Превенция и рекет с радари, камери и светофари

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ognqn
Редовен
Редовен
Мнения: 129
Регистриран: 26 фев 2008 21:49
Skype: plam_ko
МПС: Daewoo Tacuma-1,6 16v
Контакти:

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#16 Непрочетено мнение от ognqn » 25 окт 2008 22:44

Радвам се че има такива изрядни хора като тебе.
Но с повечето ти колеги не е така.


Поздрави от мене!!!
Takuma Sato

Daewoо Tacuma-1,6,/77kw/,SE,2002g.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#17 Непрочетено мнение от dsuzunov » 25 окт 2008 23:30

Не отъждествявай МВР с няколко негодници,постъпили в МВР,защото това е единствения начин да се докопат до някаква власт.Като ти гледам профила,сме от едно поколение.Възпитавани сме в други ценности.Опитали сме "хляба" и на "онази" система.
Зная,че много мои колеги злоупотребяват с принадлежноста към системата,но не мога да го променя.Старая се поне аз да не привиквам към това...вече 24 години.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#18 Непрочетено мнение от ogi » 14 ное 2008 01:19

dsuzunov написа:Имам винетка ( годишна ) , автомобила е минал ГТП в срок, АГУ е минала ГТП в срок, имам пожарогасител, проверяван всяка година преди ГТП, заредена аптечка, триъгълник,застраховка гражданска отговорност, платен данък на автомобила ( на вноски ).
Притежавам контролен талон на водач без нарушения.
Не ми е необходимо да правя нарушения, за да се изградя като
много изряден шофьор
.
На 15 октомври се навършиха 27 години откакто придобих квалификация ( кат. C )
За разлика от повечето пишещи във форума аз освен свидетелство за правоуправление на МПС притежавам и диплом за средно образование, с професия шофьор и автомонтьор.
Друго интересува ли те ?

|(
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#19 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2008 19:08

Не може приказките за служителите на МВР да се отнасят към всеки негов служител /например dsuzunov/, както и казаното за един човек да се отнесе към цялото МВР. Колегата е коректен и казва без демагогия истини, които са общоизвестни, както и, че спазва изискванията на закона.
Също така е общоизвестно, че има и друг тип поведение, но това не значи, че като има може да се обвинява dsuzunov в него.

Не че не може да отговори:
1. Спазвам всички изисквания и за всяко нарушение ще понеса същите последствия като другите.
2. Като полицай ползвам бонуси и за мен няма страшно. Вместо винетка имам служебна карта.
Последна промяна от Izparitel на 14 ное 2008 20:45, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#20 Непрочетено мнение от dsuzunov » 14 ное 2008 19:50

Спазвам всички изисквания и за всяко нарушение ще понеса същите оследствия като другите
Това е вярно,само дето освен общоприетите наказания,при вина за ПТП ще ме уволнят дисциплинарно.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#21 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2008 20:48

dsuzunov написа:
Спазвам всички изисквания и за всяко нарушение ще понеса същите оследствия като другите
Това е вярно,само дето освен общоприетите наказания,при вина за ПТП ще ме уволнят дисциплинарно.
Нали не очакваш да ти повярвам?
/без случаите за употреба на алкохол или осъдителна присъда/

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#22 Непрочетено мнение от dsuzunov » 14 ное 2008 22:16

Изтривам поста,че може да ми създаде проблеми.
Ще цитирам ЗМВР:
Чл. 176. (1) Когато изпълняват служебни задължения извън работното си място, държавните служители са длъжни да поддържат връзка с ръководителите си.
(2) Държавните служители са длъжни да изпълняват и извън установеното работно време задълженията, произтичащи от функциите на МВР. Те са длъжни да се намесят за оказване помощ на лица, намиращи се в опасност, и за предотвратяване или пресичане на правонарушения.
Чл. 177. (1) Държавните служители в МВР не могат да изпълняват друга държавна служба, освен в случаите, определени с този или друг закон.
(2) Държавните служители не могат да извършват дейност, несъвместима със службата им.
(3) Несъвместимост със службата в МВР е налице, когато държавните служители:
1. биха се оказали в йерархическа връзка на ръководство и контрол със съпруг или съпруга, роднина по права линия без ограничения, по съребрена линия до четвърта степен включително или по сватовство до четвърта степен включително;
2. са еднолични търговци, съдружници в търговско дружество, управители или изпълнителни членове на търговско дружество, търговски пълномощници, прокуристи, търговски представители;
3. извършват търговска дейност;
4. работят по трудово правоотношение или по граждански договор, освен за осъществяване на преподавателска дейност;
5. участват в управителни и контролни органи на търговски дружества.
(4) Не се смята за търговска дейност по смисъла на ал. 3, т. 3 участието в приватизацията с приватизационни бонове и в кооперации - със земеделски земи или гори с възстановено право на собственост.
(5) Несъвместимост със службата в МВР е налице и в случаите, когато държавните служители са избрани за народни представители, кметове или общински съветници.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Несъвместимост със служба в МВР не е налице:
1. в случаите по чл. 84;
2. при участие в търговски дружества, чийто принципал е министърът на вътрешните работи;
3. при участие в юридически лица с нестопанска цел, определени за осъществяване на общественополезна дейност;
4. при участие в проекти и програми, свързани с дейността на МВР и финансирани със средства на Европейския съюз.
(7) В 7-дневен срок от възникване на обстоятелствата по ал. 1, 3 и 5 държавните служители са длъжни да подадат декларация.
Чл. 178. (1) (изм. доп. ДВ бр. 94/2008 г.) Държавните служители са длъжни да декларират по реда на Закона за предотвратяване и разкриване на конфликт на интереси всеки частен интерес, който имат във връзка с функциите на структурното звено, в което работят.
(2) Държавните служители са длъжни да не участват при обсъждането, подготовката и вземането на решения, когато те или свързаните с тях лица са заинтересовани от съответното решение или когато имат със заинтересованите лица отношения, пораждащи основателни съмнения в тяхната безпристрастност.
(3) В случаите по ал. 2 държавните служители писмено уведомяват съответния орган по чл. 186, ал. 1.
Чл. 187. (1) При постъпване на служба в МВР държавните служители полагат клетва и подписват декларация за политически неутралитет и декларация за имуществото и доходите си.
(2) Отказът да се положи клетва или да се подпишат декларациите по ал. 1 е пречка за постъпване на държавна служба.
(3) Декларацията за имуществото и доходите се подава ежегодно до 31 март.
Чл. 227. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Тежки нарушения на служебната дисциплина, за които се налага дисциплинарно наказание уволнение, са:
1. осъждане за умишлено престъпление от общ характер или лишаване от право да се заема държавна длъжност;
2. нарушаване забраната на чл. 172, ал. 2 или на чл. 173;
3. неподаване на декларацията по чл. 177, ал. 7;
4. нарушаване на правилата за защита на класифицираната информация, довело до нерегламентиран достъп;
5. неявяване на работа без уважителни причини в два последователни работни дни;
6. демонстративно неподчинение или подбуждане към такова, заплаха или насилствени действия спрямо ръководител или подчинен;
7. превишаване на власт или използване на служебното положение за лична облага или за облага на трети лица;
8. злоупотреба с власт или доверие;
9. умишлени нарушения на служебните задължения, които са причинили значителна вреда на държавата, МВР, юридически лица или граждани;
10. извършване на друго тежко дисциплинарно нарушение.
Последна промяна от dsuzunov на 14 ное 2008 23:34, променено общо 4 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#23 Непрочетено мнение от Izparitel » 14 ное 2008 22:40

при наличие на ново движимо или недвижимо имущество трябва да докажа произхода на средствата ( документирано )
Това пък кай го е измислил? Не съм чул да го пише в закона.
Знам, че един виден производител на картофи от Самоков не можа да докаже доходи с които е придобил имущество и май се опитаха да му го отнемат.
И сега какво - извлечение от банката ли ще трябва представяш за да докажеш как си придобил Нубирата например?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#24 Непрочетено мнение от dsuzunov » 14 ное 2008 23:14

Нубирата ще я доказвам догодина,защото я купих след подаването на декларацията.
Продадох Кадета и с овърдрафт натъкмих парите за нея.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#25 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 ное 2008 08:43

Това с доказването да не е идея на някой пловдивски началник?
Последна промяна от Izparitel на 16 ное 2008 09:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#26 Непрочетено мнение от Fantomasss » 15 ное 2008 20:37

Днес се бях позасилил не можах да спра иии... леко минах на зачервено ии ... минах с 9 лева за 3 куки :lol: :lol: :lol:
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#27 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 ное 2008 20:56

Днес се бях позасилил не можах да спра иии... леко минах на зачервено
Ами ако някой по същия начин като тебе реши да тръгне преди да е светнало зеленото и пътищата ви се пресичаха.
И ако този някой караше "КРАЗ" например.......
Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#28 Непрочетено мнение от Fantomasss » 15 ное 2008 21:03

Кръстовището беше Т-образно с видимост към пряката поне на 15 метра и видях че нищо не се движи, но това не ме оправдава разбира се .Не бях минавал така от преди 6 години.Жената караше отпред Ланоса с току що монтирана газова и аз да не я изпусна се изсилих с Полото към 100 и нямах шанс да спра преди кръстовището.Но ти си прав , така стават белите за едното бързане ииии.....после се чувствах много тъпо- хем не настигнах жената, хем полицаи ме спряха , хем много риск за нищо.Хубавото е че си взимам бележка от ситуацията :$ .
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#29 Непрочетено мнение от Izparitel » 15 ное 2008 21:20

Fantomasss написа:Кръстовището беше Т-образно с видимост към пряката поне на 15 метра и видях че нищо не се движи, но това не ме оправдава разбира се .Не бях минавал така от преди 6 години.Жената караше отпред Ланоса с току що монтирана газова и аз да не я изпусна се изсилих с Полото към 100 и нямах шанс да спра преди кръстовището.Но ти си прав , така стават белите за едното бързане ииии.....после се чувствах много тъпо- хем не настигнах жената, хем полицаи ме спряха , хем много риск за нищо.Хубавото е че си взимам бележка от ситуацията :$ .
И накрая - все-пак има трима доволни.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#30 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 ное 2008 21:22

Някога,в Пловдивското "Авто",имаше преподавател по "Безопасност на движението" - Хованес (Ончо) Микаелян.
Изключителен даскал.Като Цербер беше.
Час по "Безопасност"
На дъската е един от отличниците.
Ончо стои на пулта от който се святкаха пътните знаци на стената.
Светва знака ''STOP''
Николай отговаря:
-знак №36- Спри,осигури предимство-
Ончо:
-сядай си на местото....ДВЕ
Целия курс скачаме в защита на съученика.
Реакцията на Ончо (след като се оплакахме на курсовата и директора):
...-Този знак (СТОП),има две значения:
1- Да спреш-задължително
2-Да осигуриш предимство
Ученикът,произнасяйки значението на най-важния пътен знак не направи пауза между двете значения.
Следователно: той не ги разграничава
Двойката няма да бъде поправена до началото на вътрешния изпит........

Ето така ни възпитаваха в Пловдивското "Авто"
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”