Икономия на гориво!

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Икономия на гориво!

#16 Непрочетено мнение от stinbg » 22 мар 2012 00:33

Ако спазвате предписанията в горната статия, разхода ви ще спадне до около 0 л/100, а ако успеете по някакъв начин да свалите не 100, а 300-400 кг от масата на автомобила, най-вероятно ще преминете и под 0 като разход.
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#17 Непрочетено мнение от gochen » 22 мар 2012 02:44

Kaто става въпрос за икономия на гориво, ето какво си купих вчера -

http://i.picasion.com/pic51/0882ce95372 ... 6f9450.gif" onclick="window.open(this.href);return false;

Разбира се, не вярвам в чудеса, но искам да го изпробвам. Ако няма ефект, ще го шатна на някой тъп чех и ще си избия парите :lol: Според производителя - икономисва от 10% до 30% гориво. Отзивите са двуполюсни. Та ми стана интересно...
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Икономия на гориво!

#18 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 мар 2012 04:24

Това какво е? Явно се включва на мястото на запалката, но по-нататък?

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#19 Непрочетено мнение от gochen » 22 мар 2012 09:24

Izparitel написа : Това какво е? Явно се включва на мястото на запалката, но по-нататък?

Еми интересна джаджа, четох за нея доста в интернет. Буквално се нарича - NEO SOCKET Fuel Economizer for Car - Save Fuel/Gas 10%-30% (12V). Еми в Гугъл пише всичко. Включва се на мястото на запалката, като си стои тампостоянно включена. Пише, че действа на принципа на малка батерия, която помага на електрическата система на колата. Нататък обясненията продължават със специфични електрически ала-бала, от които аз не разбирам много. Всеки може да си го прочете. Мен повече ме интересуваха коментарите на купувачите, та техните мнения варират. Някои от тях са много доволни от уреда. Аз специално си купих други неща за колата като крушки и т.н., а него го взех за " пълнеж " на пратката. Цената му все пак не е висока - само 4.40 долара.

P.S. Името на сайта, от който го купих, е написан на снимката на уреда, която съм турнал в предния си пост.

А, намерих нещо и в ЮТуб - http://www.youtube.com/watch?v=5h0_6tiOz_4" onclick="window.open(this.href);return false;
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: Икономия на гориво!

#20 Непрочетено мнение от stinbg » 22 мар 2012 09:59

Колега ако поставиш и облегалките на седалките в изправено положение може заедно с вълшебната кутийка да докарате до 50% икономии, само не забравяй да си зареждаш батерийката на устройството редовно за да не спре да икономисва.

П.С. Наистина ли мислиш, че има толкова наивни Чехи, че някой да си купи безсмислена кутийка за 4$? Успех!
Life's a journey, not a destination

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#21 Непрочетено мнение от gochen » 22 мар 2012 10:08

stinbg , както вече писах, не вярвам в чудеса. Просто ми е интересно. А относно чехите, би си се изумил колко голям процент м/у тях са тъпи и наивни, ако ги познаваше ( ако се отвори друга тема за интелигентността на европейските народи, например, за чехите бих писал доста! :D ). Освен това мога да и взема не 4 долара, а 4 евро, което мисля и да направя, ако няма никакъв ефект от нея. Специално тази е за 4 долара ( защото явно е китайско изпълнение ), но съм виждал от същите и за по 25 долара парчето.
Който не може да живее, да....умира!

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Икономия на гориво!

#22 Непрочетено мнение от Proximus » 22 мар 2012 10:36

gochen, на скоро разглобих една такава. Представляваше един резисторен делител, кондензатор и светодиод. Притежателят каза че, пишело че не знам си какви ел.магнитни импулси по ел-системата създавала, които поради конспирацията на автопроизводителите с арабите, първите не били още имплементирали... :D
Абе.. това като онези джаджи, които се пъхат в контакта и твърдят че преобразуват реактивната мощност на мрежата в активна => електромера не ги лови :geek: И тук вече не говорят глупости, но пропускат факта че за да захраниш една печка на този принцип ти трябва цял гардероб с кондензаторни банки :x

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#23 Непрочетено мнение от gochen » 22 мар 2012 10:39

Proximus, да сме живи здрави! - другото е лесно. Не правя реклама на нищо. Просто ми стана любопитно - това е всичко. Както казах - от водата ще изляза сух, така , че....
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Икономия на гориво!

#24 Непрочетено мнение от miroki » 22 мар 2012 11:57

Е щом вече я имаш остава да споделиш, каква работа върши, как работи и т.н.
Ако случайно пък има ползва, дори и тази, че вече не пушиш в колата сподели.

пп. Къде е този остров на който си? Има един с една къщичка само в едно езерце, да не си там ?
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#25 Непрочетено мнение от gochen » 22 мар 2012 12:04

Miroki написа : Къде е този остров на който си? Има един с една къщичка само в едно езерце, да не си там ?

Де да бях на такъв самотен остров, ама без пощенска кутия, в която да получавам през ден пликове със сметки за плащане :clap: ...Още я нямам - писах, че я купих вчера, само , че доставката е м/у 7 и 14 дни. Така, че има време...
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Икономия на гориво!

#26 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 мар 2012 13:05

Дори и един евроцент не заслужава като устройство намаляващо разхода. (sorry)
Впрочем, докато има реклама все ще се намират и купувачи с надеждата да намалят разхода.

Ето друго такова:


http://www.youtube.com/watch?v=KwUVkJhU ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

А тук е обяснено малко "по-научно" относно устройството му:


http://www.youtube.com/watch?v=rvWXnTVv ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;


Иначе, ето снимка на устройство което ползвам аз и което на мен ми позволи да намаля разхода на ПРОПАН-БУТАН:
Изображение

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#27 Непрочетено мнение от gochen » 23 мар 2012 00:39

Izparitel, това устройство от снимката ти, само при пропан - бутан ли работи ?
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Икономия на гориво!

#28 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 мар 2012 01:16

Това е просто индикатор на съотношението гориво/въздух. Дава възможност сам да си регулираш горивната смес на газ, ако разбира се не си с ГИ. На мен ми помага да ползвам обеднена смес, въпреки, че по принцип имам и Ламбда контрол. Почти същата работа върши и високоомен цифров волтметър, но това просто е по-удобно и и лесно за възприемане.
На бензин инжекциона не дава друг да му регулира сместа и от индикатора особена полза няма - винаги показва, че се работи с оптимална смес.

Потребителски аватар
gochen
Редовен
Редовен
Мнения: 116
Регистриран: 25 май 2011 23:01
Skype: gochew
МПС: Daewoo Espero 2.0 , 77kw, 95
От: Ostrov nad Ohří
Име: Камен

Re: Икономия на гориво!

#29 Непрочетено мнение от gochen » 23 мар 2012 01:33

Абе тука във форума всички са на газ....и аз искам да си сложа, но бюрокрацията и парите които трябват за това ( газова уредба се поставя само от оторизирана фирма - а те дерат кожи ) обезсмислят това. Е, от сегашния си разход на бензин не се оплаквам - впредвид кубатурата на автомобила....
Който не може да живее, да....умира!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Икономия на гориво!

#30 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 мар 2012 01:50

Аз пък се оплаквам. И когато ми се наложи да зареждам бензин за подгряване направо ми се свиват и сърцето и джоба. Уж се опитвам да карам икономично, чак мощността на фаровете в режим дневни светлини намалих и пак пустия му разход не спада. ;(

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”