Pazardjik Reality

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

Pazardjik Reality

#1 Непрочетено мнение от mitochkata » 24 яну 2008 21:32

Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#2 Непрочетено мнение от ogi » 24 яну 2008 21:43

Айде и ти... :( Това в Пазарджик, или в София? Каско имаш ли?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#3 Непрочетено мнение от mitochkata » 24 яну 2008 21:49

В Пазарджик на 500м. от нас :( Имам каско, оправих се с тях, разбрахме се да ми пращат срещу фактура. Утре ще я карам на тенекиджия да я поизчука малко и в събота влиза в бояджийницата. Направо нямам думи... излишни разправии. Между другото този който ми прави огледа ми писа задната врата за сменяне и само за информация тя струва около 500 лв. необорудвана!
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#4 Непрочетено мнение от ogi » 24 яну 2008 21:51

Не ти ли направиха вторичен оглед? Колко е общата оценка за ремонта и какво ще правят реално? Иначе и мен ще ми осребряват по фактури, но на около 90% от стойността ще излезе...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от mitochkata » 24 яну 2008 21:59

защо на 90%? ами казаха ми да си ида при мой маистор и да им донеса после фактурите с някакви работни карти т.е. колко часа е работил майстора по дадения детайл и някакви такива!
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#6 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 яну 2008 22:15

mitochkata написа: задната врата за сменяне и само за информация тя струва около 500 лв. необорудвана!
:roll: Аааа тва хич не е добре.Зех да са шашкам вече ,абе кви са тея цифри.Абе на опел астра 2000г вратата у автоморгата е 100лв.Май ще продавам нубирка на загуба.Тва ако вратата е 500лв кво остава за предно стъкло ,5-та врата,еърбеци, ЕКУ-шибана работа!

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#7 Непрочетено мнение от mitochkata » 24 яну 2008 22:24

Незнам и аз, добре че имам Каско, защото иначе можеше и така да си карам, със сгънати врати да ти кажа чесно :) той ремонта ще ми легне златен 500 лв. врата около 100 лв. за изчукване и около 200-300 лв. боядисването ... смятай....
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#8 Непрочетено мнение от ogi » 24 яну 2008 22:35

Vesko1 написа:
mitochkata написа: задната врата за сменяне и само за информация тя струва около 500 лв. необорудвана!
:roll: Аааа тва хич не е добре.Зех да са шашкам вече ,абе кви са тея цифри.Абе на опел астра 2000г вратата у автоморгата е 100лв.Май ще продавам нубирка на загуба.Тва ако вратата е 500лв кво остава за предно стъкло ,5-та врата,еърбеци, ЕКУ-шибана работа!
Веско, въобще не си прави експерименти, а си направи Каско, за да не се видиш в чудо... Виждаш какви са цените за ремонт, тази кола не е толкова стара, има още много компоненти, които се произвеждат чисто нови и си струват доста, отделно, че не можеш да намериш мнго части втора употреба, поради ниската и засега популярност. Недей да сравняваш с ремонт на дърта Астра примерно... При мен специално високият разход е защото е във фирменият сервиз и там не си играят уж - наблягат на смяната, а не на закърпването, или оправят нещата по регламентирани процедури и профи техника, а не "мажи кит, да запълни, пък ако ще да гние после", като гаражните майстори. Ако нямах каско, едва ли бих си позволил да я нося на такъв ремонт. ...то не че се знае какво ще стане накрая де, но...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#9 Непрочетено мнение от Vesko1 » 24 яну 2008 22:43

Май ще се прави каско ...на 4 вноски! :oops: Абе аз имам чувството ,че нарочно застрахователите наемат някои да драскат по колите ,със дърти "таралясници" да се набиват отзад на СКЪПИ коли...има и нов хит-такси което е вече на 10 години малко преди да отпадне от таксиметрова дейност да те удари леко ,за да може таксиджията да си вземе каското преди продажбата в автоморга на бившето си такси.Така че отваряйте си очите на 4!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#10 Непрочетено мнение от авео » 24 яну 2008 23:27

Vesko1 написа:Май ще се прави каско ...на 4 вноски! :oops: Абе аз имам чувството ,че нарочно застрахователите наемат някои да драскат по колите ,със дърти "таралясници" да се набиват отзад на СКЪПИ коли...има и нов хит-такси което е вече на 10 години малко преди да отпадне от таксиметрова дейност да те удари леко ,за да може таксиджията да си вземе каското преди продажбата в автоморга на бившето си такси.Така че отваряйте си очите на 4!
Този"хит" беше преди 10години. Колко мислиш,че е каското на 10 годишна кола? Не повече от 400лв. В доверените сервизи са същите мърлячи, като в малките сервизи,ако си мислите,че всичко,което се пише за ново е ново-много се лъжете.Ще се учудите,че една кутия боя може да е 1000лв,но съм го виждал с очите си.Разбира се това не ви бърка ,щото нищо не плащате.За това е най-добре варианта-оправяне на щетата в техен сервиз,в останалите случаи си все леко прецакан.

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#11 Непрочетено мнение от mitochkata » 24 яну 2008 23:43

Аз малко късно се сетих да звънна на 1 приятел, вече след като бях отишъл в Лев Инс , той щеше да ми уреди да ми напишат най - високата степен на щети - 4! което ще рече смяна! и щях да я оставя в техен сервиз...ама не се сетих и сега е късно,сега трябва аз да се занимавам с майстори и т.н.А пък ми писаха само задната врата за смяна предната за изчукване, калника и прага само за боядисване.
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Потребителски аватар
mitochkata
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 02 яну 2008 15:06
Skype: mitet0
МПС: Daewoo Nubira I 1.6i
Контакти:

#12 Непрочетено мнение от mitochkata » 25 яну 2008 16:50

Днес сутринта я закарах на тенекеджия.Преди малко я взех, много съм доволен.Но пък и цената от 100 лв. ...но няма как по добре 100 отколкото 2 по 500 за врати :)
Daewoo Nubira 1.6 16V hatchbag

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”