,които имат "камък"16 и със съответното удължение,става перфектно. Обаче,за едни свещи да купуваш цял комплект "гедоре" не върви. Лично аз си направих следното нещо:На обикновен ладов ключ,сложих от широката страна,един болт 19-ка,като лредварително го разпробих. Нитовах болта за ключа и когато го пусна в дупката,остава да стърчи само главата на болта. След това с лула 19 си развивам свеща без много напъни. Утре,ще пусна снимки на ключа,ако не забравя
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Ключ за свещи.

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 сеп 2009 07:37

Предполагам, че Izparitel няма да се хване да си прави ключ, а просто търси някой колега да му услужи с такъв за да си смени свещите.... (coolbeer)
Обаче ако смяташ и в бъдеще да си сменяш сам свещите (все пак си на газ) е добре навреме да се снабдиш с точния инструмент....
Така ще си спестиш много 'мамата' и ядове...
Предполагам авео ще си продаде евтино неговия високотехнологичен, но ефективен ключ ... (n2) (coolbeer)
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Ключ за свещи.

#4 Непрочетено мнение от todortv » 28 сеп 2009 07:44

На този,който се счупи заварих тръба с напречен отвор ,в който да влиза отверка и нямам проблеми.
Обикновено се чупят на карето и шестостена остава здрав.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Ключ за свещи.

#5 Непрочетено мнение от авео » 28 сеп 2009 10:51

Изглежда първобитно,а си е и така,но върши работа,вече три години.Нита съм заменил с болтче и гайка,които сплесках с големия чук :lol:
k1.JPG
k2.JPG
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Ключ за свещи.

#6 Непрочетено мнение от Fantomasss » 28 сеп 2009 13:59

Момчета, не занимавайте човека с глупости. Ето какво имам аз и какво му трябва на колегата. Нека ми се обади и да мине да пием по vvbeer , пък работата от мен.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Ключ за свещи.

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 сеп 2009 18:13

Оглеждам се за ключ. Аз съм на принципа, че човек трябва да има съответния инструмент, който ще се ползва периодично, но 16-ката на гедорето ми е плитка. Работата хич не е спешна, мога да ида и в първия сервиз, но ми се ще покрай тоя повод да се сдобия с ключ.
Сърдечно благодаря и на колегата dsuzunov, който още сутринта предложи да ми намери чак от Пловдив.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Ключ за свещи.

#8 Непрочетено мнение от slowtraveler » 28 сеп 2009 19:02

Виждал съм от дългите шестнадесетки на бройка из някой от инструменталните магазини (май бяха на 1/2 четириграм).
Ако не можеш да намериш - кажи... Ще проверя из познатите ми магазинчета из Варна...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Ключ за свещи.

#9 Непрочетено мнение от Fantomasss » 28 сеп 2009 20:40

Izparitel написа:Оглеждам се за ключ. Аз съм на принципа, че човек трябва да има съответния инструмент, който ще се ползва периодично, но 16-ката на гедорето ми е плитка. Работата хич не е спешна, мога да ида и в първия сервиз, но ми се ще покрай тоя повод да се сдобия с ключ.
Сърдечно благодаря и на колегата dsuzunov, който още сутринта предложи да ми намери чак от Пловдив.
Щом имаш "Гедоре", просто иди в "Бриколаж" или някой друг магазин и си купи една дълга вложка 16-ка и си готов... ddcomp
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Ключ за свещи.

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 сеп 2009 20:44

Fantomasss написа:Щом имаш "Гедоре", просто иди в "Бриколаж" или някой друг магазин и си купи една дълга вложка 16-ка и си готов... ddcomp
:idea:
Стига да има такива удължени, но май ще трябва и удължител, че по спомени свещите бяха доста на дълбоко.
(coolbeer)

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Ключ за свещи.

#11 Непрочетено мнение от Fantomasss » 28 сеп 2009 20:47

Izparitel написа:
Fantomasss написа:Щом имаш "Гедоре", просто иди в "Бриколаж" или някой друг магазин и си купи една дълга вложка 16-ка и си готов... ddcomp
:idea:
Стига да има такива удължени, но май ще трябва и удължител, че по спомени свещите бяха доста на дълбоко.
(coolbeer)
Абе ти не видя ли снимката ми? На нея съм показал точното удължение и точната вложка, дори в самата вложка има гумичка, за да се "щракне" главата на свеща... ddribka
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”