Добавка Хелиус-дали е поредният мит!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Добавка Хелиус-дали е поредният мит!

#1 Непрочетено мнение от Vesko1 » 07 дек 2007 22:05

Колеги ,как мислите ,дали това е поредния мит
http://plovdiv.dir.bg/2007/12/06/news2415844.html
...защото ,аз на Лукойл,пък и на Петрол им нямам абсолютно никакво доверие.Фирма която може да налее на Н-брой коли бензин ,вместо дизел ,не е за вярване(Лукойл)! :oops: Аз си ползвам ОМВ-то засега.
Дали тая добавка ,не прецаква било клапани ,било двигател-как мислите!Нека и "такситата" от Филибе да кажат ,сигурно имат наблюдения колегите им ,не вярвам всички да са на метан! :D

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#2 Непрочетено мнение от ogi » 07 дек 2007 22:24

Първо ме съмнява описаните ефекти да са толкова ефективни, действат сигурно колкото бензиновите добавки - т.е. нищо, второ фирмата може би се възползва от добре развитият бизнес на алтернативни горива в БГ, породен от мизерията и нищетата на туземеца, принуден на изродяване на горивния процес за да се придвижва само. Никъде по света, където съм бил не познават какво е да караш на газ и им е било интересно да им разправям :lol: ...абе поне може да се опита, аз бих!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#3 Непрочетено мнение от авео » 08 дек 2007 00:50

Когато такситата почнаха масово да минават на метан,десетки газстанции в Пловдив фалираха и затвориха. Сега е късно да се зарибява за пропан-бутан. Вече и частните коли слагат метан.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 дек 2007 16:35

авео написа:Когато такситата почнаха масово да минават на метан,десетки газстанции в Пловдив фалираха и затвориха. Сега е късно да се зарибява за пропан-бутан. Вече и частните коли слагат метан.
.Лошото е ,че и шибаното правителство го знае това и от Нова година вдига акциза на метана с 16 %.Честито!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#5 Непрочетено мнение от авео » 09 дек 2007 00:17

Ти да не мислиш,че пропан-бутана ,ще остане така?Тенденцията досега е наполвина по-евтино с метан. За бензин и дизел нама да коментираме.

Потребителски аватар
Dregnot
Нов
Нов
Мнения: 69
Регистриран: 18 ное 2007 10:14

#6 Непрочетено мнение от Dregnot » 09 дек 2007 09:41

А какво става с тенденцията за навлизане на биогориво?
Не помня къде четох ли, по телевизията ли казаха че от 2008 постепенно трябва задължително да се увеличава дела на биогоривото за дизела.
То лошо няма стига да е добро и на разумна цена, точно затова и бях мераклия за дизел ама на :wink:

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”