Дата и час: 24 Фев 2018 01:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Моля всички потребители да попълнят в профила си данните за местоположение и автомобил. Другите полета попълнете по желание!

Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Nexia или Espero?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015 14:58 
Минаващ
Минаващ

МПС: Renault 19 TXE
От: Пловдив
Име: Мето

Здравейте. Старото Renault 19 ме остави, а бюджетът за "нов" автомобил е крайно ограничен. Търся нещо, при което поддръжката да е лесна и колкото се може по-евтина, да вози що-годе добре и да има някакъв комфорт (ABS, Ел. Стъкла, Климатик и пр.). Насочил съм се към Daewoo Espero (1997-ма) или Daewoo Nexia (1999-та).
Nexia-та ми допада повече на външен вид, но доколкото разбрах е на база Opel Kadett. Opel-ът е изключително податлив на ръждясване. Въпреки, че е произведена 1999-та, все пак базата е модел на 30-ина години. Доколкото разбрах много малко модели имат ABS, а и като цяло ми е интересно как се "спогаждат" екстрите с тази база и особено достатъчни ли са 75 к.с. за нормална работа на колата при включен климатик?!
За Espero-то четох, че е изключително издръжливо на корозия, а и салонът му определено е по-интересен. Притеснява ме това, че има много електроника и потенциалните главоболия, които може да ми създаде!? В интернет попаднах на статия за двигателите, като най-общо изводите бяха, че 1.5 идва "слаб" за това купе, 1.8 е проблемен и създава много дертове и се препоръчваше 2.0. Аз съм се насочил именно към 1.8 90 к.с. - малък данък, мощността е достатъчна, за да "захрани" климатика, а и се предполага, че разходът ще е по-поносим от този при 2.0?!
С други думи, въпросът ми е кой от двата автомобила би бил по-добрият избор?! Мерси предварително!

Профил  

Заглавие: Re: Nexia или Espero?
Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015 17:24 
Напреднал
Напреднал
Аватар

МПС: Chevrolet Tacuma 1.6/16v/SX
От: Разград
Име: Иван Иванов

За мен Nexia-та е по добър вариант! Не ръждясва толкова!!!!!!!!!! Колегата я взе на 8години и я търкаля до преди месец! Нямаше грам ръжда и беше като нова! Неговата Нексия беше 1996 година. И той запали мен и други колеги с марката Деу!

"Карай умно,стигни жив!" Карай бързо,стигни пръв! :nod:
Седя и си мисля, седя и си мисля.... По едно време усещам, че само си седя...
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015 20:11 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Leganza
От: София

Имах Есперо 1.8i 95 кс без ABS, за 7 години единственият проблем с двигателя беше смяна на гарнитура на главата на около 230 000 км. Много здрав некапризен и надежден двигател. Е, ако го караш често и продължително над 3500 об/мин, си хапва масло и антифриз. Много мека возия, не знам как е при Нексия. При включен климатик се усеща спад в мощността. Проблемите в електрониката са най-често от изгнили покрития на кабелите. Голям проблем ми бяха фаровете - на тъмно и мокро нищо не се виждаше отпред, когато има насрещно движение. Най-- общо казано - доста дребни проблеми свързани с ЕГН-то на автомобила, но въпреки тях колата си върви.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015 07:12 
Минаващ
Минаващ

За 1.8 на Espero-то ми казаха, че гори масло (може би конструктивен недостатък). Само при "цедене" на мотора ли се получава този ефект, или по принцип си "гълта" по малко? Друго, което ме интересува е как се държи мотора при работа на газ? Гледам за автомобили с АГУ, а съм карал 2 япончета, които правят много проблеми след като им се монтира газова - започват да прегряват, ECU-тата се побъркват и не искат да палят на бензин или менят обороти непрестанно. Чувствителен ли е спадът в мощността при включен климатик? В смисъл проблем ли ще е при каране по полу-планински път (не изкачване Беклемето или Шипка, но пак пътищата в района са си стръмнички). Имах Suzuki Alto 65 к.с. с което при пуснат климатик беше абсурд да успея да мина през Стражата (входа на Калофер) или Гълъбец (по подбалканския път за София). Реното ми е 90 к.с. и с включен климатик пак си "катери".

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015 15:10 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Защо не погледнеш Нубира или Ланос??? Аз лично бих погледнал Нубири! Широка,стабилна,комфортна,не скъпа за поддръжка а и двигателя 1.6 А16DMS е 106 кончета. Данъка ще е около 100лв,но караш Нубира!!! Аз лично съм много доволен от този двигател!!! (редовно пътувам Сливен-Разград, лятото с климатроника си върви редовно над 100) :c37

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015 15:47 
Минаващ
Минаващ

Защото, както писах по-горе, бюджетът, с който разполагам е крайно ограничен (на практика е трагичен, но...). Търся автомобил, който с регистрация и обслужване да ми излезе в рамките на 1500-1600 лв. Nexia и Espero има 98-99 година за по 1200-1300 лв. (сравнително) запазени, при това с АГУ. А и на Lanos-а и Nubira-та визията не ми допада особено.
Колкото за мощността не виждам смисъл да давам излишни 70 лв. на година само за разлика от 5-6 коня! Най-малкото това си е годишна винетка. Стига климатикът да не я "спъва" дотолкова, че включването в движението (особено от стръмна улица) да е рисковано, съм О.К.

Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015 16:21 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

МПС: Leganza
От: София

Като ми трябваше да изпреваря бързо, изключвах климатика. През останалото време не е проблем.
За масло, като го карах лежерно не го пипаше. 250 км по магистрала с 160км/ч, около 300-400мл масло долях.
За газта никакви проблеми с двигателя. С метални колектори е, така че спокойно си кара с обикновена АГУ. Единствено леки проблеми може да ти създаваше стъпковото моторче. От време на време оборотите "играят" на празен ход, или да изгасне по инерция, докато е студена.

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015 17:44 
Напреднал
Напреднал
Аватар

Е да всеки има различен вкус! И определено всеки гледа кола която да му върши работа... На мен лично ми трябваше малък ван, който да е икономичен мощен и красив! Иначе съм решен следващата кола да е Шевролет нубира/лацети... :lol:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]