Превенция и рекет с радари, камери и светофари

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#46 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 мар 2009 20:55

Гадни светофари! Ама така ще се научим да ги спазваме. Представям си, ако в София ги направят таква какво чудо ще е. Това, както подхвърли автомобила, какво ли щеше да направи с някое Трабантче? А като знам какви състезатели има, дето светофара го нямат за нищо и не им дреме от КАТ.


zmiori
Активен
Активен
Мнения: 570
Регистриран: 05 яну 2009 22:19
МПС: Ланос 1,5 и Лада Самара
От: Търговище

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#47 Непрочетено мнение от zmiori » 01 апр 2009 23:57

абе тоя сфетофар деиства мнооооого грубо, чак прекалено.Ако беше бай Асан с катъретата щеше да им изпотроши ногите и тогава глеи ко прай Бриджит Бардо.
granichar.org

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#48 Непрочетено мнение от Izparitel » 03 юни 2009 19:54

В Италия анулират пътни глоби заради пиратски радари

Като гледам там яко се опитват да ги доят, дано тук да не почнат същите номера!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#49 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 юни 2009 13:46

BG почин! :D За или против и ако стане, какъв ли ще е резултата?
/А кой ще е излъгания?/

Граждански патрул ще лови лоши катаджии
В патрула ще влизат шофьори, на който чрез специален договор КАТ ще делегира права и задължения, съобщи Дарик. Те ще имат право да нарушават законите за движение и задължение винаги да предлагат подкуп - белязани пари. Ако катаджията приеме подкупа, той ще бъде докладван и съответно наказван, според закона. В случай, че пътният полицай не приеме предложената почерпка, той ще трябва да докладва за нея и съответно ще получи похвала за добра работа.
ddribka

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#50 Непрочетено мнение от dsuzunov » 05 юни 2009 16:02

Нищо няма да стане.
Това,пак е поредната глупост,измислена от нечия гумена глава.
Интересно,какъв ще е този договор с КАТ,който ще отмени налагане на санкция според ЗДП.
И как ще се отърве,предлагащият пари (макар и белязани),при условие,че тук,вече,отиваме към разпоредбите на НК (Наказателен кодекс...а не Хеклер и Кох)
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари и светофари

#51 Непрочетено мнение от slowtraveler » 07 юни 2009 00:32

Хе хе...
Искам да съм граждански доброволец...
Ще си карам както си искам, няма да спазвам правилата, пък ако ме хванат - ще предлагам подкуп и ще казвам, че това ми е служебно задължение....
Какво по-добро от това :devil:
Или журналъзците не са доразбрали...
Разбирам, ако с това се занимава вътрешен отдел, с точно планирано мероприятие, незастрашаващо участниците в движението (защото всяко нарушение по презумпция застрашава другите участници)...
Ама това с 'гражданските нарушители' верно е голяма измислица..
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#52 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 ное 2009 20:36

Взимат книжка и за 0,5 промила алкохол

Източник: news.bg


Транспортната комисия в парламента прие промени в Закона за движение по пътищата. С тях финансовите санкции за нарушителите драстично се завишават, съобщи БиТиВи.

Според промените дори и за минимално количество алкохол в кръвта - 0,5 промила, следва отнемане на книжката до три месеца. И до 3000 лева глоба, ако не ви е за първи път.

Вече задължително отговорността ще се носи от собственика на автомобила, независимо кой е шофирал. Ще плащате вие, ако сте дали колата си на някой, който е минал с нея на червено или е заснет в друго нарушение.

Така ще бъде преустановена възможността, ако сте сниман в издънка, да помолите някой с повече точки да поеме отговорността.


Вие носите отговорност и автомобилът ви ще бъде спрян от движение, ако го дадете на човек без книжка, употребил алкохол или и двете.

Другата драстична мярка, която удря по джоба е по 50 лева глоба за всеки пет километра над ограничението, ако сте превишили с 50.

Драстичното завишаване на глобите и различните варианти дългът към държавата да бъде платен в рамките на месец, имат основна цел - сигурна събираемост в реално време.

Гражданите ще имат възможност да се изплатят доброволно и без последствия в рамките на два месеца. После идват по-сериозните санкции.

Ако не си платите задълженията към КАТ в рамките на месец, сумата се събира с всичко останало, което бихте могли да дължите на държавата и вече ще си имате работа с данъчните.

И ако дължите на държавата повече от 5000 лева общо данъци, глоби, осигуровки и други, нарушението ще ви излезе скъпо.

"За над 5 000 лева могат да се отнемат и паспорти, лицензни режими. Държавната принуда е много по-силна. Ще трябва да си платите всичко", обяснява Валери Попов, директор "Събирания" в НАПИ.

Гражданите ще бъдат облекчени, въпреки че ще плащат задължително. В действие влизат 30 камери, които ще запечатват нарушенията. След това човекът ще е длъжен само да плати, а не да ходи три пъти до КАТ и да си губи времето.

"Най-сериозните промени засягат техническите средства и начинът, по който се установяват нарушенията", обяснява Алекси Стратиев, зам. директор на "Охранителна полиция"

Според новите промени, ако ви хванат в нарушение със служебен автомобил, вашият работодател ще трябва да плати глобата. Експертите казват, че според европейската практика процентът на обжалване е нищожен и системата ще работи ефективно.

400 камери или десет пъти повече от наличните, са необходими, за да покрият нуждите за контрол на българските пътища. До тогава човешкият фактор ще бъде премахнат само там, където снимат съществуващите 30.

Плановете са част от глобите да бъдат инвестирани в камери и така по-бързо да се покрие страната. До тогава извън санкциите остават автомобилите със специален режим, сред които са и тези на депутатите.

Уточнение от днес е, че колите на народните избраници няма да се ползват с привилегия по дефиниция, а ще бъдат освобождавани от отговорност само, ако са с включени светлини и звуков сигнал, което ясно ще показва, че бързат за някъде по спешна работа.

Експертите очакват резултати от нововъведенията в средата на другата година.
Това за алкохола е добре, но чета по-нататък в текста:
Вече задължително отговорността ще се носи от собственика на автомобила, независимо кой е шофирал. Ще плащате вие, ако сте дали колата си на някой, който е минал с нея на червено или е заснет в друго нарушение.
Така ще бъде преустановена възможността, ако сте сниман в издънка, да помолите някой с повече точки да поеме отговорността.
(boi)
Чета го пак и се чудя къде отиде правилото, че отговорността е лична. В името на това да се съберат парите и да се наложи наказанието по най-лесния начин ще се накажат хора, чиято единствена вина е, че са дали автомобила си на роднина или познат за да си свърши работа, а той е бил заснет от камера. :devil:
След това човекът ще е длъжен само да плати, а не да ходи три пъти до КАТ и да си губи времето.
Това пък ще рече, че вече наказанията ще се налагат по опростена процедура - май това беше мечтата на някои за да хвърчат наказания на конвейер.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#53 Непрочетено мнение от slowtraveler » 26 ное 2009 21:29

Това, че комисията е приела закона не означава, че това ще е крайния вариант...
Преполагам, че ще се гласува в парламента, а там нещата с личната отговорност може да дойдат на мястото си...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#54 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 ное 2009 22:14

Офтопик:
Регистрираш колата на баба си и нека й вземат контролните точки. ddmuhaha

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#55 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 ное 2009 12:08

Точно такъв вариант имах впредвид - какво става ако автомобила е на човек, дето няма книжка?!
Ще му вземат 'дедовия' (особено ако е регистрирана на пенсионер - и пенсията трудно ще му я спрат...)....
Затова си мисля, че нещата ще се оправят.
Няма логика собственика на МПС да му бъдат отнети контролни точки - в такъв случай собствениците на фирми с автопарк трябва пожизнено да не могат да си видят книжката...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#56 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 ное 2009 19:02

Абе гадна държавица бе брате, само да лапат гледат ей. ddpom ddad ddkomp2 И ГЕРБ са като миналите, само дето ни подведоха, както ни подведе и Царя. Дано се усетим вече и да се надигнем като единен народ, измъчен, болен и несигурен в утрешния ден, та да спрем безумните идеи и закони. То човек като иска да си кара с 200 км/ч нищо няма да го спре, нито камери нито глоби... Абе не е за говорене то си е... мамата.

П.С. И аз попаднах в капана на камерите. От срещата в Пловдив през април, дето карах с 200, ми дойде призовка и ходих да се видя сниман. Минал съм покрай патрулката със183 км/ч, даже и клип ми пуснаха. Сега ще ходя пеш три месеца и съм минус 200 лева и 16 точки, да ми дойде акъла, да не се гоня пак по пътя. (shofiro2) Ама оня с Нисана не го пуснах пред мен до Пловдив де. Е стигнах за 38 минути с разход 22/100 газ, не паднах под 170 км/ч, ама ще ми е за последно. То добре, че не се пребих някъде с тази скорост. Трите месеца все ще минат някак си, тъкмо да имам време да си направя равносметка. Айде и карайте леко, че дебнат от всякъде, къде полицаи, къде камери, къде Оная с "Косата"...да не дава Господ. ddcomp
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#57 Непрочетено мнение от slowtraveler » 27 ное 2009 19:12

ddad ddad ddad
Лоша работа Фантомас...
Нямаш ли някоя баба/дядо с книжка дето не им трябват?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#58 Непрочетено мнение от Fantomasss » 27 ное 2009 19:18

Нямам никой и сам си поемам вината. Нека да ми е за урок, та да не се подвеждам пак. Е имаше един вариант, ама вече е свирено, акта ми е написан и сега карам с него до 17.12.2009г. , после ако е излязло решението оставям книжката и гепвам метрото за в къщи. Само не знам как ще работя, без кола, ама ще му мисля.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#59 Непрочетено мнение от ogi » 27 ное 2009 19:33

Те за това ме е страх мене, че съм на едно нарушение от без книжка... Имам някакви мижави точици останали, ама си ги пазя и карам внимателно. Така се учи човек и явно това е начина да се научи народа да кара безопасно. Повечето ми точки са взети за по-безобидни нарушения - телефон, нарушение на пътна маркировка (изпреварване при непрекъсната линия) и т.н., но сега като съм с малко точки всичко гледам. Сега съм се спекъл даже, че не прецених обстановката и останах на червено в кръстовището на Орлов мост с много камери и чакам честитка евентуално... Точно поради тази причина миналата седмица за малко да сляза да се саморазправям с един "музикант" зад мен (не е да не съм го правил...), за това че спрях на зелено, понеже пак щях да си остана в кръстовището...
(нищо не може да ме изнерви повече от клаксони! (smachkan) )

ПС
...а също и наглеци, които се предреждат, или тикат нахално!
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

botzi
Редовен
Редовен
Мнения: 217
Регистриран: 07 ное 2008 18:53
МПС: espero 2.0
От: vraca-sofiq
Име: Борис

Re: Рекет с помощта на радари, камери и светофари

#60 Непрочетено мнение от botzi » 27 ное 2009 21:48

Мен ме точковаха оная вечер,пред блока с 10 кинта за халогени.Аз им обяснявам,че се виждат всички дупки,кучета,пияници,любимите ми пешеходци дето пресичат вечер с черни дрехи без дори да се оглеждат....Ама закона си бил закон. :@

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”