Качествено гориво?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Качествено гориво?

#1 Непрочетено мнение от ogi » 28 фев 2008 23:14

Изкажете мнения за добри/лоши впечатления от различни бензиностанции. Слагате ли добавки (какви)?
Някой пробвал ли е синята газ на "Петрол" и какви са отзивите? А впечатления от газ-станции като цяло? Вярно ли е това за температури, налягане при зареждане на газ?
Аз лично не мога да дефинирам едноименно някоя газ/бензиностанция като най-добра, но знам че най-лошият ми случай на зареждане е бил когато заредих веднъж на OMV в Пловдив бензин и после няколко месеца имах проблеми в съответния режим на мотора, та давах пари за чистене на дюзи и т.н., докато не го изчерпах и просто заредих друг. Полжително впечатление за газ пък получих на едно "Темпо" в София.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от авео » 28 фев 2008 23:56

Когато е студено времето бутилката събира повече. На метан е същата работа.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 мар 2008 09:22

Имах интересна случка със зарегдане на газ. При фабрична холандска газова уредба на Опел Кадет с бутилка 60 литра и безупречно работещ ограничител заредих до горе на Стара Загора съвсем според очакванията /знам си как ми гори/. След пристигането в София очаквах да заредя около 20 литра, както винаги, но на газостанция близо до надлеза на Връбница ми заредиха 65 литра !? Ходи обяснявай, че физически това е невъзможно! Вдигнах скандал, а газаджиите се направиха на обидени - как е възможно, ограничителя ми сигурно не бил сработил и др. глупости. То празна да е била ограничителя изключва на 48, ама пък над 60? Според тях бутилката трябва да се "раздула" за да поеме някой и друг литър отгоре. Накрая обаче се наложи да си платя и след много благословии забравих за газостанцията и за случката.
Лошото е, че в тази ситуация нищо реално не ми дойде наум - на кой да се жалваш ж неделя вечер.
Дано такива случаи да са изключения и то в минал период!
Последна промяна от Izparitel на 29 май 2008 22:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 01 мар 2008 15:40

Гориво (пропан-бутан) зареждам от OMV и ми дава разход 13-14 градско и 10-11 извън града. Карам Нубира-1 ;1.6 седан със стандартна АГУ на фирмата "ZAVOLI" .Бензин почти не ползвам...само за палене.
Изображение

Julian
Нов
Нов
Мнения: 55
Регистриран: 05 авг 2007 09:42
МПС: Ланос, Калос и Авео
От: Варна

#5 Непрочетено мнение от Julian » 03 мар 2008 12:37

Най съм доволен от V-power racing от Шел. На градкса няма голяма разлика, но на извънградско колата гори по-мако. На ОМВ бензина е най-скапан. От лукоил също съм доволен. На Шел обикновенния 95 не е добър. Само V-power или V-power racing.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 29 май 2008 16:22

Вчера зареждах пропан-бутан от OPET...под всякаква критика.Колата започна да недоволства,че я храня с нискокачествено гориво.
Продължавам да пълня от OMV...
Изображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

#7 Непрочетено мнение от Ilyan » 29 май 2008 16:43

Моята я "храня" с бензин и газ само от ЕКО. Преди зареждах от Шел заради точките но колата "протестираше".
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 май 2008 19:52

dsuzunov написа:Вчера зареждах пропан-бутан от OPET...под всякаква критика.Колата започна да недоволства,че я храня с нискокачествено гориво.
Продължавам да пълня от OMV...
:oops:
До сега винаги съм бил доволен от Опет в София, въпреки предубежденията ми към турското. Отдавна не съм зареждал другъде и не съм сравнявал. Сещам се, че преди врема имаше информация,че се изтегляли от БГ и ще продават бизнеса си. Нищо чудно да са го направили и това да е резултата. А току-виж сме ги научили да я карат по бай-Ганьовски.

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

#9 Непрочетено мнение от Ilyan » 29 май 2008 20:54

Izparitel написа:...въпреки предубежденията ми към турското...
Пътувах с колата до Истанбул и обратно този месец. Там заредих газ от техния Шел (1.8лв/л) и имах чуството, че с него ми върви по-добре от колкото тук с бензин.
Изображение

Потребителски аватар
katze
Редовен
Редовен
Мнения: 194
Регистриран: 08 фев 2008 00:21
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: град Варна

#10 Непрочетено мнение от katze » 29 май 2008 21:15

Допреди месец някъде зареждах само от Лукойл - просто беше нова бензиностанция точно до нас и бензина беше супер. Но Ланос-а започна да не го харесва и за мое щастие пак до нас отвориха РОМПЕТРОЛ - някаква румънска , където в момента и бензина и газта са супер ( или поне в сравнение с Лукойла ) .
От ОМВ не съм зареждал отдавна. На служебните коли бяха наливали от Шел и после с някакви комисии и какви щуротии им изследваха бензина и се оказа супер разреден, с кво ли не . ( не разбирам много от химия ).

Потребителски аватар
alf2006
Редовен
Редовен
Мнения: 133
Регистриран: 02 май 2008 14:54
Skype: angelb-bg
МПС: Daewoo Lanos 1.4
От: Пазарджик
Контакти:

Лукойл са все по-зле

#11 Непрочетено мнение от alf2006 » 29 май 2008 21:35

Явно в цяла България е така. Лукойл преди 2 години и Лукойл сега са като че ли съвсем различни фирми. Горивата се развалиха, обслужването също - от ден на ден все по-зле.
Винаги има някой, който знае повече от теб ... Проблемът идва, когато разбереш, че това е идиот!

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”