Лада Приора-мнения?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
lada2110
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 03 мар 2010 22:16
МПС: ВАЗ 21104
От: Лакатник

Re: Лада Приора-мнения?

#46 Непрочетено мнение от lada2110 » 04 мар 2010 10:33

Това с датчика за качеството на пътя е вярно... :rofl:
Да допълня че за тая цена дето си споменал е за базова версия в която има екстри дето в други коли най базовата версия ги няма, особено Дачията... Също Приора не е чак толко нов модел, просто е нов за нашия пазар, иначе се продава от 2007-ма... Някои от чарковете по мотора за западни на Приората, а инжекциона и други електроники са Бош още от 2110.
А и за возията да добавя, дори Лада 2110 вози по добре и от Логан, Сандеро, Шкода Фабиа(по стария модел, на по новия не съм се качвал)...
И преди това съм карал Лада и това с частите е проблем и при Лада, има и много ментета, но има не един магазин дето има оригинални и хубави части. И не на последно място здравината на окачването на Лада, което е може би най важното у нас, то просто е много трудно убиваемо...
Всеки си е направил избора за себе си кое му харесва, но се издразних каква плювня се излива, то ако беше така вече отдавна Автоваз да е фалирал, мина времето на комунизма. Важното е че те вървят напред, създават работни места, а ние у нас само знаем кое е болкук и какво кой ни е виновен та сме зле...
Айде че трябва и да се работи. :)

Разлики с предишния модел Лада двигател:
http://www.zr.ru/a/16191/
http://www.moto.zr.ru/a/16070

п.п Тоя разход на Калоса от подписа ти, дори на 2110 е много трудно постижим и дори при най-бруталните задръствания в София... :o Обикновено е около 8.5-9.0л./100км градско...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#47 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 мар 2010 10:53

lada2110 написа:... Всеки си е направил избора за себе си кое му харесва, но се издразних каква плювня се излива, то ако беше така вече отдавна Автоваз да е фалирал, мина времето на комунизма.
Не си далеч от истината - Автоваз за поредна година бе на загуба, рено доколкото си спомням отказа прякото финансиране и се замисли за изтегляне от Автоваз...
Единствено 'комунизма' ги спаси от фалит - тов.Путин удари едно партийно рамо. Което не попречи да се уволнят 28х.човека в края на миналата година...
http://news.expert.bg/?id=266539
lada2110 написа:....Тоя разход на Калоса от подписа ти, дори на 2110 е много трудно постижим и дори при най-бруталните задръствания в София... :o Обикновено е около 8.5-9.0л./100км градско...
Калосчето наистина гори доста. Не съм анализирал защо е така (маздата дето е с 50% по-мощна от него и доста по-голяма, гори по-малко).
Калосчето го кара жената само в най-бруталните задръствания (в най-големия трафик и около училищата на децата, дето задръстванията са повече от нормални) и навярно затова е такъв разхода (пък и май е малко по-мощно от ладичката)... Не съм изразходвал пълен резервоар за да го сравня с моето каране как ще е, но порядъка ще е някъде там...
Относно западните комплектуващи - приятел си купи чисто нова Нива, на 8х.км ЕКУ-то БОШ реши, че не може повече да работи с руската механика и сдаде багажа (в сервиза се майтапиха, че едно немско нещо да има в руската кола, и баш то да сдаде багажа) :D ...
Чакаха 1м за доставка на ново ЕКУ, след което колегата разкара моментално Нивата и си взе нормален автомобил..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#48 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 мар 2010 12:02

Рено може и да мисли за оттегляне, но първо трябва да намери някой готов да им изкупи дела! :) Впрочем, Путин им постави условие - ако искат да участват в увеличението на капитала, ако искат - не, но ще намалее процента на дяловото им участие и французите решиха да участват, но не с пари, а с технологии. За съжаление има един момент наречен "традиции", а те в Русия са ... (stres) Впрочем в България производен на него е израза "Където е текло, пак ще тече".
Самия мениджърски екип на АвтоВАЗ, когато трябваше да се пребори за помощ от държавата беше изготвил анализ в който се твърдеше, че качеството е плачевно, а в отношението с дилърите в Русия се действа с методите от едно време. Доставяни са им пакети автомобили не според конкретна заявка, а по 4 от тези, 7 от онези и в резултат сума коли залежават с години при дилърите.
Другаря Путин и вносните мита вдигна, но в крайна сметка АвтоВАЗ губи пазарен дял на руския пазар въпреки ниските цени - за сметка на марките, които сглобяват в Русия. Понеже са огромен пазар много водещи световни производители имат заводи за сглобяване в Русия и ако АвтоВАЗ не си промени политиката особено в областта на качеството скоро пак ще трябва да го спасяват.
По отношение на Рено - така са я докарали в работата с руските си колеги, че в момента са оценили "потенциала на Лада 2107" като изключително евтин автомобил и се предвижда след фейслифт да продължат да го произвеждат и за в бъдеще. ddmuhaha


П.П.:
Ако някой не вярва, чу руснаците са си решили проблема с качеството ето и "доказателства":

1. Гледайте внимателно дали има разлика между монтажния процес в Германия, Япония и Русия:

http://www.lada-kalina.ru/2007/

2. Ето какво могат фабрично новите и още неразработени Лади на паркинга на завода:

http://trinixy.ru/2008/02/22/kak_parkuj ... 43_mb.html

3. Без коментар:

Изображение
Последна промяна от Izparitel на 07 мар 2010 14:48, променено общо 1 път.

lada2110
Минаващ
Минаващ
Мнения: 44
Регистриран: 03 мар 2010 22:16
МПС: ВАЗ 21104
От: Лакатник

Re: Лада Приора-мнения?

#49 Непрочетено мнение от lada2110 » 07 мар 2010 14:43

Много е лесно човек да приема само информацията която му изнася:
"АвтоВАЗ" е основният производител и играч на пазара в Русия и когато вашият пазар се свива с 55% е много трудно да не сте в беда. Ние разбираме това, каза Гон.
И малко факти да подкрепят в какво се изразява загубата в крайна сметка:
http://rating.rbc.ru/article.shtml?2009/12/21/32657839

http://news.automedia.bg/read/9123.html

Бюджетния автомобил дето ще го правят уж да замести 2105 и 2107 е на основата на Лада Калина. ;)
А за ЕКУ-то изгоряло на Нивата, случват се и такива, работи върпос на късмет, проблем не на марка както казах по назад. Като се има в предвид че на други коли доста по страшни неща се сменят гаранционно и по скъпи...
И какво като правителството е финасирало Автоваз, че и не една други автомобилни компании бяха финасирани да не фалират далеч по страшно от Автоваз ама не плюеме, ама нали става въпрос за Лада... :rofl:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#50 Непрочетено мнение от Izparitel » 07 мар 2010 15:24

Странно, ако тук сме пристрасни и негативно настроени, а руските машини са добри и конкурентноспособни, то защо отношението на редовите руснаци към Ладите е крайно негативно?

АвтоВАЗ признался, что производит хлам, и выпускает продукцию не для потребителя.
Волжский автозавод признался в том, что выпускает автомобили "чрезвычайно низкого" качества. Об этом говорится в презентации бизнес-плана "АвтоВАЗа", которая была подготовлена к заседанию антикризисной комиссии под председательством вице-премьера Игоря Шувалова. Копия этого документа попала в распоряжение агентства Reuters.
По мнению заводчан, низкое качество автомобилей Lada объясняется и общим уровнем производства на "АвтоВАЗе", и низким качеством покупных комплектующих.

Кроме того, в презентации бизнес-плана автозавода говорится также о том, что существующая дилерская сеть остается "неэффективной", а восприятие марки у покупателей - "неудовлетворительным". Наконец, "АвтоВАЗ" фактически впервые признал, что сбыт ориентирован исключительно на возможности производства, а не на "заказ потребителя".

По прогнозам представителей автозавода, общий долг "АвтоВАЗа" на конец 2009 года составит почти 85 миллиарда рублей, но при этом предприятие пока так и не смогло "избавиться от высоких издержек" и разработать "эффективную систему управления затратами".
Минпромторг – «АвтоВАЗ» спасать бесполезно
Това е от икономическа гледна точка, иначе от политическа правителството удари рамо. В.Путин: Мы не можем допустить ликвидацию АВТОВАЗа . Впрочем, оказва се, че не било винивно остарялото производство, а АвтоВАЗ стал жертвой международного заговора.
Май трябва другите производители да се наговорят 30 години да не произвеждат нищо ново за да се поизравнят нещата и компенсират последиците от международния заговор "непрекъснато да въвеждат нови модели".

Впрочем ето как руснаците виждат начина да се борят с конкуренцията - "АвтоВАЗ", "ГАЗ" и Sollers хотят отомстить конкурентам и усложнить доступ в Россию для Daewoo Nexia и Matiz и АвтоВАЗ не пустит Daewoo в Россию. Интересна е гледната точка на производителя - Точка зрения. Вся беда "АвтоВаза" не в "плохих" машинах, а в том,что покупать их некому !!!

Поне според мен, дори и без върхови постижения, ако оправят качеството и произвеждат що-годе надежден автомобил на ниска цена, мисля, че ще имат клиенти. Нормално е след толкова "подпиране" руския производител да изпревари всяка чуждестранна марка, взета поотделно, но Toyota обогнала «АвтоВАЗ» по выручке за 2008 год, став лидером российского рынка

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#51 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 мар 2010 17:50

Има една разлика - ето колега, който има 3 лади във фирмата се хвали, че от колите за 60-80х.км се проявил само един дефект - смяна на шайба....
Това ми напомни за разговора с едни украинци, които коментираха Таврията ми, която бе на около 40х.км...
Та украинците ме попитаха кога съм правил основен ремонт.
На моя учуден отговор - 'ами колата по принцип е сравнително нова, за какъв основен ремонт говорим' (въпреки множеството други ремонти не бях правил основен ремонт), украинците разбиращо коментираха -'еее това е така, защото колата е за износ, иначе е нормално на около 30-35х.км двигателя да създаде проблем'.....
Прав си, че все още Лада държи първенството, но то е предимно заради особено атрактивната цена, високите мита (над 100%) за чужди автомобили и държавната поддръжка (в Москва често се срещат служебни лади между лексъсите и мазератитата).

http://rating.rbc.ru/articles/2010/01/1 ... 5/32676941

Но по същата логика може да започнем да хвалим китайските автомобили, защото в Китай са на първо място....

Не съм сигурен дали общо произведените в Русия чужди марки вече не превъзхождат като количество произведените от Автоваз...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#52 Непрочетено мнение от Izparitel » 10 мар 2010 22:27

Lada през Февруари – пак катастрофа
Февраль 2010 года показал – Волжский автозавод, несмотря на всю поддержку со стороны государства, по-прежнему находится в глубочайшем кризисе. В прошедшем месяце российский автогигант сумел продать всего 20 245 автомобилей. Это сразу на 31% хуже, чем в феврале 2009 года. Напомним, что в январе продажи Lada упали на 41%, но тогда столь печальные результаты объяснялись длительными новогодними праздниками и временной приостановкой программы льготного кредитования.
...
С две думи проблемите продължават. Обаче се очаква да избият рибата с т.нар Новая Lada Классика за 99 000 руб. . Че си е класика е вярно, но все-пак това са около 5 000 лева сметнато през курса на БНБ. Изображение

Павел
Минаващ
Минаващ
Мнения: 17
Регистриран: 07 яну 2009 20:43
МПС: Daewoo Lanos
От: София

Re: Лада Приора-мнения?

#53 Непрочетено мнение от Павел » 20 мар 2010 14:33

Лично аз мисля, че Приора си е напълно нормален автомобил за тази евтина класа. Аз я виждам като подобрение на това което представляваше 110 въпреки неговите дефекти. Не съм се возил или влизал в такава но екстериора и е изработен качествено и красиво. На вид от близо не отстъпва по никакъв начин на нови коли от същата класа. За това не разбирам на каква морална база идват обидите за морално остаряване.

Вярно, че не се стремят да създават иновации и дизайн като други чужди марки но дали това е от върхово значение там където пътищата са лоши? На мен ми е смешно как у нас специално за колите /но не само/ е развит такъв огромен стремеж за марково принадлежене, че бедните хора си взимат Ауди и БМВ при първа възможност. И после ежедневно паркират новопридобитата си гордост с огромните си лъскави джанти в 20 сантиметровата кална локва пред блока. Това дори не е ограничено за покупатели на луксозни марки. Толкова сме се забравили, че се е зародила стигма към марки които продават нови коли направени действително за нашата реалност в България.

Павел
Минаващ
Минаващ
Мнения: 17
Регистриран: 07 яну 2009 20:43
МПС: Daewoo Lanos
От: София

Re: Лада Приора-мнения?

#54 Непрочетено мнение от Павел » 20 мар 2010 14:59

Ще дам и един пример за кола евтин клас която сигурно тотално превъзхожда Приора, Логан и Сандеро във всякакви области но не може и няма да се наложи защото просто у нас не се харесва. Саманд.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#55 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 мар 2010 15:29

Нямам абсолютно никакви наблюдния върху иранските автомобили.....
Не бих си взел такъв (като оставим настрана дизайн и функционалност - не съм карал и виждал такъв автомобил наживо ) защото:
Ремонтната база е слаборазвита (колко са сервизите, които са чували и ремонтирали такъв автомобил).
Резервните части 100% се доставят бавно/трудно и нямат заместители (Иран в момента е отрязан много сериозно от света, и не се знае дали въобще ще можеш да си вкараш резервна част).
Едва ли можеш да намериш някаква резервна част в автоморгите поради изключително слабото разпространение на тази марка.
Донякъде горното важи и за новите Лади...

Едва ли на повече от 30% от хората въпроса е за 'марково притежание' в смисъл 'абе я виж какъв съм можещ'.
Просто като се качиш на един 'по-марков' автомобил, виждаш разликата в пътно поведение и удобство...
И хората предпочитат да вземат един 'по-марков' стар автомобил, отколкото нов, но 'не-марков'.
Прост пример - Калоса го бях взел преди 2г. Колата бе 3 годишна, с всички екстри за модела.
Преди 1г взех за около 6месеца едно БМВ 325ТД 92г (бе 18 годишно).
Та БМВ-то стоеше по-добре на пътя, имаше двузонален климатроник (Калоса - климатик), борд компютър (калоса - няма), бе по-мощно, но по-икономично, и по-удобно от Калоса.
И бе на 1/3 от цената на Калоса...
Вярно, че бе доста стар автомобил, и затова след свършване на работата, си отпътува към новия си собственик (една жена).
Ако търсих единствения автомобил за семейството (каквато навярно е възможността на голяма част от семействата) - избора навярно би ми бил към 'по-марков' автомобил, просто защото 'по-марков' за мен в повечето случаи означава 'доказал качествата си' автомобил.

П.С. лошите пътища не са повод за лоши автомобили... Би ли споделил колко издържа една Лада без ремонт на ходова част по нашите пътища... И колко издържа двигателя без ремонт.
Защото ми се струва, че по този параграф 'марковите' автомобили стоят много по-добре на нашите пътища от 'незнайните' марки..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Лада Приора-мнения?

#56 Непрочетено мнение от авео » 21 мар 2010 01:20

Нещо се отплеснахте от темата. Въпреки десетките мнения,няма нито едно от първа ръка,така че,колко е лоша или хубава Лада-та,можем само да гадаем.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#57 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 мар 2010 02:18

Има доста мнения на руснаци за Приора - интересно е да се почетат. Явно детските болести на модела още не са преодолени.
Отзывы владельцев ВАЗ Priora
Ето адреса на машиния преводач на Гугъл:
http://translate.google.com/?hl=bg#
Мисля, че въпреки, че превода не е идеален става ясно какво е писал автора.
Машинен превод на отзивите.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Лада Приора-мнения?

#58 Непрочетено мнение от The Stig » 11 апр 2010 02:00

Не един път съм се возил в Приора. И просто не мога да си създам мнение за колата. Не съм се качвал в по безлична и скучна кола(напълно разбираемо в предвид цената и предназначението на автомобила). Иначе две неща ми направиха впечатление- изключително неудобните седалки(руските инжинери явно не са чували за ергономия) и много доброто отопление.
Иначе в този ценови клас бих избрал изпитаната вече френска технология- Дачия(някой ако следи АутоБилд знае колко са учудени немците от издръжливостта и качествата на автомобила.) Но нито Дачия, нито Лада могат да стъпят на пръста на Ланосчето. (shofiro2)
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Лада Приора-мнения?

#59 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 апр 2010 21:41

Нещо интересно при производството на АвтоВАЗ! Ако един руснак от АвтоВАЗ dd46 произвежда годишно около седем Лади, то един кореец от Кия произвежда близо 32 коли:

Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Лада Приора-мнения?

#60 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 апр 2010 21:45

Таблицата не означава, че руснаците са по-мързеливи (поне пряко не го показва).
В единия случай (долната част на таблицата) имаме високотехнологичен и автоматизиран процес, който се контролира от малко хора...
А в другия - яко бачкане от орда работници, защото няма автоматизация, ама както се казва 'файда няма'.... :D
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”