Лада Приора-мнения?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Лада Приора-мнения?

#1 Непрочетено мнение от авео » 25 авг 2009 23:24

Малко е странно в нашия форум да търся мнения за новата Лада Приора,но може някой да се е сблъсквал с нея или негови познати и т.н. Цената е супер атрактивна,външен и вътрешен вид са добри.В Лада-форум,вече има една такава и то от Пловдив,но освен няколко мнения на човека,друго няма. Малко съм скептичен към двигателите,които от 30години са все едни и същи и на 150 000км. са готови за първи ремонт. Като видях жалките опити на някои колеги да работят с предния модел ВАЗ-110,много ме съмнява,че Приора,ще е по-различна.Това,обаче не пречи да имам някаква представа за тази кола от някой от вас.
http://www.lada.bg/models/lada_priora/s ... llery.html
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Лада Приора-мнения?

#2 Непрочетено мнение от ogi » 25 авг 2009 23:31

Точно аз и точно на теб ли да ти обяснявам, че въпреки атрактивната цена, всичко в този автомобил е било морално остаряло, още като са го рисували на чертожната дъска, а откраднатата концепция на всички механични детайли и агрегата са останали в музейните експонати на други марки. Отделно, че се ползва за производство конвейра на някоя друга марка (като Деу например в Украйна), за да си пробутват бройките ей-така между другото...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Лада Приора-мнения?

#3 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 авг 2009 23:36

Малеееееее, тя много дървена бе...такова "жувотно" и подарък не го искам... ddkomp2 ddpom ddad
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 25 авг 2009 23:39

Fantomasss написа:Малеееееее, тя много дървена бе...такова "жувотно" и подарък не го искам... ddkomp2 ddpom ddad
Поне на външен вид мисля, че не е толкова зле. Друг е въпроса каво ще е изпълнението. Аз очаквам наличие на подводни камъни.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Лада Приора-мнения?

#5 Непрочетено мнение от Fantomasss » 25 авг 2009 23:52

Izparitel написа:
Fantomasss написа:Малеееееее, тя много дървена бе...такова "жувотно" и подарък не го искам... ddkomp2 ddpom ddad
Поне на външен вид мисля, че не е толкова зле. Друг е въпроса каво ще е изпълнението. Аз очаквам наличие на подводни камъни.
Бе ти луд ли си? От външния й вид лъха дизайна на 90-те години, остаряла, преди да излезе на пазара. То моя Ланос е поне 1000 пъти по-добър от тая кочина, хем е на 10 години. Тая каруца е изтискана и изсмукана от пияните палци на тъпия руснак, който е крал визуализация от немците, но със много осакатени агрегати и възли. Тя прилича на Фейс-лифт на Лада 110, но не ми харесва изобщо. Да съм честен, предпочитам една Дачия Логан, пред това "ЧУДО" на руската технология. Те дори не предлагат дизелов агрегат, а живеем в 21 век, маааани-бегай... ddkomp2 ddad ddad ddad ddad
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Daewoo_man
Минаващ
Минаващ
Мнения: 15
Регистриран: 25 авг 2009 21:51
Skype: nikola_rai4ev
МПС: Daewoo Espero
От: Бургас
Име: Никола

Re: Лада Приора-мнения?

#6 Непрочетено мнение от Daewoo_man » 26 авг 2009 08:56

Веднъж се бъх возил в тази Лада просто (censored).Имобилайзера е отделен чип и трябва да га даближиш до четеца ли нещо такова и в интервал от 15 секунди трябва да запалиш.Така че не е само този нидостатък но има и още много други.И отзивът ми е тъпа руска кола :tmi:

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 авг 2009 09:40

Аз внимателно бих заобикалял руското автомобилостроене...
Личния ми опит се свежда до Лада Нива, за която бе обичайно да угасне при преминаване на локва, да сменям кондензатор на запалването значително по-често от смяна на масло.
Накрая на супер-оффроуд машината с яко окачване и падна колелото, като се счупи главината по равен път. За щастие това стана при тръгване на кръстовище, а не малко преди това когато карах в завои с около 90км/ч .
Този факт незабавно инициира продажба на автомобила във вида, в който е - със счупена главина.
Колега не ме послуша и си взе друга лада за служебен автомобил. Държа я 7 месеца, от които 3 в сервиза поради повредено ЕКУ - колата просто си изгаснала...
За Приорите руснаците казват, че може да се избере вариант и с електроусилвател на волана (а не обикновена хидравлика), който обаче изненадвал шофьорите. Вече има доста случаи, при които електрониката (навярно поради лош контакт някъде по веригата) отработва пълен десен или пълен ляв волан и ако в този момент не държиш здраво волана, завършваш в най-добрия случай извън пътя... Това ме навежда на мисълта, че не са подобрили качеството...
Виж няколко мнения от руски форум:
***
Не знаю, купил вчера приору в Липецке, скоро год будет, пробег 18 тыс., ...комплектация норма, вроде не гремит, все путем, как в самолете, 150 на 4-й даже не слышно, вобщем 190 пробовал - держит уверенно, лучше чем в двенашке, не подскажить что за х**я, когда движок заводишь, слева под датчиками оранжевая х**рь горит и не тухнет типа движка нарисовано, так и должно???
***
Прежде чем купить новую машину, надо сходить к людям, которые занимаются их ремонтом. Я сходил. И мне сказали: "Хочешь ездить без ремонта - покупай иномарку, а хочешь приезжать к нам каждый месяц покупай русскую". Ребята, о чем вообще вы говорите, наш автопром давно себя изжил. У меня куча знакомых, которые через месяц-два после покупки наших авто их продавали.
***
Какие 190 км/ч, на Приоре за 140 уже колбасить начинает, того гляди улетишь. Да и качество сборки разочаровало. Сколько еще будут наш автопром позорить. Чтоб я еще ВАЗ взял, не дождутся
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Лада Приора-мнения?

#8 Непрочетено мнение от авео » 26 авг 2009 11:39

Последния пост,беше много показателен.Не,че съм се засилил да си купувам Приора,но ми беше интересно,какво мислите за нея. Между другото,същите негативни неща разправят и за Деу/Шевролет в другите форуми :-??
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#9 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 авг 2009 13:12

Доколкото знам Деу имат сборка и в Русия, която по качество едва ли е по-висока от тази на собствените им автомобили...
При многогодишната си работа с руски механици съм се убедил, че мнението ни за техническа годност/изправност рязко се различава...
Имам впредвид, че те действат повече като гаражни майстори (не искам да обидя тези, които извършват ремонти по гаражи с мерак).
Ако например един 'западняк' му е написано - след 1000 часа работа сменяш лагерите на тази помпа, западняка ще разглоби помпата, ще смени лагерите, и ще знае, че следващите 1000 часа няма да бере ядове с тази помпа.
Докато руснака директно ще заяви - ами тя още работи.
И след няколкостотин часа помпата ще сдаде багажа в най-неудобния момент и с най-непредвидими последици. След което ще бъде направен опит да се ремонтира с тел и лепило...... Така се поддържат и производствените мощности, като ергономиката е на последно място....
Съответно и качеството е много ниско - комбинацията от алкохол, лошо оборудване и психическо състояние си казва своето...
За качеството - след закупуване на нов руски автомобил лично трябва да се убедите в затягането на всички болтове и поставянето на всички законтрящи щифтове...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Daewoo_man
Минаващ
Минаващ
Мнения: 15
Регистриран: 25 авг 2009 21:51
Skype: nikola_rai4ev
МПС: Daewoo Espero
От: Бургас
Име: Никола

Re: Лада Приора-мнения?

#10 Непрочетено мнение от Daewoo_man » 26 авг 2009 18:58

Ами ако ми позволите малко да се отклоня от темата и да раскажа за попрвката с тел и лепило както казва slowtravеler.

Веднъж бях в Сибир и се качихме на един самолет и всички се качиха и понеже полета беше къс бяхме в един Ан 14 с плъзгаща врата и самолета представляваше фюзелаж с 2 пейки и пилотската кабина.И влиза пилата и затваря вратата обаче автомата не хваща бум втори път пак не хвана и така още 2 пъти накрая му писна завърза я с една тел и така летяхме на 500 метра във въздуха. :fubar: :fubar: И то тогава в Русия не съм ходил. :D :D

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 авг 2009 22:48

Ха ха - подобно нещо съм виждал с очите си на летище Варна.
Ил-96 се подготвяше за излитане. Аз бях на терасата (тогава бе разрешено стоенето там, а и ИЛ-96 не бяха забранени за полети в ЕС)...
Махнаха стълбите и пилота започна запуск на двигателите. Запалиха всички двигатели без No.1 (най-външния отляво).
Отвори се пилотската врата (която има самостоятелна стълба) и от там излезе униформен пилот (навярно бордния инженер), който в ръката си държеше чук, криейки го с тялото от пасажерите, които биха могли да го видят през прозорците.
Та тоя юнак отиде до двигателя, отвори с подскачане (все пак двигателя е на високо) един капак в долната част. Удари с чука някаква част (навярно заседнал клапан).
Затвори капака, качи се в самолета, запалиха двигателя и отлетяха, докато аз стоях с отворена уста ddmuhaha
Руска техника...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#12 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 сеп 2009 08:57

Офтопик:
slowtraveler написа:Удари с чука някаква част (навярно заседнал клапан).
Затвори капака, качи се в самолета, запалиха двигателя и отлетяха, докато аз стоях с отворена уста ddmuhaha
Руска техника...
Ето как изглеждат нещата през очите на собственик на кола след гаранционни ремонти:

Изображение
Надписа гласи "Не рекламираме ..................., а искаме истинско гаранционно обслужване"



Изображение
Надписите - "Аз изразходвам 20 литра на 10 километра. Няма стопове, мигачи, спирачки също няма след гаранционно обслужване от...."



Изображение
Надписа - "Тази кола е позор за ..."

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Лада Приора-мнения?

#13 Непрочетено мнение от авео » 05 сеп 2009 10:40

Офтопик:
По-добра антиреклама от това-здраве му кажи :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Chevrolet_Cavalier
Редовен
Редовен
Мнения: 173
Регистриран: 22 мар 2009 06:02
МПС: Chevrolet Cavalier
От: Montreal

Re: Лада Приора-мнения?

#14 Непрочетено мнение от Chevrolet_Cavalier » 27 сеп 2009 16:17

Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#15 Непрочетено мнение от Izparitel » 27 сеп 2009 19:25

Краш тест на Лада Приора. Тук нещата изглеждат нормални.




Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”