Превенция и рекет с радари, камери и светофари

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#61 Непрочетено мнение от ogi » 27 ное 2009 22:00

botzi написа:Мен ме точковаха оная вечер,пред блока с 10 кинта за халогени.Аз им обяснявам,че се виждат всички дупки,кучета,пияници,любимите ми пешеходци дето пресичат вечер с черни дрехи без дори да се оглеждат....Ама закона си бил закон. :@
Е това, в твоя случай, си е било чисто заяждане вече... Били са много гладни, ама не си разбрал...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#62 Непрочетено мнение от botzi » 27 ное 2009 22:24

ogi написа:
botzi написа:Мен ме точковаха оная вечер,пред блока с 10 кинта за халогени.Аз им обяснявам,че се виждат всички дупки,кучета,пияници,любимите ми пешеходци дето пресичат вечер с черни дрехи без дори да се оглеждат....Ама закона си бил закон. :@
Е това, в твоя случай, си е било чисто заяждане вече... Били са много гладни, ама не си разбрал...
Разбрах ги аз веднага,ама не съм си виждал талона от близо година,имам и изтекъл акт и съм решил да не се разправям много.Пък и колко пати съм се измъквал...давайки ''от сърце'' както каза един ''примерен'' полицай.

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#63 Непрочетено мнение от mire » 28 ное 2009 22:50

здрасти колега!!!
ogi написа:ама не съм си виждал талона от близо година,имам и изтекъл акт и съм решил да не се разправям много.
незнам дали знаеш но го направиха доста кофти сега (пишат ти акт и с него можеш да караш един месец след това ако не ти е излязло наказателното постановление трябва да го презавериш в някое РПУ и да чакаш да ти излезне. Като излезне отиваш плащаш глобата и си получаваш талона, ако не го платиш ти вземат книжката докато платиш). Предполагам знаеш но аз на скоро пострадах така да се каже от еддни полицайчета за не пропускане на на пешеходец на пешеходна пътека (8 точки и 50лв акт) ;( и това ми казаха в РПУ-то)
поздрави
ПОЗДРАВИ......

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#64 Непрочетено мнение от botzi » 29 ное 2009 10:31

mire написа:здрасти колега!!!
ogi написа:ама не съм си виждал талона от близо година,имам и изтекъл акт и съм решил да не се разправям много.
незнам дали знаеш но го направиха доста кофти сега (пишат ти акт и с него можеш да караш един месец след това ако не ти е излязло наказателното постановление трябва да го презавериш в някое РПУ и да чакаш да ти излезне. Като излезне отиваш плащаш глобата и си получаваш талона, ако не го платиш ти вземат книжката докато платиш). Предполагам знаеш но аз на скоро пострадах така да се каже от еддни полицайчета за не пропускане на на пешеходец на пешеходна пътека (8 точки и 50лв акт) ;( и това ми казаха в РПУ-то)
поздрави
Знам колега,изпитвал съм го няколко пъти :@ Но аз в момента обжалвам акт от началото на март.Имах и дело,но още не е ясен резултатът,казаха ми,че има стотици подобни дела,което е разбираемо.Отделно имам още един акт от края на август,който грам не съм проверявал дали е излезнал...Не е много добре работата.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#65 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 ное 2009 16:14

При мен е ясно. До 17 Декември карам с акта и като отида , ако е излязло решението давам книжката и си тръгвам с метрото :@ Ако не е излязло, презаверка и карам още един месец. После живи и здрави след три месеца отивам в КАТ, плащам 200 лева :@ и си взимам книжката и талона със 16 точки по-малко.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#66 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 ное 2009 16:31

Fantomasss написа:От срещата в Пловдив през април, дето карах с 200, ми дойде призовка и ходих да се видя сниман. Минал съм покрай патрулката със183 км/ч, даже и клип ми пуснаха.
Жалко.
Кога ти дойде честитката за априлската изцепка? То сега сме кажи-речи Декември. При твоя начин на каране е крайно време да се сдобиеш с радар-детектор /не е гаранция, но все-пак.../.
Гледам вчера на Тракия имаше доста радари и нито един не беше в т.нар. непрекъснат режим, а ги пускаха за кратко. За сметка на това на ограничението 80 преди Пловдив точно когато бях на 100м от радара един прелетя с поне 200, а въздушната му струя разтърси Нубирата. Пуснаха радара, при мен се разпищя, явно го засякоха, но преди да успеят да размахат палката оня беше отлетял с мръсна газ. Въобще не съм сигурен, дори дали успяха да му видят номера.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#67 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 ное 2009 16:37

"Честитката" ми дойде на 13 (Петък), и казаха че не можели да ме намерят на адреса по лична карта и за това се забавили. Аз за антирадар съм си мислил, но в случая не знам дали щеше да помогне, защото има и снимка и видео материал. Друг път просто няма да се изсилвам толкова или ще карам зад някой бтрзак, та да го снимат него а не мен. Защото тоя зад мен с Нисана се вижда как ми е по петите, но за него няма "честитка". Той и полицая това ми каза. Трябвало да го пусна пред мен, ама нейсе, свирено е вече.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#68 Непрочетено мнение от ogi » 29 ное 2009 16:40

Fantomasss написа:"Честитката" ми дойде на 13 (Петък), и казаха че не можели да ме намерят на адреса по лична карта и за това се забавили. Аз за антирадар съм си мислил, но в случая не знам дали щеше да помогне, защото има и снимка и видео материал. Друг път просто няма да се изсилвам толкова или ще карам зад някой бтрзак, та да го снимат него а не мен. Защото тоя зад мен с Нисана се вижда как ми е по петите, но за него няма "честитка". Той и полицая това ми каза. Трябвало да го пусна пред мен, ама нейсе, свирено е вече.
Точно това ми е практиката от доста време насам. От много скитосване из БГ със служебните коли и намалелите точки - това сега ми е направо закон. Нямам ли си "пиленце" отпред - по ограниченията +10,20 най-много.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#69 Непрочетено мнение от Izparitel » 29 ное 2009 17:01

Fantomasss написа:Аз за антирадар съм си мислил, но в случая не знам дали щеше да помогне, защото има и снимка и видео материал.
Антирадара смущава радара и той не може да отчита скоростта, но е забранен. Предполагам, че отчетеното от радара е първопричината да те снимат в последствие за доказателство.
Ако радара не е зад завой радардетектора го засича от голямо разстояние когато го пуснат за някой пред теб. При мен индикира сила "1" от километри. Като ми изпищи за секунди съм наясно, че има "стрелба" с радар, защото при смущение обикновено пищенето е за по-дълго време, а и извън града такива почти няма и са на едни и същи места. Покаже ли на "3" е 100% радар наблизо. Ако няма движение пред теб и не го пускат може да те изненадат, но в останалите случаи помага.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#70 Непрочетено мнение от slowtraveler » 29 ное 2009 19:06

Засега не съм чувал за реално действащ антирадар....
Иначе май по закон се смята за не толкова сериозно нарушение - 10 точки - ДО 50лв глоба...

П.С. http://marfiland.blogspot.com/2008/03/b ... _1693.html
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#71 Непрочетено мнение от Fantomasss » 29 ное 2009 20:12

Абе засякоха ме на един завой, нямаше как да ги видя. Преди завоя бях с 200, но не можех да влезна в него с тази скорост (не и с Ланоса) и за това намалих до 180, ама вече беше късно за други реакции. Сега се сещам, че ако бях спрял и се бях върнал да си приказвам с ченгетата, можеше и да измислим нещо, кой знае...
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#72 Непрочетено мнение от mire » 30 ное 2009 11:16

и аз съм с радар детектор(Cobra6) и на доста пъти ме е спасявал особено по магистралата, даже веднъж помогнах на един пич с БМВ, който ми мигаше от доста далече а аз в същото време изпреварвах един автобус и радара ми пискаше и аз останах в крайната лява лента докато подмина полицаите и след това се прибрах в дясната летна а колегата отзад само където не слезна да ме разцелува че го отървах от доста сериозен акт(съдя по това от какво разстояние ми мигаше и то доста учестено съгурно скоростта никак нямаше да му е ниска), та като цяло съм много доволен от детектора!!!
Поздрави!!!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
mire
Редовен
Редовен
Мнения: 198
Регистриран: 27 юли 2009 08:09
Skype: st.simeonov6611
МПС: Chevrolet Cruze 1.6i 16V LS
От: Zlatograd
Име: MIRE

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#73 Непрочетено мнение от mire » 30 ное 2009 11:18

ааа и тъкмо се заговорихме за тези детектори, някой да има информация дали наистина са разрешени и с какво докажа на полицая че са разрешени и същевременно да не му давам повод да се заяжда с мен конкретно за детектора, че вече го ползвам цяла година и никои не са ме спирали и той да е бил включен. Благодаря!
ПОЗДРАВИ......

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#74 Непрочетено мнение от slowtraveler » 30 ное 2009 11:48

Няма какво да доказваш - полицая да доказва, че смущава работата на радара му...
По закон си е така - нямаш право да смущаваш радара и това е.
Иначе - напоследък все по-рядко ме спасява радар-детектора.
Младите момчета не ги мързи да натискат копчетата и радара стои в импулсен режим, от който по принцип няма спасяване....
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#75 Непрочетено мнение от dsuzunov » 30 ное 2009 12:06

Спасението го знаете....движение със скорости в рамките на допустимото.
Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”