За скоростта с която се движим по пътищата.

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

За скоростта с която се движим по пътищата.

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 юли 2009 23:24

Днес постнах тук едно клипче в което автомобила се движеше с 300 км/час и се наложи да спира аварийно, а в следващия клип става въпрос за пет пъти по-ниски скорости - около 60 км/ч. Оказва се, че едно превишение на скоростта с 5 км/ч може да доведе до съвсем неочакван резултат и неприятни последици.

http://vbox7.com/play:9a8a912e&al=1&vid=2633177

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#2 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 юли 2009 10:07

Клипчето е супер....
Съвсем проста математика - няма лъжа няма измама...

Но за мен е по-важно съобразяването с обстановката, отколкото конкретната скорост.
Защото на този принцип може да решим да караме с 5км/ч - няма да има загинали, но няма и да има ефективност от автотранспорта...
Например вчера пътя Бургас-Варна бе много натоварен (почти постоянни колони между Варна и Камчия). И се намери един юнак с БМВ, който караше с около 60-70км/ч по правия участък, принуждавайки колоната да го изпреварва рисковано заради тежкия трафик.
Ако си се движеше в ограничението 90км/ч нямаше да има толкова рисковани ситуации.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 дек 2011 11:31

Изображение
Магистралите са конструирани за движение с по-висока скорост, казват транспортни специалисти.
в. 24 часа написа:Да се вдигне максималната скорост за движение на автомагистрала на 140 км/час. Това е записано в промените на закона за пътищата, подготвени от пътната агенция и обявени от ресорното Министерство на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).
Ако предложението се приеме, вече и официално от София до Пловдив ще пътуваме с колата за малко над един час.
В момента по аутобаните в България може да караме с до 130 км/ч.
"В предложението има резон", коментираха за "24 часа" транснпортни експерти. Конструктивно новите магистрали били сметнати за движение със 160-170 км. "Какъв е смисълът да даваме толкова пари за европътища, а да ограничаваме скоростта", питат поддръжниците на по-бързото каране и цитират факта, че в Германия няма ограничение на скоростта. Освен това у нас щял да се намали и конфликтът между водачите и катаджиите. Сега ограничението масово не се спазва и това е предпоставка за корупция. Изключително важно е обаче да стане ясно, че предлаганата скорост до 140 км в час се отнася само за леките коли, а не за автобуси и товарни автомобили, казват специалистите.
Дали?
Ако стане наистина ще започне осезаемо да ми липсва 6-та скорост защото съм с късата скоростна кутия.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#4 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 дек 2011 12:43

Според мен това не е приложимо в БГ...
Нямаме културата на движение...
Преди 3-4 дни в пристъп на безразсъдство стигнах по магистралата от Шумен до Варна за под 30 минути...
До ОМВ-то около Шумен - с около 215км/ч, след това намалих до Варна с около 190км/ч. (не съм смъкнал GPS данните да видя по-точните данни).
Нямаше натоварване на пътя, но това не попречи да 'чакам' две изпреварвания около 4-5 минути: ТИР се движеше паралелно с друг ТИР с 90км/ч в продължение на километри (не минах през свободната аварийна лента). А второто - някакъв Мерцедес изпреварваше мнооогоо бавно, но той се изнесе по-бързо като ме видя.
Участъка около Шел поради изключително износения и неравен асфалт изисква голямо внимание при висока скорост..
Повечето шофьори там караха с под 100км/ч...

Та ще ми разправят, че ще вдигат скоростта - по-добре да оправят пътищата, за да може поне да се кара с разрешената скорост.
Бях писал някъде из форума - в Гърция без нарушения с разрешена скорост 120км/ч (на някои участъци - 130км/ч) правиш средна скорост 120км/ч без никакво напрежение и среден разход около 7л/100км.
В България без спазване на правилата (непрекъснато нарушения), с много нерви и юркане докарваш 100-110км/ч и разход 9л/100км...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
djokki
Активен
Активен
Мнения: 758
Регистриран: 07 юли 2009 17:50
МПС: Kalos C20XE, Lanos 2.0i и др
От: България,Стара Загора
Име: djokki

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#5 Непрочетено мнение от djokki » 12 дек 2011 18:12

Аз съм "за" вдигането на максималната скорост! 8)

Потребителски аватар
ivobivo
Напреднал
Напреднал
Мнения: 396
Регистриран: 19 юни 2009 21:27
Skype: ivaylo.filipov
МПС: Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T
От: София
Контакти:

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#6 Непрочетено мнение от ivobivo » 12 дек 2011 22:54

И аз съм да се увеличи максималната скорост по пътищата, но на годишен технически преглед да се минава само като в Германия...и да видим колко коли ще останат по пътищата ни тогава. Не искам да виждам пред мен някоя 15 годишна 2.0 литрова Вектра да ми се клати като някоя рибарска лодка в най-страшната морска буря защото амортесьорите са и били за смяна още преди 30 хиляди километра :hai:
Да не говорим, че състоянието на нашите жалки магистралки е много далеч от немските аутобани...и със вдигането на максималната скорост от 130 на 140 като ББ ни пусне магистралата София-Бургас ще си спестил цели едни жизнено важни 11.5 минути за да стигнеш до морето...защото разстоянията в BG не са като в Щатите или Канада :dknow:
(shofiro2)До тук - толкова Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!
Изображение 2009 Chevy Lacetti SW 2.0TCDi CDX M/T (Лъчко)
Изображение 2001 Suzuki GSX 750F Katana (Сузана)

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#7 Непрочетено мнение от stinbg » 13 дек 2011 00:13

Че то сега по магистралата скоростите са 90 км в дясна лента и 140+ в лява, кой кара със 130 ( цитирам магистрала Тракия - там проблем няма да се кара и с 200+ с малки изключения ).
То с тия цени на горивата по-скоро ще паднат скоростите отколкото да се качват, преди години като си карам със 100-120 по Тракия ме изпреварваше всеки 2-ри, а сега от Бургас до София не ме изпреварват повече от 5-6 коли. Тя разликата от 90 до 130 е има няма 40 лева бензин, но пък за 1 час разлика :ches: кой изкарва по 40 лева на час?
Life's a journey, not a destination

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: За скоростта с която се движим по пътищата.

#8 Непрочетено мнение от botzi » 16 дек 2011 19:54

На мен ми прави впечатление, че вече и по-скъпите и по-бързите коли не дават много газ.Може да дигнат висока скорост епизодично,ама като видят че стрелката за горивото почва рязко да пада и намалят.Спомням си преди 2г. със 140 постоянно разхода ми на метан беше 5лв./100км. :lol:

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”