Какъв автомобил управлявате?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.

Какъв автомобил управлявате

Tico
5
3%
Matiz/Spark
6
3%
Lanos
18
10%
Kalos
11
6%
Aveo
12
6%
-
0
Няма гласове
Racer
2
1%
Nexia
11
6%
Nubira
19
10%
Lacetti
17
9%
Cruze
20
11%
-
0
Няма гласове
Espero
7
4%
Leganza
7
4%
Epica/Evanda/Magnus
6
3%
-
0
Няма гласове
Damas
0
Няма гласове
Tacuma/Rezzo
27
14%
Orlando
4
2%
-
1
1%
Captiva
12
6%
Ssang Yong Model
0
Няма гласове
Друг модел Daewoo/Chevrolet
2
1%
 
Общо гласове: 187

Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Какъв автомобил управлявате?

#31 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 ное 2009 15:26

Офтопик:
dsuzunov написа: Зависи какво карам в момента - моята или някоя от служебните :lol:
Има си хас!
На времето имаше ли полицейска кола със запалени сигнални лампи всички й отстъпваха път. След идеята да се кара винаги на сигнална лампа вече и на тях много-много не им обръщат внимание, но поне съзнателно не им отнемат предимството. Дори ако колата не е облепена или с буркан, по записи от видеонаблюдението КАТ изпраща "честитки" на водачите до съответните структури на МВР по месторабота. ddmuhaha

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Какъв автомобил управлявате?

#32 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 сеп 2010 17:17

Офтопик:
Нещо темата е заспала! Има регнати и нови колеги, резултатите вече може би ще са различни с появата на все-повече Крузе и Лачети. Преди първия пост има анкета.

Да я събудим!


ddribka



(dubs)
Последна промяна от Izparitel на 08 сеп 2010 22:34, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
nik
Напреднал
Напреднал
Мнения: 321
Регистриран: 02 яну 2010 15:06
Skype: sectord
МПС: Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 150hp
От: Плевенско + София
Име: ЕН3600КА

Re: Какъв автомобил управлявате?

#33 Непрочетено мнение от nik » 08 сеп 2010 22:15

Ами...реших,че докато чакам живота ще си мине и така никога няма да карам нов автомобил.Започнах проучване какъв да е и най-случайно попаднах на Шеви Круз.Само като го видях и решението беше взето-това ще е! :rock:
Chevrolet Cruze 2.0D LT VCDi 150 hp MT ---ex.---
[url]http://www.spritmonitor.de/en/detail/377931.html[/url]

oscar71
Минаващ
Минаващ
Мнения: 30
Регистриран: 27 авг 2008 22:43
МПС: Деу Нубира 1.6 16V 1997 Комби

Re: Какъв автомобил управлявате?

#34 Непрочетено мнение от oscar71 » 25 окт 2010 22:24

Аз много не му мислих.Баща ми си продаде ладата доста изгодно и остана без кола. Аз му дадох Митцубишито (Лансер).И тръгнах да си търся кола.Понеже чакахме дете решихме колата да е комби.Нубирата беше най-евтиното комби(3600 след пазарлъка) и така.По принцип търсих Митцубиши Галант комби-98,но добрите бяха около 10 000,за Опел Вектра комби- 97-8 000,а за Опел Астра 97-старото купе и дв. Екотек -5 500.И така Нубирата стана семейна кола.

Потребителски аватар
elefant65
Нов
Нов
Мнения: 74
Регистриран: 09 ное 2008 21:07
МПС: деу нубира
От: с.Каланджа

Re: Какъв автомобил управлявате?

#35 Непрочетено мнение от elefant65 » 11 яну 2011 12:09

Търсех си евтина работна кола - комби, за да се вози кучето - и попаднах на Нубирата. С оглед предназначението си общо взето върши работа, а за парите които струва е екстра.
Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо, свободен съм!

diadovelcho
Минаващ
Минаващ
Мнения: 6
Регистриран: 02 яну 2011 23:13
МПС: Nubira 1 1.6
От: София
Име: Велчо

Re: Какъв автомобил управлявате?

#36 Непрочетено мнение от diadovelcho » 15 яну 2011 01:00

Търсих евтина кола, която не е съвсем малка.

Потребителски аватар
venci4
Нов
Нов
Мнения: 70
Регистриран: 14 ное 2010 22:25
Skype: bad venci
МПС: daewoo nubira 2-wagon 2001
От: plovdiv
Име: venci

Re: Какъв автомобил управлявате?

#37 Непрочетено мнение от venci4 » 17 яну 2011 17:51

колеги и аз като вас не сам си и помислял за тази марка,по принцип бях тръгнал за МИЦУБИШИ или ХОНДА но след 2 седмици обикаляне по салоните и търсене на що годе запазена кола се нагледах на гнилочи.та в крайна сметка просто исках да е запазена каквато и да е марка просто свежа,ми се обади един познат че има Нубира в мн прилично състояние.Оказа се че предишния ден сам я видял но даже не сам я отразил но сигурно заради цената (3800),и така отидох видях е но вече цената беше 2400 като за наши хора.Без да се замисля станах собственик на Нубира 2 2001г.07м на 98 000 км,и от тогава сам мн доволен :uraa:

venci9306
Редовен
Редовен
Мнения: 168
Регистриран: 20 ное 2009 17:06
МПС: Kalos,Nubira3,Matiz2бр,Cruzе
От: Велико Търново
Име: Венци

Re: Какъв автомобил управлявате?

#38 Непрочетено мнение от venci9306 » 15 фев 2011 18:40

И при мен нещата станаха малко спонтанно. Преди да взема моя калос карах таксита под наем. Първо с калос които ми хареса но поради високия наем реших да мина на ланос. Оказа кофти кола и така до един ден с които пихме кафе със шефа и тои ми показа калоса. То оттам нататък няма смисъл да продължавам. Просто се влюбих в тази кола и така до ден днешен

milen74
Минаващ
Минаващ
Мнения: 8
Регистриран: 27 окт 2011 21:05
МПС: Daewoo Lanos 1.5i Sedan
От: Видин
Име: milen

Re: Какъв автомобил управлявате?

#39 Непрочетено мнение от milen74 » 19 фев 2012 12:41

Търсех си евтина кола с разумна и евтина поддръжка.Никога не съм мислел,че ще карам Daewoo.От форум на форум не открих кой знае какво като информация.По принцип търсех Опел Астра ф,която впоследствие разбрах,че е идентична с Daewoo Lanos(т.е. астрата е била база за направа на ланоса).При астрата ме спираше проблема с гниенето иначе като цена в момента са доста изгодни,но не се знае на какъв гнилоч мога да попадна,който да е лустросан да изглежда като нов.По принцип имам афинитет към колите тип седан и затова търсех опел астра седан.Та четейки за ланоса,че е на базата на астра ф,но без проблема с гниенето се позамислих много сериозно.Цените също ми се видяха прилични като за тази кола пък и има доста по-съвременна визия от астрата.Влязох тук и почнах да чета тема по тема.Както при всяка кола и тук открих проблеми и болежки,но коя кола няма такива?На фона на четеното за други марки коли тукашните проблеми ми се видяха бели кахъри и като цяло си съставих много положително мнение за марката и конкретно за модела ланос.Следващата стъпка бе да говоря с мой много близък собственик на автосервиз и много добър майстор,който даже по специализации беше ходил в Германия и беше работил доста време в тамошни сервизи.Човека определено си разбира от работата.На въпроса ми за конкретно за деу ланос той ме прекъсна с думите "ВЗИМАЙ няма да съжаляваш".Това ми беше повече от достатъчно.Следващ етап беше да проуча пазара.Не ми се обикаляше по други градове най-вече защото имах уговорка с въпросния майстор да погледне колата,която харесам,а той не разполага с време да обикаля с мен по други градове.И така обикаляйки в моя град открих автокъща,чиито собственици внасят предимно южнокорейски автомобили.Една много готина взеха под носа ми докато си направя уговорките с майстора ми да я погледне.Аз търсех само и единствено седан,но все пак ако не откриех бях склонен на компромис.И така няколко седмици по-късно в същата автокъща бяха докарали един ланос седан бордо металик 1.5,2000г. с широкия волан.Веднага звъннах на майстора,който за щастие беше свободен.Дойде гледа,пали,форсира,покара я,прегледа охладителната система.Ланоса е с климатик,който си бачка.Слизайки от колата човека ми каза взимай!И така......вече станах собственик на ланос.Преди тях в началото и средата на 90-те години карах Опел Кадет,след него VW Passat VR6 със оригинално спортно окачване,a в момента съм собственик на наточен Fiat Bravo HGT и въпросното деу,което взех най-вече за работен кон.

Потребителски аватар
GT68
Нов
Нов
Мнения: 67
Регистриран: 11 фев 2012 22:08
МПС: Chevrolet Cruze Hatch 2.0 163h
От: София
Име: GT86

Re: Какъв автомобил управлявате?

#40 Непрочетено мнение от GT68 » 21 фев 2012 20:30

Аз не съм си мислил, че ще се кача на шевролет, камоли на даево ;)
И двете марки бяха отвергнати от мен с години. Винаги съм купувал кола с "разум". Нещо утвърдено и сигурно. И после от первия ден, айде от втория, почвам да гледам пак коли, които небих си купил защото не е "разумно".

Е писна ми! Я една по сърце - и красива и върви, пък нека да е шевролет!

Че съм и доволен, поне за сега ;)

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Какъв автомобил управлявате?

#41 Непрочетено мнение от ogi » 21 фев 2012 21:16

GT68 написа:Аз не съм си мислил, че ще се кача на шевролет, камоли на даево ;)
И двете марки бяха отвергнати от мен с години. Винаги съм купувал кола с "разум". Нещо утвърдено и сигурно. И после от первия ден, айде от втория, почвам да гледам пак коли, които небих си купил защото не е "разумно".

Е писна ми! Я една по сърце - и красива и върви, пък нека да е шевролет!

Че съм и доволен, поне за сега ;)
Ами точно така избрах предишната (Нубирата) - от утвърдените марки минах на странните, накрая по красота и екстри я избрах от тогавашния избор, напук на всичко и не съжалявам, изпълни си дълга достойно и си я обгрижвах подобаващо, докато я продадох в състояние - ключ в таблото

ИзображениеИзображение

дребни ядове съм имал, особено като цена със сегашните с утвърдената марка, където нулите на емблемата се добавят към цената на поддръжка и зора и сложността по процедурите е пак с нули отзад, на практика все едно поддържам нова кола извън гаранция...но както е казал народа - кеф цена няма.
Важното от цялата работа и нубирата ми е, че се появи форума, който ми стана част от живота и ще правя каквото мога да го има, с уважение към марката и всички нейни модели...
:beer:
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Какъв автомобил управлявате?

#42 Непрочетено мнение от dsuzunov » 21 фев 2012 22:15

Важното от цялата работа и нубирата ми е, че се появи форума, който ми стана част от живота и ще правя каквото мога да го има, с уважение към марката и всички нейни модели...
:beer:
Аааа...виждаш ли?!
А някои след като смениха марката вече не се появяват тук.
Даже и за кадем !
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Какъв автомобил управлявате?

#43 Непрочетено мнение от miroki » 21 фев 2012 22:30

М..да няма го фанто Ланоса.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Какъв автомобил управлявате?

#44 Непрочетено мнение от ogi » 21 фев 2012 23:34

Офтопик:
dsuzunov написа:
Важното от цялата работа и нубирата ми е, че се появи форума, който ми стана част от живота и ще правя каквото мога да го има, с уважение към марката и всички нейни модели...
:beer:
Аааа...виждаш ли?!
А някои след като смениха марката вече не се появяват тук.
Даже и за кадем !
Kато се кача на студа при -20, след като вратите се отворят мазно и със силно отчетливи степени като на нова кола и си пусна подгрева на седалките на 6 да запарят и ДВГ замърка тихо в купето на шестак и светне цялата кола в светлинки и разгъна огледалата, пускам пръскалките с подгрев да измият стъклото, без да мръзна навън, нафтата е размразена вече в резервоара и пътищата й, ел. радиатора подгрява питата на парното, ел. седалката се е наместила, тръгвам в снега половин метър преспи, куатрото бута и не спира, въртят се всички колела, като не чувам звук от скрибуцане на нищо и глухо далечно тътнене за шума от дупките и плъзгащия се сняг, сложил съм си супичката на маги (тия разтворимите за чаша) в чашодържателите на задната седалка, за да пийвам кафето от чашодържателите отпред на фона на плавната возия на много носачи и си прехвърлям станциите на радиото върху дисплея на таблото с благия звук на 9 каналната музика и вградения субуфер, та така карайки сред замръзналите коли и шофьори по пътя с усещането сякаш видимото през прозорците е като филм на екран.
Така, сега да се събудим - това е 10-годишна кола и всеки може да види в подписа ми какво струва удоволствието от всичко това, защото там не съм спестил стотинка от разходите и всичко е описано, отделно не мога да опиша и с 2 думи какъв филм бе участието ми в ремонта на ГНП. Днес карах зад една сребриста Нубира и изглеждаше в идеално състояние и предизвикваше умиление в мен по спомените от бившата :) , до последно докато карах последните две коли едновременно, нубирата си ми харесваше и предоставяше страхотно леко управление и комфорт. Предишните ми са били Москвич 2140, Опел Астра, после мн. километри на Пежо Партнър служебно и мн. други служебни, вкл. мн. километри на Тойота Аурис и до последните описани.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Какъв автомобил управлявате?

#45 Непрочетено мнение от dsuzunov » 22 фев 2012 11:46

Офтопик:
Аз не говоря нито за Нубирата на Оги, нито за ФантоЛаноса.
Ние си знаем за що иде реч.
Опитвам се да предизвикам нещо ама....
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”