Гаражи за нашите автомобили

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Деу
Редовен
Редовен
Мнения: 109
Регистриран: 01 окт 2008 12:06
МПС: Daewoo Nexia 1.5 16 hatch back
От: Vratsa

Re: Гаражи за нашите автомобили

#16 Непрочетено мнение от Деу » 18 яну 2009 01:03

Дано да не се случва, но преди време няколко пъти ми разбиваха жигулата. Абе, откраднаха сандъка с инструменти. По-лошото е, че не бяха мои.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Гаражи за нашите автомобили

#17 Непрочетено мнение от Izparitel » 18 яну 2009 07:26

Е, при мен заминаха не само инструментите на колата, но и много други, защото щях да ги ползвам. Но пък не я разбиха, а изключиха алармата и врата. Е отключването е било малко грубо и леко са смачкали врата. (sorry)

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Гаражи за нашите автомобили

#18 Непрочетено мнение от Darlin` » 18 яну 2009 11:09

Авео, при нас положението е, че ако не си паркирал до 17:15ч вече е късно да си намериш място. Всичко е гъч отвсякъде. Като доста от колите са хубави - баварци, нови хонди, кайени и т.н.
Но пупупупу да не става все пак де.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Гаражи за нашите автомобили

#19 Непрочетено мнение от sasho » 18 яну 2009 11:14

Darlin` написа:Авео, при нас положението е, че ако не си паркирал до 17:15ч вече е късно да си намериш място. Всичко е гъч отвсякъде. Като доста от колите са хубави - баварци, нови хонди, кайени и т.н.
Но пупупупу да не става все пак де.
При нас е идентично,но с по-късен час.Ако си дойдеш след 8-на улицата запушваш някой и така..

Потребителски аватар
Beast
Редовен
Редовен
Мнения: 255
Регистриран: 12 май 2008 13:18
Skype: kamencvetkov
МПС: BMW E36
От: Варна

Re: Гаражи за нашите автомобили

#20 Непрочетено мнение от Beast » 18 яну 2009 14:58

Мойта подобна като на Darlin историята.
В началото беше в подземен гараж (45лв. на месец), но ми идва твърде далече - 300м.
Неудобното идва от зимата. Друго си е да е паркирана до нас, от входа директно в нея и обратното. Нямаго това мръзнене и борене с виелици и дъжд и т.н.
А лятото си беше екстра, колата е охладена, а не да влезнеш в нея и да започнеш да се потиш веднага и да ти пари волана когато го хвашташ. Също така се пази и от градушки. Миналото лято имаше една градушка където направи вдлъбнатини на всички открити коли, а моята си беше в гаража и нищо и нямаше.
Лятото пак ще я водя там. Но зимата горката по цяла вечер брои звездите и трепери на кучешкия студ само за да ми е добре на мене.
Кога жената ще е така жертвотовна за тебе? ddmuhaha
Lanos 1.4 SE SOHC

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Гаражи за нашите автомобили

#21 Непрочетено мнение от slowtraveler » 18 яну 2009 17:53

Моята я държа на вътрешния открит паркинг на бизнес сграда срещу блока където живея - просто пресичам булеварда пред нас. След работно време само моята и още една кола нощуват там. Плащам им 40лв на месец, но е денонощно охраняем, добре осветен и е с видеонаблюдение - досега проблеми нямам. Предпочитам бизнес сгради за паркиране, защото при паднал сняг винаги почистват изхода и връзката с булеварда, докато вътрешните паркинги пред блока обикновено се зариват от снегорините....
Калоса стои пред блока или пред съседните блокове - където се намери място.
Относно кражбите и вандалщината - по принцип се надявам на застраховката на колите - но дано не се наложи да я ползвам...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Гаражи за нашите автомобили

#22 Непрочетено мнение от Izparitel » 08 юни 2011 16:31

Подземните гаражи крият и някои рискове

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Гаражи за нашите автомобили

#23 Непрочетено мнение от The Stig » 08 юни 2011 16:49

Мдаа, никой не е могъл да излезе. Само един G500 спокойно напуснал "басейна", разбираемо защо... :)
Изображение

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Гаражи за нашите автомобили

#24 Непрочетено мнение от Proximus » 09 юни 2011 14:20

Да се разпиша и аз в темата. Авеото и то стои в гараж... :) строен преди 30+ години, за Ладата на дядо ми. Разбирайте че и ширината му е като за Лада и при влизането вътре си трябва известен тренинг. Иначе гаража си има ток, и като изкарам колата отпред мога преспокойно да си я почиствам от вътре. В гаража държа и зимните гуми, разни препарати за чистене, течност за чистачки.. такива неща :) По време на ремонт е готино, защото можеш да го тъпчеш постепенно с боклуци, и едва тогава да извикаш камион да ги събере.

Малко е кофти есента като я вкарам в гаража мокра и не я карам, че с дни не може да изсъхне. Друга неприятност е борбата с разни хорица дето си мислят че няма проблем да паркират пред гаража за една вечер. Ако не са си оставили телефон, или не мога да ги намеря за няколко минути, им изпускам по някоя гума. На няколко пъти са ме забавяли почти фатално, карайки ме да търся такси. И тогава са намазвали и по някоя щета.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Гаражи за нашите автомобили

#25 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 юни 2011 14:36

Със смяната на жилището преместих мястото на паркиране...
Сега съм във вътрешен двор заедно с още 20-30 автомобила...
Пред вратата с катинара никой не спира, защото е видно, че е голям вътрешен паркинг.
Но възникна друг проблем - котките и гларусите....
В началото котките почнаха разузнаване на новия обект. След това почнаха да се катерят и пързалят по колата.
И от време на време - да пикаят около чистачките - там, където е въздухозаборника за вътрешния въздух.
Което явно раздразни гларусите, и те почнаха да обстрелват колата.
След като една сутрин видях едно огромно течно л...но на предния джам, в което явно бе стъпила и подхлъзнала котката (защото имаше следа от котешки задник до долу на стъклото), реших, че трябва да взема някакви мерки....
Накупих червен лют пипер, черен пипер и поръсих колата...
След което взех един спрей против котки и кучета...
Посещенията рязко намаляха, но все още виждам котешки лапи по стъклото от време на време...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Гаражи за нашите автомобили

#26 Непрочетено мнение от The Stig » 09 юни 2011 15:23

Ами да кажа и аз... Ланосчето редовно почива в сенчест и хладен гараж(разбира се, когато съм си на Белене). Гаражът е правен за семейното Алеко(Бог да го прости..) и е достааа просторен- вътре държа гуми и всякакви масла, чарколяци и такива работи, а и между другото има 2-метрова каца за вино, която сега е празна :lol: .
Иначе като стои навън- пияни студенти, котки, прилепи(вместо гларуси :lol: ), винаги има кой да псуваш рано сутрин. :)
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Гаражи за нашите автомобили

#27 Непрочетено мнение от slowtraveler » 09 юни 2011 15:48

Офтопик:
The Stig написа:... прилепи(вместо гларуси :lol: )...
То верно, че 'наЩУ село е най-голямото', ама не може да става въпрос за сравнение с гларусите поради 2 факта:
1. гларуса при едно 'освобождаване' сигурно олеква с около 100-200гр, разпръсква го колкото може, и е съставено от много агресивни боклуци поради това, че е всеяден
2. гларуса използва като оръжие това освобождаване и нанася удар 'целево'... т.е. нарочат ли те - за 10 минути ставаш неузнаваем :rofl:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Гаражи за нашите автомобили

#28 Непрочетено мнение от Izparitel » 09 юни 2011 16:08

Моята гараж не е помирисвала, но все-пак се грижа да й е комфортно - гледам да я паркирам с фаровете на север /за да не пожълтяват много бързо/. Най ме дразни лятото, че като влезя в нея е като в пещ въпреки щорите и след 5 минути съм мокър, като, че ли съм се къпал в басейн.
Добре поне, че в София си нямаме гларуси! :)
Чудя се как още не са се присетили да забранят паркирането на автомобили с АГУ в личните гаражи, ако не обръщат въздуха по веднъж на 3-4 минути.
Офтопик:
Между другото бях постнал във форума статия относно резултатите от изследване на какво се дължи вредното влияние на птичите фекалии върху боята на автомобилите.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Гаражи за нашите автомобили

#29 Непрочетено мнение от The Stig » 09 юни 2011 16:57

Офтопик:
Сравнението на прилепите с гларусите беше на шега. Иначе няма спор, че гларусите са първенци в тази област. :) Но и летящите мишки правят пакости, пък и са много точни в стрелбата. :lol:
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”