Камери за контрол на движението

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Камери за контрол на движението

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 апр 2009 01:10

Преди няколко дни се прибирах в час пик по Ботев в посока Централна гара. Сега по него, заради затворената Опълченска е малък ужас. Лентите са три, но едната е за трамвая, а най-дясната е неизползваема заради паркирали коли. Та приближавайки кръстовището със Сливница се движех по трамвайната линия /трамваи почти няма заради спирането им във връзка с копаенето на метрото/. На спирката преди кръстовището няма паркирали коли и се върнах в лентата за наляво. Докато се връщах фиксирах камера която беше насочена право срещу мен. Понеже е преди кръстовището, а не след него сигурно дебне за движение по трамвайната линия - насочена е по средата между трамвайната линия и лентата до нея.
Оказа се, че и по Сливница са наслагали камери. Има ги със сигурност и на кръстовището с Опълченска и Сточна Гара, но предполагам и по другите към Люлин също. Разбрах, че били наслагали и по Дондуков. Има ги и пред Централна гара. Старите трасета си бяха от ЦУМ до Орлов мост и от Ректората до Петте кюшета, но вече май слагат навсякъде. Беше някога времто, когато имаше само една камера на Хемус синхронизирана с червения цвят на свтофара.
В службата понякога идват честитки за служебните коли и ми прави впечатление, че идват с месеци закъснение. Човек докато се усети може да са му нащракали 10-тина снимки. Онзи ден един познат се похвали, че получил честитка за настъпана Стоп линия пред Ректората /очевидно нарушение с ВИСОКА степен на опасност/.
Мислех, че от камерите няма измъкване, но някои са му намерили цаката. Намират някоя дама дето не кара кола, но има книжка и срещу известно заплащане се съгласява да заяви, че тя е карала колата. Правят и акт, но не го плаща тя, а виновния и понеже не кара кола не и пука за отнетите точки.
Така, че умната!
Съвета ми е, ако колеги от провинцията често идват с коли в София да си обновят файла за спиид камерите в GPS навигатора, че дори за софиянци е трудно да спазват правилата в задръстванията, а още по-трудно е за някой, който не познава добре града, знаците нацвъкани навсякъде и местата с камери. Запищи ли навигатора - внимавайте снима Ви камера.
Сега чакам да видя колко пъти ме е снимала въпросната камера на Ботев и Сливница. ddad

pepe
Редовен
Редовен
Мнения: 165
Регистриран: 09 дек 2008 19:48
МПС: Chevrolet kalos sedan
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#2 Непрочетено мнение от pepe » 19 апр 2009 21:05

Не му се притеснявай толкова .Тук във Варна също има много камери- кажи речи на всяко кръстовище и на входовете на града.Имам познат който работи в пътната полиция и се занимава точно със следенето на камерите.Та той ми каза ,че при този трафик е много трудно да се хванат всички нарушения и затова правели следното: набелязват си някой и го следят :geek: през няколко кръстовища.Така че дано да не се попада под зоркия поглед на дежурните зяпачи и естствено карайте по правилата - до колкото е възможно разбира се ;)

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#3 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 апр 2009 21:42

Във Варна още не съм чул някой да е получил честитка със снимка....
Пък за контрол за настъпване на маркировка не може да става въпрос - все още няма такава :-))
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 апр 2009 21:52

Нали знаете лафа:
- За сега в София, а за в бъдеще и в другите градове на страната.

Тук категорично се правят снимки и видеозаписи. Знам за доста хора получили "честитки".
Според мен е полезно да ги има камерите - дисциплинират /съдя по себе си/, ефекта е все-едно са се появили катаджии на пътя.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#5 Непрочетено мнение от sasho » 20 апр 2009 23:38

Спокойно мога да очаквам значи албум със снимки (stres)
Изхода с дамата шофьор ми хареса,майка ми не е карала от 20 години-ето я моята дама за актове ddmuhaha

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#6 Непрочетено мнение от Ilyan » 21 апр 2009 08:44

sasho написа:...майка ми не е карала от 20 години-ето я моята дама за актове ddmuhaha
Много благодаря за идеята?
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#7 Непрочетено мнение от Izparitel » 21 апр 2009 19:19

sasho написа:Изхода с дамата шофьор ми хареса,майка ми не е карала от 20 години-ето я моята дама за актове ddmuhaha
Само да се подстриже малко за да прилича от далеч на външен вид на теб. (haha)

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#8 Непрочетено мнение от newcomer » 23 апр 2009 00:05

Въпросното не го ли отмениха със закон или само се обсъждаше- т.е. собственика на колата да си отнася актовете от снимки? В крайна сметка така и трябва. Ти си нарушил правилата, пък викаш друг да поема отговорност за твоите действия.
(boi)

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Камери за контрол на движението

#9 Непрочетено мнение от Fantomasss » 23 апр 2009 08:30

newcomer написа:Въпросното не го ли отмениха със закон или само се обсъждаше- т.е. собственика на колата да си отнася актовете от снимки? В крайна сметка така и трябва. Ти си нарушил правилата, пък викаш друг да поема отговорност за твоите действия.
(boi)
Ако обаче ти си дал колата си да я кара твой приятел да си свърши работата и го снимат в нарушение, бая гадно ще ти стане да му платиш глобата и да ти вземат от точките,нали? Ти как ще го накараш твоя човек да си плати нарушението, и дори да ти даде сумата по глобата, взетите точки са от твоя талон. ddcomp Или си мазохист... :x ddpom ddad
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#10 Непрочетено мнение от sasho » 23 апр 2009 14:19

Абе тъпотия и недомислица от секаде! dd46

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Камери за контрол на движението

#11 Непрочетено мнение от slowtraveler » 23 апр 2009 20:21

Защо да е недомислица? Друг ли вариант предлагаш?
Ако няма вариант да се глобява водача, а се глобява само собственика, нали сте наясно, че собственика на транспортна фирма никога няма да може да кара самостоятелно автомобил ddmuhaha
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#12 Непрочетено мнение от newcomer » 23 апр 2009 21:16

Офтопик:
За да предоставяте колата си на някого, трябва да попълните пълномощно. Тогава можеш да имаш претенции, ако другия водач наруши правилата. Като искаш твоя приятел да си свърши работа, закарай го ти. Ако ли не, поеми си отговорността, за това, че му предоставяш личния ти автомобил.
Освен това, случая който аз визирах е когато ти си нарушил закона и караш друг човек да си даде талона.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Камери за контрол на движението

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 апр 2009 21:23

newcomer написа:За да предоставяте колата си на някого, трябва да попълните пълномощно. Тогава можеш да имаш претенции, ако другия водач наруши правилата. [/offtopic]
Само това оставаще да попълвам пълномощно на жена си.
Впрочем интересно ми е как ли стоят нещата когато колата е съсобственост на няколко души. По Татово време имах 20% от кола, която беше съпружеска собственост на родителите ми. Та как - за мен 1/5, а за останалите по 2/5 ли ще е глобата? А точките?

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Камери за контрол на движението

#14 Непрочетено мнение от newcomer » 23 апр 2009 21:29

Офтопик:
Izparitel написа:
newcomer написа:За да предоставяте колата си на някого, трябва да попълните пълномощно. Тогава можеш да имаш претенции, ако другия водач наруши правилата.
Само това оставаще да попълвам пълномощно на жена си.
Това можеш да направиш още при регистрацията на автомобила в общината- да упълномощиш и други лица да управляват автомобила ти.
За времето преди 89та година е безсмислено да се коментира.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Камери за контрол на движението

#15 Непрочетено мнение от Fantomasss » 23 апр 2009 22:16

До сега нито веднъж не са ми искали пълномощно за колата която карам, когато са ме спирали (Полото е на жена ми на името ). Значи и не е задължително да имам такова, иначе да ме бяха спукали от актове, а и не само мен. В такъв случай мога да посоча че колата е била управлявана от Филанкишията. А какво става ако колата ми е била открадната и снимана, но аз не съм подал жалба, защото на сутринта си я намирам там, където е била паркирана от мен вечерта и не съм знаел че е била карана? (аз ще имам подозрения по липсата на гориво да речем, но...).... :x Много са относителни нещата, за това мога да посоча за водач кой ли не и това е правилното, а ако посочения не е съгласен, това вече е друга работа.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”