Дата и час: 17 Фев 2018 22:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 4 от 6 [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Какъв автомобил управлявате
 Tico  2%  2%  [ 3 ]
 Matiz/Spark  2%  2%  [ 4 ]
 Lanos  10%  10%  [ 17 ]
 Kalos  7%  7%  [ 11 ]
 Aveo  6%  6%  [ 10 ]
 -  0%  0%  [ 0 ]
 Racer  1%  1%  [ 2 ]
 Nexia  7%  7%  [ 11 ]
 Nubira  11%  11%  [ 18 ]
 Lacetti  9%  9%  [ 15 ]
 Cruze  12%  12%  [ 19 ]
 -  0%  0%  [ 0 ]
 Espero  4%  4%  [ 6 ]
 Leganza  4%  4%  [ 6 ]
 Epica/Evanda/Magnus  1%  1%  [ 2 ]
 -  0%  0%  [ 0 ]
 Damas  0%  0%  [ 0 ]
 Tacuma/Rezzo  15%  15%  [ 25 ]
 Orlando  2%  2%  [ 4 ]
 -  1%  1%  [ 1 ]
 Captiva  4%  4%  [ 6 ]
 Ssang Yong Model  0%  0%  [ 0 ]
 Друг модел Daewoo/Chevrolet  1%  1%  [ 2 ]
Общо гласове : 162

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какъв автомобил управлявате?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2012 19:55 
Модератор
Модератор
Аватар

МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Съдбата винаги поднася изненади....

Никога няма да забравя как напълно случайно видяхме Ланоса и веднага решихме, че го искаме. Въпреки, че тогава за мен Деу означаваше такси и каруца. Толкова лъскав и новичък изглеждаше, че не се сдържах. Отивам при човека и срам не срам му викам" Ще вземаме Деуто, но имам само 40 лв. в мене" :lol: Последното нещо, което си мислех, е че ще купувам кола тогава. Колко бързо минаха 5 години....

Офтопик:
Предполагам, че dsuzunov има впредвид Darlin`

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Фев 2012 23:57 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Е няма да забравя и аз как се оказах собственик на Ланос.Обикалях авто къщите и се оглеждах за някои Голф 3 или някоя Ибиза,обаче тогава Пернишкия култ държеше доста високи цени и така и не ми стигаха парите за него а от Ибизата ме разубеди братовчед ми.Та след много обикаляне накрая вече бях готов на всяка изгодна оферта и нямах претенции какъв ще е автомобила.Братовчедката ме заведи при неин човек и тогава приятелката ми се влюби в Ланоса и зор да го взимаме и я послушах (и нито за миг не съжалявам),офертата си бе добра Изображение
(пазя си табелата за спомен :rock: )
кола на нямаше и 10 години с тия екстри :y: .Няма да забравя и как ми свалиха още 500 лв благодарение на приятелката ми ,колата беше само с 3 оригинални таза и тя упорито искаше да и се спадне от цената че липсва единия :rofl: (аз пък се хванах че бяха драснали 2-те десни врати като са я качвали на автовоза и така свалиха)
Вярно са го казали хорта ,кола и жена се взимат на късмет ,а между другото колата я взех на 14.08.2008 а форума е създаден на 4.08.2008 съвпадение голямо :D

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Фев 2012 01:40 
Модератор
Модератор
Аватар

08.03.2007г. Направихме си подарък за деня на майката. :lol: Скромната сума от 4600 лв. Тогава Голфовете бяха по 6000 лв... Мк3, да не си помислите 4.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 25 Фев 2012 12:25 
Напреднал
Напреднал
Аватар

The Stig написа:
08.03.2007г. Направихме си подарък за деня на майката. :lol: Скромната сума от 4600 лв. Тогава Голфовете бяха по 6000 лв... Мк3, да не си помислите 4.

Моята пък е за рождения ден на баща ми :D ,и до днес не съжалявам че я взех даже се радва че тогава не се излъгах с някой дърт Голф

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2012 00:49 
Нов
Нов
Аватар

МПС: Chevrolet Cruze Hatch 2.0 163h
От: София
Име: GT86

Имал съм доста коли. Карал съм 5 пъти повече от тези които съм имал. Фен съм на японците по принцип. Любима марка ми е БМВ, имал съм и небих си купил пак, но ми остава любима марка ;) Преди време бях доста тесногръд и всичко на юг от германия и "псевдо" немските коли, не ги поглеждах. Чудех се кой купува марки като ФИАТ, Ланчия, Даево, Хюндай, Опел, Крайслер, Шевролет, Хюндаи, Киа и т.н. Бях обявил и всички "французи" за служебни. С времето поолегнах, всеки следващ автомобил беше мпо-нов от предишния. Също така установих, че човек винаги прави компромис с нещо, купувайки кола в България. Дали ще е с марката, дали с разхода, дали с годините или екстрите, но винаги има компромис. Малко са хората дето са си надвили на масрафа, та да си купят наистина колата, която искат. А тези, които са си надвили са стигнали до извода, че една кола нестога за да задоволи всички желания на човек и си имат една за зимата, една за лятото, една за кеф и т.н.

С досадния си увод всъщност искам да кажа, че пълен кеф няма, особено в държава като нашата, където хора със заплати от 1500лв. се смятат за "средна класа", а такива с доход на семейството си над 4000 за "богати". Май изпаднах във филосовско настроение! Както и да е. Мисълта ми е, че всички коли си имат своите плюсове и минуси. Важно е доколко и с кое можем да направим компромис. Нека да не се заблуждаваме и да си го кажем директно "ние караме даево-шевролет" защото компромисите, които сме направили са ни качили на тях! Едва ли ако някой от нас можеше да се рапростира с неограничен финансов ресурс, щеше да кара сегашната си кола.

Аз в момента вече смятам, че не е важна марката, а конкретната бройка. В този смисъл, всеки нов автомобил е по-добър от болшинството 7 годишни и от всички 12 годишни (включително Дачия и "made in Ловеч"). Така също 5 годишния е по-добър от 10 годишния, независимо от марката.

Аз си купих Круз, защото нямах пари за Авенсис 2.2D-CAT (177кс) или Мазда 6 2.2CD (180кс). Можех да си купя Авенсис 1.8 (140кс) или Мазда 6 1.8 (120кс), ама небях годов да направя компромис с конските сили! Можех да си купя Корола или Мазда 3, но трябваше да направя компромис освен с конете при мазда, така и с външния вид при тойота. Т.е. в момвнта на покупката ми, Круза беше единствения автомобил в моя ценови клас, който ми харесваше на външен вид, вървеше под 10с от 0-100 и е автоматик. Т.е. направих компромис единствено с марката, което може и да е глупаво според някой, но това е моя избор и аз съм доволен!

Последна промяна GT68 на 27 Фев 2012 01:28, променена общо 1 път

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2012 01:23 
Активен
Активен
Аватар

МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
Име: Stoyan

Добро изложение, дори вдъхновяващо. Естествено че всичко е компромис при това не само когато говорим за коли, но и за всичко останало. Аз не мисля че има кола, която да задоволи и летните и зимните капризи, както и семейните и ловджийските и състезателните - това е причината да има такова разнообразие от модели. Естествено човек се опитва да се задоволи с това което му е по възможностите и това е този универсален автомобил, който се справя почти с всички желания, като налага по-голям компромис при едни и по-малък при други.
Но да се върнем на избора - имаше виц, че жените харесвали колите според цвета, а не според марката или модела. Аз си мисля, че и при мъжете е така донякъде, но водещото не е толкова цвета, колкото вида или дизайна. Естествено мощностите имат значение, но сред богатата гама от двигатели и коне не е трудно да се избере това което искаме. Всичко това естествено минава и през финансовата призма и стигаме до крайния резултат - този с който можем да живеем без да съжаляваме прекалено много.
Относно марката - вече се съмнявам някой да произвежда качествени автомобили на сносни цени - с тази глобализация и прекупуване на фирми и акции голяма част от автомобилите имат сходни или еднакви детайли и агрегати и съответно качеството и надеждността са сходни (изключвам китайските автомобили, там още не се знае какво става, макар и частите на останалите автомобили да се произвеждат също основно в Китай).
Последна дума има вътрешния глас - доволни ли сме от покупката или не, това също е компромис и той е решаващия за настроението и отношението изобщо което имаме към колата - в крайна сметка и най старата и евтина кола е по-добра от тази на която са се наслаждавали нашите деди, както и доста по-евтина, така че мисля докато се возим и не мръзнем/потим по спирките всичко си е ОК с колицата на която сме се спрели. :y:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2012 01:32 
Нов
Нов
Аватар

МПС: Chevrolet Cruze Hatch 2.0 163h
Име: GT86

:y:

И да не забряваме, че май сме последното бензиново поколение.
Има да обясняваме на внуците, как "едно време сипвахме бензин и нафта в колите ... , бензина е една течност, която ..., а 8 цилиндровия двигател какъв звук издаваше ..."

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Фев 2012 23:53 
VIP потребител
VIP потребител
Аватар

МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

И на мен ми хареса .
За съжаление средната класа изчезва и се заменя от тези по 300 лева и до към 4000 лв.
Дори вече се запознах и с такива по 150 лева..............

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2012 00:43 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Офтопик:
Темата нещо позаспа! Няма ли новите колеги да се включат?

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Окт 2012 16:50 
Редовен
Редовен
Аватар

МПС: Chevrolet Tacuma
От: гр. София

Добре и аз да си кажа. Почнах от трабант, после наште купиха фиат типо 92г., работещ добре и до днес. В момента такава ми е работата, че непрекъснато си карам един форд фиеста, който мога да го ползвам и извън работно време. Но понеже скоро сключих брак идеята беше да намеря семеен автомобил, който да ни служи вярно и дълго, защото имаме планове да растем семейно, а й да може съпругата да го кара:) Още преди да почна сериозното оглеждане мернах такумите, които бяха във великолепно отношение цена-година на производство-разход. Вече при по-сериозното избиране, почнах от Опел Зафира(голяма цена), опел Мерива(нещо дървено изглеждаше), Рено Сценик - новата маска след 2004г.(но нещо не се чувствах комфортно в нея), рено 307 sw. Накрая двуоменето беше м/у рено 307 и такумата. В крайна сметка попаднах на добре изглеждаща такума и тя спечели :)
Отдавна съм спрял да се интересувам, къде е правена колата и да слушам мненията на всякакви знайни и незнайни майстори. Като си купихме Фиата 2002г., всички казваха - "за какво ти е тази италианка", "фиатовете не са за нашите пътища" и какво ли още не. Факт е, че и до сега колата се движи, два пъти леко прегрявах мотора и освен една гарнитура на главата др. нищо сериозно по нея не е правено. С форда е същото. Много го плюят, но за километрите които изминавам с него си е чудесна кола. Та аман от разбирачи.
В крайна сметка установих, че не е важна колата а майсторът, който я поддържа. С фиата и форда още не съм намерил постоянен и добър майстор, който да не плюе марката и предния сервиз, който я е правил, и само сменям сервизите, но дано с Такумата имам повече късмет :y:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Окт 2012 17:21 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: daewoo takuma 1.8
Име: pipo

ами то аз бях тръгнал за нещо малко двуврато дори .....но под 3к нямаше а пара за повече нямаше .....и като виях такумата лъсната и само за 4.2к регистрирана с винетка гражданска и т.н не го мислих много свалихме 200лв заради пукнатинката на таблото (тогава беше миниатюра) и я подкарах ....е излязоха доста работи за смяна но какво да се прави поне върви и е комфортна :lol:

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Окт 2012 06:12 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Daewoo Lanos 1.4

Хайде и аз като нов собственик да си "излея душата" :)

Като вече работещ студент естествено силно се заинтересовах от покупка на личен автомобил.
Прекарвайки доста време в сайтовете за обяви, търсейки най-изгодната оферта от всичко де що се предлагаше като марки (без някои определени модели), чаках да дойде момента, в който ще събера достатъчната сума за прилична кола. Като основен критерии за търсенето беше естествено "екстрата" АГУ или МЕТАН, като в последствие везните клоняха към метан-а, с оглед и на не толкова дълбокия ми джоб (все пак тази кола не върви на комплименти :guzen: ). След дълго търсене и нито един оглед в 4 часа през нощта гледам моя Ланос, на метан, лъснат, на нереално ниска цена :uraa: . Звъня сутринта и уви цената е сгрешена, но добре че беше приятелката да даде кураж, че пари се взимат и се връщат, пък колата наистина си беше добра оферта. Та така на следващия ден оглед, след 4 дена, собственик :c37 . Части евтини, данък-малък, гледам че и за таксита ги ползват - викам си пък и здрави трябва да са :D, в сервиза ме зарадваха и че ходовата част е много стегната та изобщо не съм разочарован.
Тъй като до преди това карах семейния Опел Кадет седан си казвах, че ако има нов Кадет бих си купил и ако бях намерил Нексия седан с гас или метан за добри пари сигурно и него щях да взема :D.

Надявам се вярно да ни случи (че и приятелката ще го поразкарва отвреме на време), а пък ние вярно ще си го поддържаме : :nod:

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 17:49 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Интересно анкетата е нулирана и почваме да се бройм на ново ;)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 17:52 
Модератор
Модератор
Аватар

По един глас за Ланос и Нексия. :)

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Ное 2012 21:27 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Май някой е правил промени? При промяна анкетата се нулира. Няма лошо - информацията все-пак беше с давност 3-4 години.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 6 [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]