Въпрос - платен данък при продажба на кола?

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Въпрос - платен данък при продажба на кола?

#1 Непрочетено мнение от sasho » 11 авг 2008 11:40

Колеги имам много важен въпрос!Нужен ли е документ за платен данък при продажба на кола...в смисъл при прехвърлянето?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Въпрос?

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 авг 2008 11:46

Когато прехвърлях моята кола (25.01.08 г.) ми поискаха квитанция за последния платен данък (за 2007 г.)
Изображение

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Въпрос?

#3 Непрочетено мнение от vassy » 11 авг 2008 15:05

Да! За текущата година. Прехвърлях преди 2 месеца.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Въпрос?

#4 Непрочетено мнение от sasho » 11 авг 2008 19:16

Проблема при мен е,че данъка не е плащан от 5 години и е скромните 376лв... :lol: Дали има далавера да платя само данъка за последната година и така да мога да я прехвърля?

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Въпрос?

#5 Непрочетено мнение от Darlin` » 11 авг 2008 19:24

Голям си тарикат ... все по тънката линия да минеш :) Не може, като отидеш в данъчното да си платиш "последната" година, ще им излезе в системата за предишните задължения и ще те известят на момента. Не мисли, че щом държавата трябва да взима пари, ще можеш да се измъкнеш.
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
vassy
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 1478
Регистриран: 23 дек 2007 13:03
Skype: daewoo-chevrolet.com
МПС: Daewoo Lanos 1.5 SE
От: Пловдив
Име: Vassy
Контакти:

Re: Въпрос?

#6 Непрочетено мнение от vassy » 11 авг 2008 19:44

Може - по банков път! :wink:
Старите обаче си висят.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Въпрос?

#7 Непрочетено мнение от sasho » 11 авг 2008 19:50

vassy написа:Може - по банков път! :wink:
Старите обаче си висят.
Значи ако платя по банков път за тази година данъка ще ми дадат някаква разписка,че е платен и с нея мога да прехвърлям колата в КАТ? :roll:

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Въпрос?

#8 Непрочетено мнение от авео » 11 авг 2008 21:05

Става,ама някой ден,ще ти трябва удостоверение по член 87 за задължения към държавата,а то се иска за почти всичко вече, и ще лъснат всички стари задължения. Преди две години продадох един голям имот с много наследници. Всичко мина добре,но след една година ме потърсиха от данъчното с писмо. Оказа се,че дължа данък сгради за 10години назад.Оказа се също,че за да мине сделката е платен данъка само са текущата година. Това ми струваше 600лв с лихвите.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Въпрос?

#9 Непрочетено мнение от sasho » 11 авг 2008 21:15

Това е проблем на дядо ми той ще се оправя въпроса е аз да мога да продам колата,защото има 2ма сериозни мераклии :twisted:

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Въпрос?

#10 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 17 авг 2008 00:13

Матиза го взех март месец и още не съм го регистирал в даначното дали е проблем и дали ще има глоба :(
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Въпрос?

#11 Непрочетено мнение от dsuzunov » 17 авг 2008 01:11

Срока за регистрация в данъчното е 2 (два) месеца
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Въпрос?

#12 Непрочетено мнение от Izparitel » 26 юли 2012 00:35

sasho написа:Значи ако платя по банков път за тази година данъка ще ми дадат някаква разписка,че е платен и с нея мога да прехвърлям колата в КАТ? :roll:
Няма да стане така. Наскоро бях при нотариус и се появи продавач с такова платежно. Пратиха го до общината за да си вземе документ, че данъка наистина е платен.
Сега ще видим какво ще стане и относно документа за платени здравни осигуровки.

П.П. Знам, че темата е стара, но въпросите са си актуални.

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Въпрос - платен данък при продажба на кола?

#13 Непрочетено мнение от The Stig » 29 юли 2012 12:52

Точно на време видях темата... :lol:

Значи при всички случаи ми трябва документ, на който да пише, че лицето, на което се води колата, няма задължения(е плащало данъка на автомобила). А ако е инвалид, каква е схемата ? Ако все пак се наложи аз да платя някой друг данък, мога ли да го направя в определените места примерно в Плевен ако автомобилът е регистриран във Варна ?
Целта ми е да взема генерално пълномощно и с него и нужните документи( голям и малък талон, гражданска, документа за данъка) след 1-2 месеца да мина през КАТ Плевен, да си я прехвърля, да сменя номерата и да ми е мирно на главата. :)

Може да са глупави въпроси, но хич ме няма в тази материя...
Изображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Въпрос - платен данък при продажба на кола?

#14 Непрочетено мнение от miroki » 29 юли 2012 13:30

За самото прехвърляне при нотариус се изисква платени данъци. (както и продавачите с личните си карти - и жената на продавача). Така, че това се прави в града от където е продавача. Данъка също се плаща там. Има една такса само нея не бързай да плащаш. Ако платиш във Варна да речем данъка е много голям, а останалите месеци ще са ти по малкият данък в Плевен. Освен това при самата продажба има една такса от 10 тина лева, която във Варна е около 12. И ако я платиш във Варна после в Плевен ще трябва отново да я плащаш защото нямат синхронизация в данъчното (или така им е по-лесно). Аз предпочетох да не се главоболя и платих втори път 12 те лева във Варна, въпреки, че от там където я купих си платих 10 те.
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

botzko
Редовен
Редовен
Мнения: 127
Регистриран: 22 дек 2009 13:42
МПС: Daewoo Tacuma 2.0 (2001)
От: София
Име: botzko

Re: Въпрос - платен данък при продажба на кола?

#15 Непрочетено мнение от botzko » 29 юли 2012 21:24

Даже и през банков път трябва да се вземе бележка от данъчното, а там при получаване на превод започват да закриват задълженията от зад напред. Единственият ти вариант е да отидеш и да си платиш на място, като кажеш, че искаш да платиш данъка за последната година. Принципно по закон (до колкото аз знам от внедряването на системи за плащане) не могат да те ограничат кое задължение да платиш. Друг е въпросът какво ще ти кажат касиерките (по принцип им е казано, че се започва от лихвите и след това от най-старото задължение).

Даже и платиш по този начин останалите задължения си ти висят, както са написали колегите.

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”