За всички фенове

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
nikirst
Нов
Нов
Мнения: 79
Регистриран: 07 авг 2007 10:19
МПС: chevy captiva 110 кВт

За всички фенове

#1 Непрочетено мнение от nikirst » 19 ное 2007 10:47


Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#2 Непрочетено мнение от ogi » 19 ное 2007 15:27

Аз съм изгледал всичко свързано с Нубира там.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: za vsichki fenove

#3 Непрочетено мнение от Vesko1 » 19 ное 2007 21:52

nikirst написа:gledaite kvo stava
http://youtube.com/watch?v=tZtAONYDjZE
Не знам ,ама вчера като се прибирах от Пловдив,и като мина един рейс отстрани и като ми хвърли един кубик вода върху нубирката ...и после на 3 места спирах с работещ двигател да суша кабели(даже чека ми светна-хълца като за световно)...та малко ме съмнява така екстремно да се хвърлят нубирките във ровове с вода....и после да работят-БЕЗПРОБЛЕМНО! :D

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#4 Непрочетено мнение от авео » 19 ное 2007 22:33

Явно плачеш за нови кабели. Вчера цял ден плувах,даже се пробвах на една локва до средата на вратата. Освен тресене от намокрен съединител и никакви спирачки други проблеми нямаше. Повече няма да пробвам,че незнам откъде взима въздух филтъра.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 19 ное 2007 22:55

авео написа:Явно плачеш за нови кабели. Вчера цял ден плувах,даже се пробвах на една локва до средата на вратата. Освен тресене от намокрен съединител и никакви спирачки други проблеми нямаше.
Ами кабелите ми са на 1500км,Кодаекс(американо-корейски),та не вярвам да е от тях.Но ти ме заинтригува-какво е това тресене на съединителя,да не е на 1-2 скоростда работи колата на тласъци...и да свети чека,щото вчера на Новаково точно това ми се случи,и добре че стигнах до бензиностанцията.Утре пътувам за СТара Загора ...и дано да не вали ,че ще хвана страхова невроза ,ако още веднъж ми прекъсва и хълца в продължение на 10км.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#6 Непрочетено мнение от ogi » 19 ное 2007 23:05

Абе не знам какво ви става с колите, ама аз си минавам смело през локви и нямам никакви проблеми. Днес специално си правих екеперименти с ръчната за паркиране с 2 хода :twisted: ...понеже все още съм с летните. Преди 2 седмици също се заиграх с ръчната на един безлюден паркинг по време на снеговалеж. Интересно е, само внимавайте за дърветата близо... Какво може да предизвика проблеми с тоците според вас?
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#7 Непрочетено мнение от Vesko1 » 20 ное 2007 18:26

Днес си отидох до Стара Загора и се върнах-никакви проблеми.Сигурно имам някъде оголен кабел и при големи дъждове и мокротии дава на късо.Ама то не беше дъжд не беше чудо във неделята-минах през реки,пръст,камъни,клони.....и се прибрах.И други колеги от други форуми са имали подобни проблеми.Посъветваха ме всички куплунги да си ги напръскам с контактен спрей,и да проверя за хлабави връзки и маса.

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

#8 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 20 ное 2007 22:23

и аз да се включа :) в дъждовете колата нямаше грижи.... съединителя си ба4каше не хълцаше.... спирачките определено започнаха да изчезват но оказа се че влиза вода под стелките на шоф. място. гледах не е от педалите и сега съм малко..... :? ако някой има идея....

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#9 Непрочетено мнение от авео » 20 ное 2007 23:50

Vesko1 написа:Днес си отидох до Стара Загора и се върнах-никакви проблеми.Сигурно имам някъде оголен кабел и при големи дъждове и мокротии дава на късо.Ама то не беше дъжд не беше чудо във неделята-минах през реки,пръст,камъни,клони.....и се прибрах.И други колеги от други форуми са имали подобни проблеми.Посъветваха ме всички куплунги да си ги напръскам с контактен спрей,и да проверя за хлабави връзки и маса.
Виж дали всички пластмасови кори около двигателя са там. Една да липсва и гумите хвърлят всичката вода по двигателя.Съединителя почва да тресе при потегляне,когато локвата е толкова дълбока,че стигне до него,при мен е над прага.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#10 Непрочетено мнение от авео » 20 ное 2007 23:54

JIJOMAMA написа:и аз да се включа :) в дъждовете колата нямаше грижи.... съединителя си ба4каше не хълцаше.... спирачките определено започнаха да изчезват но оказа се че влиза вода под стелките на шоф. място. гледах не е от педалите и сега съм малко..... :? ако някой има идея....
Ако често слизаш водата е от обувките ти+скъсана стелка.Може от някое уплътнение на предния прозорец леко да таи и по неведоми пътища отива под стелката.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”