Превенция и рекет с радари, камери и светофари

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#76 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 ное 2009 12:31

За съжаление все още на прекалено много места има знаци, 'забравени' явно специално за да има радар зад тях...
Пример - магистралата от Варна към Шумен - на няколко места има знаци '90' и 'неравности по пътя'.
На всичките тези места пътя бе в лошо състояние преди години - имаше скокове и дупки...
Преди няколко години оправиха пътя, преасфалтираха участъците, но знаците стоят.
На тези участъци спокойно можеш да излезеш с 40км/ч над ограничението - магистралата е права и с идеално качество.
В същия момент към Каспичан магистралата е в много лошо състояние, но там няма ограничения и т.н.

И друго - някой смятал ли е вредата от околопътните препятствия (дървета, реклами и т.н.)...
Колкото и грубо да е - трябва около пътя да има голяма зона за сигурност без дървета и други препятствия.
Докато сегашните пътища са доста опасни, и то със съдействието (или бездействието) на контролиращите органи..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#77 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 ное 2009 20:52

Що щат ограничения 80км/ч по Тракия при една камара ленти включително и между платната? Винаги, когато минавам от там се ядосвам. Че толкова е разрешената скорост по Цариградско шосе в София, а по четвъртокласната мрежа въпреки тесния път с общо две ленти ограничението е 90км/ч! А на тези ограничения по магистралата редовно има заложени радари.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#78 Непрочетено мнение от Izparitel » 23 яну 2010 20:37

Внимавайте! Шофьор на паркирана пред speed camera кола получава глоби за превишена скорост.
Изображение
Британец нямал гараж и паркирал пред дома си в обхвата на камера за контрол на скоростта. На два пъти му пращали "честитки" за превишена скорост, въпреки, че колата била паркирана. Проблемът му бил, че когато някоя кола превиши скоростта и задейства камерата, на снимката излизала неговата кола.
Г-н Бък успешно е оспорил наложените му глоби в съда и полицията му се е извинила. Сега е загрижен, че когато някой превиши скоростта глобения пак ще е той. Той е получил поредните извинения след като поискал фотографски доказателства, че Зафирата му наистина се е движела с 37 мили в час при допустими 30 на 13.12.2009г.
При проверката се е оказало, че камерата си работи нормално и проблема е в човешкия фактор.

Така, че колеги внимавайте къде паркирате, че може да се окаже, че нашите катаджии (police) не са толкова разбрани като английските! ddmuhaha

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#79 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 апр 2010 21:46

Руснаците са с едни гърди напред:
Осужден сотрудник ГИБДД, незаконно установивший 18 дорожных знаков /текста е на руски/.
Осъден е служител на ГИБД /руския КАТ/, който е поставил незаконно 18 пътни знака. Съдът в град Муравленко е осъдил заместника началника на КАТ в областта /или окръга?/ Алексей Заев.
Изображение

Интересно защо ли му е трябвало да ги слага незаконно?

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#80 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 апр 2010 17:59

Към днешна дата вече е ясно защо е осъден руския КАТ-аджия.
Съдът му е дал две години условно и уволнен от МВР за превишаване на пълномощията си задето е заставил подчинените си да поставят незаконни пътни знаци.

Били са поставени 18 допълнителни знака "изпреварването забранено", три - "край на забраната за изпреварване" и три - "зона действие 1 км".
Таким образом, инспектор пытался увеличить количество выявленных административных правонарушений и тем самым улучшить отчетность о работе своего отдела.
По този начин служителя се е опитал да увеличи случаите на установени нарушения и да подобри резултатите на отдела си. В резултат на горното от 12 до 17 Септември са съставени актове на 21 водача, на 11 от които са отнети книжките за по 4 месеца.
Офтопик:
Оказва се, че човека е имал почти благородни подбуди, а аз си мислех, че става въпрос за обикновена "хранилка". ddmuhaha
Сега остава да публикуват в Интернет база данни с местата на ЗАКОННИТЕ пътни знаци и по цяла Русия да се юрнат да търсят други незаконни знаци.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Супертунингована Лада 2104 чупи рекорди!

#81 Непрочетено мнение от Izparitel » 06 юли 2010 23:01

Руснаците избиха рибата в гьола! Напомпана "четворка" вдига 249 км/час със все багажник на покрива. :clap: И ако си мислите, че това са рибарски приказки - "подвигът" е документиран обективно с техническо средство за измерване на скоростта - пътна камера.

Изображение

На основание горното е издадено и наказателно постановление:

Изображение



Впрочем - ето и снимка на супермускулестото возило:

Изображение
По време на поставянето на рекорда стълбата все-пак не е била на покрива.
Офтопик:
За съжаление водача вместо да благодари на руския КАТ, че е документирал подвига му е останал недоволен от обслужването и удостоверяването на опита за рекорд за книгата на Гинес.
Неблагодарника дори си е позволил да напише писмо до Министъра на вътрешните работи в което иска наказателното постановление, ако е истинско да бъде отменено поради абсурдността му, а ако е мошеничество - да се намерят мошениците.

Изображение
Ходи вярвай на пътни камери!

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#82 Непрочетено мнение от The Stig » 07 юли 2010 00:32

RS 6 Avant, E 63 Estate и М5 Touring вече имат нов конкурент от Русия. :lol:
Изображение

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#83 Непрочетено мнение от zmiori » 03 авг 2010 10:58

По повод рекета със ....... добавям и знаци. В Търговище има два знака зад който почти денонощно стоят катаджии. Ако спазиш закона и спреш преди знака куките няма как да те видят че си спрял, като потеглиш и завиеш на дясно / идвата са на Т- образни крастовища / се нанизваш на съответните органи който те ДЕБНАТ после върви обясняваи че си спрял както повелява закона. И на двете кръстовища видимоста е много добра.
Преди 3 дни късно вечерта и аз изгърмях на едното.
Колеготе който пътуват от Русе-Разград при включването си на околовръсното посока София да спират на кривия стоп, почти скрит в драките, но да спират непосредствено преди да стъпят на околовръсното зада могат другарите/ господата/ полицай да ВИДЯТ че сте спрели. Защото обяснението спрях преди знака НЕ МИНАВА.
Дано да попаднат на някой "крив" колега дет му се занимава с съдилища и адвокати. Аз не тези две крастовища, при десен завой несъм виждал ПТП а съм на колела вече 24 години.
Вместо да застанат на места където е възмождо /дано/ да предотвратят инциденти те седат на такива тъпи места. Имам чувството че като им свърши смяната БОСОВЕТЕ им /незнам как да ги нарека по друг начин/ ги привикват да си отчитат "сумите" .Как дане си ddkomp2
granichar.org

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#84 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 авг 2010 12:01

Офтопик:
В МВР има т.нар. система за управление на цели. Т.е. поставя се някаква цел - например "по 90 акта на служител за 5 месеца". Накрая, ако целта бъде изпълнена, полицаите получават допълнително възнаграждение за постигната цел. Нормално е полицаите да се опитват да я постигнат, но и хора има всякакви. Ако има заложена такава цел /брой актове/ естествено броя на актовете се увеличава.
Подобна цел лесно може да бъде изпълнена. Обратно - ако се заложи "да се заловят 50 престъпника" - изпълнението е несигурно и може да няма пари, защото резултатите зависят и от това дали ще има престъпления.
Диалектика.
П.П. Това за "хранилките" е отделно.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#85 Непрочетено мнение от The Stig » 02 сеп 2010 01:50

Не е точно по темата ама все пак да се оплача....
Да започна с това, че отскоро в Белене има нов шеф на полицията, който като видя колко актове и глоби са се писали преди него, се учуди че такива почти липсват и вече има въведена норма за ден..... (censored) Та спират ме, като аз съм изряден във всяко едно отношение-колан, документи и т.н. Идва ''полицаят'', оглежда ме добре, представя се и съответно ми иска документите. Аз разбира се си махам колана, за да се пресегна до жабката. Давам му ги аз и той ме забива с фразата- '' Аааа коланчето що си без него........... :evil:: '' Едвам се сдържах да не му сваля фуражката набързо :lol: Издишах 2-3 пъти дълбоко, поуспокоих се и след няколко любезни думи от моя страна всичко се размина добре....поне този път. :-))
Изображение

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#86 Непрочетено мнение от zmiori » 02 сеп 2010 19:02

The Stig написа:Не е точно по темата ама все пак да се оплача....
Да започна с това, че отскоро в Белене има нов шеф на полицията, който като видя колко актове и глоби са се писали преди него, се учуди че такива почти липсват и вече има въведена норма за ден..... (censored) Та спират ме, като аз съм изряден във всяко едно отношение-колан, документи и т.н. Идва ''полицаят'', оглежда ме добре, представя се и съответно ми иска документите. Аз разбира се си махам колана, за да се пресегна до жабката. Давам му ги аз и той ме забива с фразата- '' Аааа коланчето що си без него........... :evil:: '' Едвам се сдържах да не му сваля фуражката набързо :lol: Издишах 2-3 пъти дълбоко, поуспокоих се и след няколко любезни думи от моя страна всичко се размина добре....поне този път. :-))
Това и при мен се опитаха да го пробутат но аз съм с чантичка на кръста и го "помолих" при закопчан колан да се опита да извади нещо от нея. Накрая се съгласи че съм имал поставен колан. Но последните му думи ме втрещиха :- в такъв случаи ще трябва да чакаш да ти наредя да го разкопчееш. Без нареждане не може.
Та умната чакайте да ви се НАРЕДИ и тогава разкопчавайте. ddad
granichar.org

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#87 Непрочетено мнение от The Stig » 02 сеп 2010 20:04

Явно навсякъде едни и същи ''шлагери'' се въртят........ (censored)
Изображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#88 Непрочетено мнение от Vesko1 » 03 сеп 2010 09:26

zmiori написа:
The Stig написа: Но последните му думи ме втрещиха :- в такъв случаи ще трябва да чакаш да ти наредя да го разкопчееш. Без нареждане не може.
Та умната чакайте да ви се НАРЕДИ и тогава разкопчавайте. ddad
Колега,не знам как си си подтиснал нервите при тази случка...аз какъвто съм нервак ,сигурно щях да му "разкопчая" един прав през джама...пък после да става квото ще!

zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#89 Непрочетено мнение от zmiori » 03 сеп 2010 22:06

Налагаше се .До мен бе дъщерями и на задната седалка 3 неини приятелки /всичките с колани/. Примера щеше да е много лош за младото народонаселение.
granichar.org

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#90 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 сеп 2010 23:12

The Stig написа: Едвам се сдържах да не му сваля фуражката набързо :lol:
Обратното щеше да има доста печални последици за теб!
А, ако го нямаше детето и "му беше свалил фуражката"? За това си има Наказателен кодекс, а после щеше се сърдиш "Толкова големи престъпници има, пък мен осъдиха и то по бързото производство!". Да не говорим, че при задържането полицаите щяха да са употребили физическа сила и помощни средства на съвсем законно основание.
А ти после ходи обяснявай, че си бил с колан!

zmiori написа: Та умната чакайте да ви се НАРЕДИ и тогава разкопчавайте. ddad
Съгласно закона правилният израз е РАЗПОРЕДИ.

The Stig написа: Да започна с това, че отскоро в Белене има нов шеф на полицията, който като видя колко актове и глоби са се писали преди него, се учуди че такива почти липсват и вече има въведена норма за ден..... (censored)
Колега виж в тази тема оффтопика в поста преди твоя от " 03 Авг 2010, 11:01 ".

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”