Превенция и рекет с радари, камери и светофари

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Превенция и рекет с радари, камери и светофари

#1 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 сеп 2008 10:04

21 представители на кметства и на ръководства на общински фирми се разследват от прокуратурата в Милано заради фалшифицирани светофари и радари за засичане на скоростта по магистралите, предаде ПронтоСофия.

Според разследващите власти става въпрос за истинска престъпна мрежа, в която са участвали и кметски управи, за да напълнят бюджетите си от глоби на автомобилисти за превишена скорост и за пресичане на червен светофар.

Водеща фигура в трафика бил Раул Кайроли, директор на фирма от Комо, която имала лиценз за търгуването с т.нар. аутовелокси (радари за засичане на скоростта на минаващите автомобили), както и със светофари T-Red.

Тези светофари биват поставяни на най-оживените кръстовища и снимат автоматично колите, преминаващи на червено, след което снимките и глобите се изпращат на нарушителите.

Чрез леки „поправки“ по радарите обаче въпросната фирма от Комо правела така, че те регистрирали много по-висока скорост от реалната.

Пак с помощта на „поправки“ светофарите били в състояние да светват червено много бързо, така че стотици коли се озовавали на червено посред кръстовищата, въпреки че секунди преди това имали пред себе си зелена светлина.

С този измамен механизъм глобите към автомобилистите валели като дъжд, а общините – от Новара и Венеция до Варезе и Модена, закърпвали бюджетите си.

На всичкото отгоре фалшифицираните светофари били поставяни не в близост до болници или училища, а по надолнища, където автомобилите по принцип са засилени. Четирима от разследваните по трафика са арестувани.

http://www.dnes.bg/article.php?id=57598

Сакън да не прихванат този почин и у нас.
Последна промяна от Izparitel на 26 ное 2009 20:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#2 Непрочетено мнение от авео » 22 сеп 2008 12:00

Тук няма нужда от такива работи. Когато те спре милиционера и каже,че си минал на червено и господ не може да ти помогне. Може би някоя банкнота,ще оправи работата.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 сеп 2008 19:50

авео написа:Тук няма нужда от такива работи. Когато те спре милиционера и каже,че си минал на червено и господ не може да ти помогне. Може би някоя банкнота,ще оправи работата.
Тук човека ще работи за собствения си джоб, а от текста се вижда, че това там е било политика на общините.
Макар, че като гледам и тук как например са нацвъкали със светофари през 100 метра на Тодор Александров в Сф - язък за широкия булевард!
Липсват му само камерите.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#4 Непрочетено мнение от dsuzunov » 22 сеп 2008 19:58

Имаше идея,на катаджиите да се изплаща процент от наложените глоби,като стимул.Тогава май няма да минава номера с банкнотата в документите
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 сеп 2008 21:33

dsuzunov написа:Имаше идея,на катаджиите да се изплаща процент от наложените глоби,като стимул.Тогава май няма да минава номера с банкнотата в документите
Е, тогава да му мисли средностатистическия нарушител! Понеже съм вечен скептик, мисля, че по-вероятно е проблема да не се реши, а просто да се вдигне мизата.
Има една приказка - в БГ закона е бариера, но за кон /коне/. Лъвовете го прескачат, птиците прелитат отгоре и го гледат от високо, влечугите пролазват отдолу и само добитъка се спира.
Надявам се за в бъдеще горното да е вярно във все по-малка степен.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 22 сеп 2008 21:58

Като чета писаното по повод полицейската дейност на пътя забелязвам,че винаги Ви спират "ей така за нищо" и разговора винаги завършва с темата за парите.
Аз карам настоящата си кора от края на януари ( почти 8 месеца)
Никъде по нея няма стикери,пропуски,палки,фуражки и други подобни атрибути,показващи принадлежността ми съм системата
Следователно,колегите ми не я познават.
До сега не съм спиран по какъвто и да е повод.
А иначе,почти всички колеги в Пловдив ме познават и за мен не е проблем да "мина метър" при маловажни нарушения.Единственото нарушение при което няма да ми се размине и последствията ще са катастрофални за мен е да карам кола след употреба на алкохол.НИКОГА НЕ СИ ГО ПОЗВОЛЯВАМ (най-много една малка бира-330 мл.)
Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#7 Непрочетено мнение от sasho » 24 окт 2008 10:05

При мен има нещо интересно,може би си е от колата..От както взех Голфа,редовно ме спират!Просто проверки.Карам си по същия начин,но просто явно тая кола е магнит за полицейски палки!Оная вечер карам си през Младост 3 за Горубляне и точно на завоя там при магазина за авточасти цак палката.Естествено пак не се представи,но за какво,кой съм аз,че ще ми се представя..Провери ме и като ми подаде документите единственото,което каза беше:"Айде". |(
След 1 час се връщам от Горубляне по същия път,на същото кръстовище същия полицай-стоп палка..Не е нужно вече да споменавам,че не се представи пак и след като мило му обясних,че преди 1 час се срещнахме,той поиска да ми прави тест за алкохол :rofl: Обясних му,че не съм пил и ме пусна..За малко се разминах,никога не съм духал на дрегера,мерак ми е :rofl:

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#8 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 окт 2008 20:40

Ако беше минал още веднъж можеше да те проверят и за наркотици.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#9 Непрочетено мнение от dsuzunov » 24 окт 2008 21:07

Ако сте с моята гледна точка под друг ракурс ще гледате на нещата.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#10 Непрочетено мнение от Izparitel » 24 окт 2008 21:26

Искали да го проверят за алкохол
той поиска да ми прави тест за алкохол Обясних му,че не съм пил и ме пусна
Успял да го убеди.
Да си призная не ми звучи съвсем професионално като поведение на полицай. Ясно, че ако някой наистина е пил и той ще гледа да го убеди да не го тестват.
Специално за алкохол си мисля, че трябва да проверяват много по-често, че като знам колко хора си позволяват и какви зулуми стават. Тия дни май на Тракия пиян тираджия беше направил меле в насрещното с друг ТИР. Ами ако беше налетял на лека кола?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 24 окт 2008 22:09

По принцип,когато Пътна полиция спира автомобил,задължително водача се тества за алкохол.При ПТП пък е абсолютно задължително и за двамата водачи.
Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#12 Непрочетено мнение от sasho » 25 окт 2008 10:04

Аз нямах нищо против да ме тества..Нито бях пил,дори и предишната вечер не бях пил.А третия път нищо чудно да ме бяха тествали и за наркотици да :D Четвъртия сигурно щяха вече да ме арестуват за нахалство :rofl:

Потребителски аватар
ognqn
Редовен
Редовен
Мнения: 129
Регистриран: 26 фев 2008 21:49
Skype: plam_ko
МПС: Daewoo Tacuma-1,6 16v
Контакти:

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#13 Непрочетено мнение от ognqn » 25 окт 2008 19:59

dsuzunov написа:Като чета писаното по повод полицейската дейност на пътя забелязвам,че винаги Ви спират "ей така за нищо" и разговора винаги завършва с темата за парите.
Аз карам настоящата си кора от края на януари ( почти 8 месеца)
Никъде по нея няма стикери,пропуски,палки,фуражки и други подобни атрибути,показващи принадлежността ми съм системата
Следователно,колегите ми не я познават.
До сега не съм спиран по какъвто и да е повод.
А иначе,почти всички колеги в Пловдив ме познават и за мен не е проблем да "мина метър" при маловажни нарушения.Единственото нарушение при което няма да ми се размине и последствията ще са катастрофални за мен е да карам кола след употреба на алкохол.НИКОГА НЕ СИ ГО ПОЗВОЛЯВАМ (най-много една малка бира-330 мл.)
Цитирах поста ти,защото искам да те питам : а имаш ли винетка,и колко от колегите ти са с винетки откакто са въведени в БГ?
Въпроса ми се поражда от факт,свързан с нашия регион.

а иначе аз съм за КАМЕРИ и РАДАРИ по сфетофари и пътища,и налагането на директни глоби/безусловни/след нарушението.Лично аз след 1/2 нарушения и ще стана много изряден шофьор :)
Последна промяна от ognqn на 31 окт 2008 21:16, променено общо 1 път.
Takuma Sato

Daewoо Tacuma-1,6,/77kw/,SE,2002g.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#14 Непрочетено мнение от dsuzunov » 25 окт 2008 21:44

Имам винетка ( годишна ) , автомобила е минал ГТП в срок, АГУ е минала ГТП в срок, имам пожарогасител, проверяван всяка година преди ГТП, заредена аптечка, триъгълник,застраховка гражданска отговорност, платен данък на автомобила ( на вноски ).
Притежавам контролен талон на водач без нарушения.
Не ми е необходимо да правя нарушения, за да се изградя като
много изряден шофьор
.
На 15 октомври се навършиха 27 години откакто придобих квалификация ( кат. C )
За разлика от повечето пишещи във форума аз освен свидетелство за правоуправление на МПС притежавам и диплом за средно образование, с професия шофьор и автомонтьор.
Друго интересува ли те ?
Изображение

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#15 Непрочетено мнение от sasho » 25 окт 2008 22:38

dsuzunov написа:Имам винетка ( годишна ) , автомобила е минал ГТП в срок, АГУ е минала ГТП в срок, имам пожарогасител, проверяван всяка година преди ГТП, заредена аптечка, триъгълник,застраховка гражданска отговорност, платен данък на автомобила ( на вноски ).
Притежавам контролен талон на водач без нарушения.
Не ми е необходимо да правя нарушения, за да се изградя като
много изряден шофьор
.
На 15 октомври се навършиха 27 години откакто придобих квалификация ( кат. C )
За разлика от повечето пишещи във форума аз освен свидетелство за правоуправление на МПС притежавам и диплом за средно образование, с професия шофьор и автомонтьор.
Друго интересува ли те ?
Аз пък притежавам Голф 2 със Софийска регистрация.. :rofl:
Защо така атакуваш..Човека не го казва с лоши мисли...

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”